Skocz do zawartości

[6874g] Leichtkraft Team Carbon


krzysiekmz

Rekomendowane odpowiedzi

Świetny projekt. Interesuje mnie siodełko - chciałbym sobie takie zarzucić, ale zastanawiam się nad wygodą i trwałością. Jest dość charakterystycznie wyprofilowane i ma próg; to przejście z miękkiego na sztywne. Rewelacji nie oczekuję, w końcu waga poniżej 100g, ale powiedz - da radę jezdzić? A jak z trwałością, ile na nim przejechałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wygodne, nie wygodne. Dla Krzyśka może być wygodne i jeździ bez problemu, a Ciebie po 30min może boleć np. krzyż. To jak nazywasz przejście to cienka gąbka (w tylnej części) obszyta skórą albo alcantarą. W przedniej części pod obszyciem nic nie ma - goła skorupa.

Mam takie samo siodełko i jeżdżę na nim od lata - dla mnie jest wygodne i nie mam zamiaru go zmieniać. Przejechałem na nim około 2000km a kupiłem je jako używane także spokojnie ponad 5000km ma i nic się nie dzieje.

Cena nowego na Allegro to ~500zł, skorupa i pręty z carbonu, niektóre wersje miały pręty owinięte kevlarem - dla wzmocnienia, ja takie mam.

Najlepiej jakbyś miał możliwość przejechania się na tym siodełku, bo ma specyficzne wyprofilowanie i dla niektórych może być za wąskie/twarde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla uzmyslowienia jak to jest napisze ze nawet niewielkie roznice w pozycji na rowerze (sylwetka mniej lub bardziej wyprostowana) moga drastycznie zmieniac wrazenia z uzytkowania. korzystam z siodla selle italia slk i przy obnizonej sztycy i wyprostowanej pozycji siodlo to jest tragicznie niewygodne. przy ustawieniu do pozycji normalnej odczucie zmienia sie diametralnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z kolegami powyzej. Dla mnie jest wygodne ale poczatkowo bylem niezadowolony. Dopiero po kilku przymiarkach i ustawieniach siodla mi pasuje. Osobiscie tego przejscia po srodku i golej deski nie czuje. Czasem po kilkunastu minutach jazdy tylek mnie boli a czasem nie. Niemniej jednak dalsze wypady daja po kosciach i zdecydowanie komfort maleje. Tutaj duze znaczenie maja spodenki i wkladka. Jesli wilgoc nie jest skutecznie odprowadzana robi sie nieciekawie. Ogolem polecam, ale to indywidualna sprawa jakie siodlo komu pasuje i dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze jeszcze cos dorzuce od siebie: ostatnie dwa siodla czyli fizik aliante a ostatecznie s itallia slk uwazam za raczej sportowe siodla, aliante wazy 270 gram i jest komfortowe dla wyjezdzonego turysty, slk - wg mnie na granicy znosnosci, przy bardziej pochylonej sylwetce i wiekszych przebiegach rocznych tylek je toleruje.

 

wczesniej jezdzilem na roznego rodzaju kanapach, specu bg2, czy selle bassano - wiec na siodlach ciezkich ale wygodnych.

potem kupilem rower w ktorym byl zamontowany fizik i zanim rower przyjechal do mnie zakladalem ze raczej to siodlo sprzedam - patrzac na jego ksztalt i szukajac wagi w internecie. potem okazalo sie jednak ze jest bardzo dobrze.

po przesiadce na slk komfort typowy dla poprzednich siodel zniknal ale nadal spokojnie mozna na nim przejechac kilkadziesiat km, przy czym jak krzysiek pisal - czasami tylek boli a czasami nie, na szczescie czesciej nie.

uwazam slk za deskowate siodlo - wystarczy popatrzec na jego profil. mysle ze kiedys nie bylbym w stanie sie do niego przyzwyczaic.

mialem pod tylkiem siodlo tune - i niestety musze powiedziec ze na nim nie moglbym jezdzic, gdyz nie posiada ono zadnej wysciolki ktora mozna wysciolka nazwac jak tez jego ksztalt kompletnie nie zgrywa sie z moimi koscmi.

tak wiec tak daleko nie moglbym pojsc w odchudzeniu siodla, dla mnie tune odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Eclipse ma byc, ale wczesniej dogadalem sie z uszczelniaczem CaffeLatex, wiec zobaczymy co zostanie. Siodlo Ax-Lightness jest o niebo wygodniejsze od Tune speedneedle-az sam jestem w szoku. Nawet nie trzeszczy :)

 

"Koncept" owszem, dokladnie MSC Koncept. Mial byc Blur, Titus, tak mi sie marzy tytan, okazyjnie skonczylo sie na MSC. Sama rama wrecz slawna-byl na niej zlozony rower na elektronicznym Shimano Di2. U mnie tylko na nokon-ie + powercordz :P

 

 

 

 

Pozdrwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rower jeszcze nie jest kompletny wiec na razie i zdjec nie bede dadawal. Mam nadzieje ze w przeciagu miesiaca wrzuce nowy projekt. Waga z mocowaniem dampera, hakiem przerzutki, miskami/lozyskami sterow, folia ochronna. Foty na szybkiego :confused:

 

img5306e.jpg

 

img5206p.jpg

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez krzysiekmz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za######iście wygląda . . . :) Pure xc :)

 

Już miałem Ciebie o to wcześniej spytać. Dlaczego poszedłeś w stronę hamulców hamulców FRM, a nie "standardowych" R1, zresztą jak sam mówiłeś frm do niezawodnych nie należą.

 

Fota stara, w czasie roztopów chyba ;)

Edytowane przez Odi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...