Skocz do zawartości

[sztyce]-wyginaja sie...


welen91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem. Otóż nie dalej jak 4 dni temu zalozylem 3 w ciagu 14 dni i ta mi się wygieła jak wsztskie inne... Żadniej z nich nie zakladalem za "krechę" i nie wiem w czym problem... sztyce mialy po 400mm, moze dluzsza bylaby lepsza ?? a moze to wina zle ustawionego siodełka ?? Macie jakies rady ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem może być zbytnie przesunięcie siodła w przód bądź w tył - i obciążanie go w tym skrajnym położeniu (tzn. siadanie odpowiednio za bardzo na czubku lub na tyle siodła). Zwłaszcza, jeśli pedałując, kiwasz się dodatkowo na siodle w górę i w dół.

Pozdrówko z domniemaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu dużo kombinowałem właśnie z ułożeniem siodła przesuwając go na skrajne wartości. Do dziś sztyca jest idealnie prosta(zwykła, tania kalloy), a ważę 70 kg.

 

Może złe traktowanie przez użytkownika(dh, skoki?), albo wadliwa rurka ramy?

 

Nigdy z czymś takim się nie spotkałem :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz to by musial miec siodlo na max do tylu wysuniete i siedziec na jego koncu. Na poczatku nie byloby dzwigni.

Jaka masz rame? Moze ona jest zle zrobiona? Sztyce sie nie wyginaja, zwlaszcza przy tej wadze. I markowosc tu nic nie da wg mnie. Markowosc daje cos przy lightowanych czesciach, ale przy no-name'ach gdzie waga jest spora nie jest konieczna. No pomijam fakt ze niemarkowe moga miewac inna srednice niz zadeklarowana, ale zeby az 3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że jeśli sztyca jest mocno wysunięta do góry, siodło w jarzmie przesunięte na max do tyłu, a ty podczas jazdy siedzisz właśnie na tylnym krańcu siodła - to może właśnie to jest w twoim przypadku przyczyną. Nic innego jakoś nie przychodzi mi do głowy.

Może ta rama jest dla ciebie po prostu za mała? Jeśli jest tak, jak piszę - dłuższy mostek pomógłby o tyle, że dzięki temu mógłbyś przesunąć siodło w jarzemku do przodu i siedzieć bardziej w linii sztycy.

Pozdrówko teoretyzujące :002:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ograniczniki ogranicznikami ale jak sztyca nie siega za spaw laczacy tylne widelki z podsiodlowka to sie dzieja nieziemskie cyrki

 

napisz ile ci brakowalo do tego ogranicznika i sprawdz czy za w/w spaw siega ta sztyca

 

tez mam a6 sztyca 400mm wazaca 255g siodlo na maxa przesuniete do tylu az za ogranicznik na pretach waze 90kg i ... nic sie nie dzieje poza tym ze przy mocnym deptaniu na asfalcie sztyca wyraznie pracuje - widac aluminium jest sprezyste hehe :002:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sprawdził, czy sztyca nie ma jakiegoś luzu w samej ramie ...to jedyne sensowne wytłumaczenie, które mi przychodzi do głowy

 

Kross A6 nie ma jakiegoś szalonego kąta nachylenia rury podsiodłowej, waga w Twoim przypadku bez znaczenia, jeżeli nie przeprowadziłeś jakichś naprawdę dziwnych modyfikacji to cudów nie ma ...trzy sztyce wygięte w dwa tygodnie, chyba bym się zdenerwował ;)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał jednak na zbyt duże wysunięcie sztycy ;) Kup następną (najlepiej pożycz, albo wyciągnij z jakiegoś starego marketa :D ) i pojeździj na niższym ustawieniu, przy tej wadze to raczej 2 metrów nie masz, żeby wysuwać na maxa :P No i się okaże czy to tego wina. Co do siodełka - ja mam maksymalnie przesunięte do tyłu (wyrosłem z ramy :D ) i nic się takiego nie dzieje, a więc siodełko raczej bym zostawił na razie w spokoju :P Aha, upewnij się, czy sztyca jest w odpowiednim rozmiarze dla twojej ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wydobywają się dziwne dźwięki, to oczywiście może być wina brudu, możesz wyczyścić sztyce, wnętrze rury i przed włożeniem nasmarować ją jakimś smarem - najlepszy byłby zwiększający tarcie, ale zasadniczo nada się każdy.

Z drugiej strony podejrzewam, że trzaski mogłyby powstawać z powodu możliwości poruszania się sztycy w rurze i to by pasowało.

 

...tak swoją drogą to trochę zgaduję ...sztyca wygina się w okolicy zacisku???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to wszystko obejrzałem i jedyne, co mi przychodzi na myśl to wada ramy. Jak na mój gust, to albo sztyca źle siedzi w ramie - to znaczy za luźno - albo jest coś nie tak w okolicy zacisku - jakieś zadziory czy coś takiego, obejrzyj może dokładnie koniec rury podsiodłowej i sztycę, czy nie ma na niej jakichś nietypowych uszkodzeń w miejscu gdzie trzyma zacisk.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...