Skocz do zawartości

[rower] szosowy do 1300 zł


pokerzysta90

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki wybrać rower?

 

Zależy mi na szybkości i na trwałości (zamierzam wybrać się na dłuższą wycieczkę szlakami morskimi).

 

Zobaczyłem na allegro taki:

http://allegro.pl/item407116551_szosowy_kr...mano_sora_.html

 

Czy to jest dobry czy może macie jakiś lepszy?

Ja się na tym nie znam.

 

Mam 188 cm wzrostu. Jaka powinna być wielkość kół itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wujek ma tego Venoma. Nie ma za bardzo porównania, bo przesiadł się ze starego Waganta, ale jak dotąd chwali ten rowerek ;) 4 kkm jak dotąd na nim przejechał i bez usterek, oprócz jednego flaka. Nie jest to jakiś full wypas, ale na początek przygody z szosą jak najbardziej się nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem kiedyś przez kilka lat na szosówce (przesiadłem się z mtb "makrokesza") i nie miałem dużych problemów z klamkami hamulców.

Musisz dać sobie kilka dni na przyzwyczajenie się do nowej pozycji na rowerze i innego trzymania kierownicy. Później to już śmigasz ile sil w nogach. ;)

Jakie prędkości może osiągać ten rower? Czy 20km/h to gładko bez wysiłku?

Dobre rowery szosowe wyciągają naprawdę sporo, 20km/h osiągasz po 2-3 obrotach korbą (przykładowo), wiec to żaden wysiłek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo masz pewnie makrokesza z hipermarketu. Ja na swoim mtb (góralu) wyciągam do 60-65km/h z górki. Na prostej do 30-40km/h mogę się spokojnie rozpędzić.

Rowerem szosowym będziesz mógł jeździć jeszcze szybciej o ile masz na tyle siły. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy masz dobrze ustawiony licznik?

 

Jechanie 60-65km/h z górki jest niebezpieczne.

 

Na prostej też tyle wyciągnę maksymalnie, ale muszę się nieźle napedałować.

 

 

Jeszcze pytania co do tego roweru:

Skoro to jest szosowy to nie wyklucza jeżdżenia po lasach i nierównych nawierzchniach?

Czy rozmiar kół i roweru jest dobry na mój wzrost 188cm?

Dlaczego w internecie rowery o tej nazwie i wyglądzie kosztują 1700-2000 zł, a na allegro jjest po 1300? Czy ten z allegro ma gorsze części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O lasach zapomnij, a dziury w drodze lepiej omijać dla dobra kół i swojego komfortu. Te na allegro są pewno prosto z fabryki, a więc sklep nie nakłada na niego dodatkowych kosztów. Niczym się one nie różnią. Z gwarancją bywa tutaj różnie, są tacy którzy spuszczają ją z uśmiechem w sedesie, jak i są tacy co walczą o swoje prawa i dopinają powinności :) Teoretycznie rower powinien przejść pierwszy przegląd po 100-200 km na którym powinno się podstemplować gwarancję, a przegląd zapewne nie zostanie wykonany. Weź pod uwagę, że czasami jest potrzeba podregulowania w nim hamulców, przerzutek itp. po rozpakowaniu. Musisz też zamontować pedały, obrócić kierownicę, założyć przednie koło itp. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy masz dobrze ustawiony licznik?

Licznik mam ustawiony dobrze. Często jeżdżę z kumplami i wyświetlają nam się prawie identyczne wartości a każdy ustawiał swój licznik sam.

Jechanie 60-65km/h z górki jest niebezpieczne.

Jazda samochodem 150km/h tez jest niebezpieczna. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O lasach zapomnij, a dziury w drodze lepiej omijać dla dobra kół i swojego komfortu. Te na allegro są pewno prosto z fabryki, a więc sklep nie nakłada na niego dodatkowych kosztów. Niczym się one nie różnią. Z gwarancją bywa tutaj różnie, są tacy którzy spuszczają ją z uśmiechem w sedesie, jak i są tacy co walczą o swoje prawa i dopinają powinności :confused: Teoretycznie rower powinien przejść pierwszy przegląd po 100-200 km na którym powinno się podstemplować gwarancję, a przegląd zapewne nie zostanie wykonany. Weź pod uwagę, że czasami jest potrzeba podregulowania w nim hamulców, przerzutek itp. po rozpakowaniu. Musisz też zamontować pedały, obrócić kierownicę, założyć przednie koło itp. ;)

 

Pytałem się w związku z tymi pedałami czy rower jest poskładany, gotowy do jazdy i z wszystkimi częściami i dostałem taką odpowiedź:

tak , rower jest po przeglądzie gotowy do jazdy ( tylko trzeba skręcić kierownicę ).

 

 

Jazda samochodem 150km/h tez jest niebezpieczna. :)

 

No wiadomo. Tylko rowerem 50km/h bardziej się odczuwa niż samochodem 150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo. Tylko rowerem 50km/h bardziej się odczuwa niż samochodem 150.

No risk, no fun...

btw. http://pl.youtube.com/watch?v=Gy8-tcAQeSc

Pytałem się w związku z tymi pedałami czy rower jest poskładany, gotowy do jazdy i z wszystkimi częściami i dostałem taką odpowiedź:

tak , rower jest po przeglądzie gotowy do jazdy ( tylko trzeba skręcić kierownicę ).

Imo jeżeli jesteś zdecydowany na szosę, to kupuj póki są okazje na allegro. Na pewno będziesz zadowolony. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok. Jest dobry rozmiar.

 

Tylko szkoda, że w rowerze nie ma takich podstaw jak światła, nóżka, błotniki, bagażnik.

 

W żadnym rowerze szosowym tego nie ma?

 

 

A w ogóle przerzutki tu są? Udało mi się przerzucić na jedną stronę. Mam teraz na najcięższej, ale na te lżejsze nie mogę przerzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko szkoda, że w rowerze nie ma takich podstaw jak światła, nóżka, błotniki, bagażnik.

W żadnym rowerze szosowym tego nie ma?

eureka ;) jeszcze co najwyzej do szosy pasuja lampki jak sie jezdzi po zmorku

 

 

 

A w ogóle przerzutki tu są? Udało mi się przerzucić na jedną stronę. Mam teraz na najcięższej, ale na te lżejsze nie mogę przerzucić.

 

tu masz linka jak obslugiwac klamkomanetki bo zdaje mi sie ze to z obsluga tego siobie nie radzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym kupić sobie takiego Krossa, ale mam parę pytań. Jakiego koloru przyszedł ten rower oraz ile trwała wysyłka? I czy taka rama 58 cm, jak pisze na allegro jest odpowiednia na 185 cm wzrostu, ewentualnie jaka byłaby najlepsza. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowe przyszedł czerwono srebrny, bo tamte się już skończyły. Wysyłka trwała 2 albo 3 dni. Rama jest dobra. Ja mam 188 cm wzrostu i jest ok.

Jeden negatyw. Do przesyłki były obiecane klucze i pompka gratis, ale ich nie dostałem. Pan, który mi sprzedał rower mówił, że na pewno wkładał to, ale widocznie ściemniał, bo ja tego nie mam a przesyłka była nienaruszona.

 

 

A co do tego górala ja miałem go kupionego ponad 9 lat temu i były inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podłączę się pod temat.

Mam pomóc przy wyborze prezentu gwiazdkowego dla kumpla. Ma to być szosówka za około 1300zł, ale ponieważ ja w rowerach szosowych nie siedzę to za bardzo nie wiem jak pomóc, lepiej kupić nówkę np. Krossa, czy lepiej jakąś używkę. Jeżeli lepiej używaną to prosiłbym o jakieś linki na aktualne aukcje z allegro.

Bo nie wiem czy taki Stratos to jakiś no name czy jakaś marka.

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...