Skocz do zawartości

[kierownica] karbonowa: Kross czy Truvativ lub Ritchey?


cadavre

Rekomendowane odpowiedzi

Noszę się z zamiarem kupna prostej, karbonowej kiery do XC. Przegladając allegro natrafiłem na takiż oto patent firmy KROSS: http://allegro.pl/item398114659_hit_kiera_...oss_nowosc.html . Cena niesamowicie niska - niższa nawet od elementów ZOOM'a! Jak myślicie jak takie cuś się sprawdzi? Ważę malutko bo 65kg także wytrzymałości karbonowej kierownicy nie będę sprawdzał na jej łamaniu. :P

 

W sumie tego KROSSa traktuję jako ciekawostkę. Zastanawiam się na Ritchey'em lub Truvativem Team - oczywiście karbon. Jakieś porady, ew. wrażenie z użytkowania jeśli ktoś posiada? : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę się za odchudzanie przedniej części swojego XtC3. Na pierwszy rzut idą kierownica i mostek, następnie fork Tora 302 na sprężynie na coś lżejszego. Kierownicę Truvativ TEAM Carbon ciężko znaleźć w real sklepach i Allegro, a wyszukiwarki pokroju ceneo minimalną cenę takiej kierownicy wyznaczają na około 350zł. Byłoby jednak niezmiernie miło gdyby kierownica nie kosztowała więcej niż 250-270 peelenów. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam bym się w to nie bawił. Jestem lekki, a ostatnio połamałem sztycę Promaxa, żeby carbon był dobry trzeba za niego zapłacić sporo. Co do kierownicy DM Marathon, to szczerze mogę polecić. Mam model wcześniejszy (był lżejszy) i jego waga po przycięciu do 560mm to 126g. Z tej też powinieneś być zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę troszkę temat. Zakupiłem sobie karbonowego WCS i w sumie nie ma tak jak właśnie większość na końcach wzmocnienia do rogów. Przy rogach simici i aluminiowym WCS końcówki mi sie nadłamały myślę, ze tutaj tym bardziej by sie to stało, więc pytanie jakie rogi byście polecali do tej kierownicy:)

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciski rogów raczej nie różnią się między sobą, także zakup samych tylko ot rogów nie rozwiąże problemu. Możesz kupić karbonowe rogi przeznaczone do karbonowych kierownic lub w ogóle nie zakładać rogów jeśli kierownica nie ma wzmocnień aluminiowych czy tytanowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie zauważyłem że ten sklep w UK czyli http://www.chainreactioncycles.com/ jest bardzo popularny na naszym forum wiec chcialbym zamówić z tej stronki trochę sprzętu lecz jak wygląda sprawa zapłaty.Widziałem że preferują system payPal lecz go nie mam ale mam zamiar zarejestrować się w payPal oczywiście to tego trzeba mieć kartę kredytowa (muszę isć do mojego banku po kartę kredytowa).Jak wygląda sytuacja z zaplata w systemie payPal muszę wymienić PLN NA walute £.Proszę o rade i pokierownie z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie zauważyłem że ten sklep w UK czyli http://www.chainreactioncycles.com/ jest bardzo popularny na naszym forum wiec chcialbym zamówić z tej stronki trochę sprzętu lecz jak wygląda sprawa zapłaty.Widziałem że preferują system payPal lecz go nie mam ale mam zamiar zarejestrować się w payPal oczywiście to tego trzeba mieć kartę kredytowa (muszę isć do mojego banku po kartę kredytowa).Jak wygląda sytuacja z zaplata w systemie payPal muszę wymienić PLN NA walute ?.Proszę o rade i pokierownie z góry dziękuje

 

PayPal to bodaj najbezpieczniejszy sposób dokonywania płatności on-line. Kupując często w e-sklepach rowerowych za granicą wybieram najczęściej te sklepy, które dopuszczają możliwość płatności PayPal.

 

Posiadając kartę (najlepiej kredytową, choć niekoniecznie), rejestrujesz się w systemie PayPal zgłaszając ową kartę (lub kilka kart, jeśli posiadasz takowe) i podajesz adres mailowy. Procedura rejestracji jest banalna. Odtąd możesz dokonywać płatności (ale i przyjmować pieniądze) za pomocą tego systemu, ale tylko kontrahentom też będącymi użytkownikami PayPal'a.

Zlecenie płatności odbywa się najczęściej automatycznie w e-sklepie w momencie składania zamówienia, gdyż strony www sklepu posiadają odpowiednie linki kierujące do płatności.

Nie musisz się martwić żadnymi przelicznikami, kursami itp. Wszystko odbywa się automatycznie, choć po kursach nieco większych, niż kurs NBP.

Pieniądze można też przekazywać dowolnemu użytkownikowi systemu PayPal, znając jego adres mailowy, rzecz jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...