Skocz do zawartości

[nowy rower] Jaki mtb do 2000 zł?


Hellsing

Rekomendowane odpowiedzi

Występuje w imieniu kolegi który trudzi się w wybraniu roweru mtb - hardtaila do 2000 zł.

Rower będzie jeżdzony w niewymagającym XC (trójmiejski park krajobrazowy).

Nie zależy mu na tarczówkach, na damperze z 65416161 mm skoku , zależy mu na solidnej ramie i solidnym osprzęcie.

Zdecydował się na kupno roweru w tym czasie ze względu na przeceny, także apeluje o jakieś rady dotyczące "super ofert"

 

Pozdrawiam :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

Ze dwa tygodnie temu straciłem swojego Kelly's Salamander (skradziony z jednej z głównych ulic Wrocławia :/) i w związku z tym poszukuję czegoś nowego. Początkowo rozważałem złożenie roweru samodzielnie, ale po lekturze tego wątku stwierdziłem, ze nie ma to sensu przy moim kompletnym braku wiedzy w temacie.

 

Rower ma służyć do w miarę agresywnej jazdy po mieście i, zdecydowanie rzadziej, lasach itp. Najbardziej bawi mnie prędkość, co w mieście oznacza intensywne manewrowanie i hamowanie. W sezonie jeżdżę w zasadzie codziennie, więc zdarza się jazda w deszczu/błocie, a w zimie, jeśli temperatura jest do wytrzymania, po śniegu.

 

Mam jakoś 183cm wzrostu, waga waha mi się pomiędzy 76kg, a 80kg. Długość nogi (zgodnie z tym opisem) wychodzi mi jakoś 83cm, ale tu jest drobny margines błędu (nie miałem miarki i mierzyłem nogę 15.5" pałką do perkusji ;]). Ze wzrostu wychodziłoby, że ramę powinienem wybrać 19.5", a z długości nogi, że 18.5".

 

Amortyzator na tył nie wydaje mi się potrzebny, ani wskazany, hamulce chętnie wziąłbym tarczowe, a jeśli nie, to fajnie jakby rama/amortyzator pozwalały na instalację takowych w przyszłości. Żadnych bzdetów typy błotniki, bagażniki, bidony, torby, liczniki nie planuję instalować.

 

Niestety nie wiem jaką geometrię miał mój poprzedni rower - dostałem go parę lat temu i sprawdzanie szczegółów nie wydawało mi się konieczne - jeździłem poprostu na tym co miałem.

 

Co byście polecili na te potrzeby w okolicy 2000zł ? Kusi mnie ten Kross Level A6 (2008) za 2100zł. Dobra cena, dobry osprzet. Nie wiem, czy bedzie sie tam dało wpakować tarcze jak kiedyś będą pieniądze.. Tu z kolei opcja też świetna - Kross Level A6 z 2009, kupiony w maju, na dodatek we Wrocławiu i w świetnej cenie, ale rozmiar 18" - chyba mało trochę. Do tego gorszy amortyzator i trochę za twardy jak na moją wagę z tego co słyszę.. Ale z drugiej strony rama chyba lepsza no i tarczowe hamulce w miarę. Tutaj Cube Analog Disc za 2000zł - gorszy osprzęt, ale podobno lepsza rama. No i też niestety 18".

 

To takie rzeczy, które polecał znajomy, które się akurat na allegro znalazły. Może macie jakieś inne sugestie ? Inne firmy/modele ? Jestem zielony w temacie, także wszelkie wskazówki mile widziane ;]

 

dzięki,

AT

 

PS. Jeślibym brał np. tego jaskrawo-czerwonego Krossa, to bardzo chętnie bym go przemalował - jak takie rzeczy się robi, żeby to miało ręce i nogi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz krosa a6 z 2008 ma lepsz osprzet,a tarczowe hamulce kiedys sobie kupisz ;D :):)

 

Tak też zrobiłem :] Powinien być pojutrze :]

 

Przykro mi z powodu Twojego sprzętu

 

Dzięki.

 

Ja niedawno kupiłem właśnie salamandra. Jak Ci się sprawował ten rowerek? Ile kilometrów nim pokonałeś?

 

Szybko zdjąłem licznik. Więcej to zachodu, żeby pamiętać na każdym postoju o zdjęciu, niż to warte.

W sezonie jeżdżę codziennie - co drugi dzień.

Rower sprawował się dobrze, był wygodny. To był bodajże model z 2004. Poza typowymi zabiegami konserwacyjnymi nie wymagał wiele. Może trochę bym mógł ponarzekać na hamulce, które jakoś szybko się rozregulowywały. Wydawało mi się, że powinny dłużej trzymać, ale może się mylę. Dawał rady. Teraz zobaczymy jak Kross..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...