Skocz do zawartości

[nowy rower] Grand Canyon 9.0 LTD czy Merida 3000


Yah0o_121

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie powiedzcie skąd macie tak cudowne opinie o Canyonie? Ile rowerów i ile poszczególnych modeli tej marki jest w Polsce, że można już wydawać achy i ochy na ich temat?

Są sprzęty rzadko spotykane ale z historią jak Bianchi czy Orbea w którą zainwestował Yahoo. Są sprzęty których pojawiły się setki np. Cube i Poison na których już można wydać miarodajne opinie.

Caynon to marka która na pewno chce zaistnieć, może się podobać ale jak jeździ i jak będzie wyglądało wytrzymałościowo wie tylko garstka wybranców. Jeszcze jakiś czas kolejni nabywcy będą testerami i królikami doświadczalnymi.

 

Moim zdaniem jest to kolejna marka promująca się super sprzętem na przeciętnych ramach jakich wiele.

 

Pozdrawiam!

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze tu ochow i achow, tylko pewne zainteresowanie kilku osob rowerem, ktory wyroznia sie osprzetem, lekka rama o fajnej sportowej geometrii i atrakcyjna cena. Znalazlem gdzies kiedys w necie, ze w testach zmeczeniowych ramy Canyona plasowaly sie w czolowce. Mysle ze to wystarczajace powody zeby sie takim rowerem zainteresowac, zamiast z gory zakladac, ze jest przecietny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BarteX88

Ten Canyon z aukcji bardzo podobny do mojego. ALE rama L na pewno będzie za duża dla osoby o wzroście 180. Sam mam 182 cm wzrostu i na M jeździ mi się super (mostek 110mm). MarcinGoluch jako posiadacz Canyona mogę Cię zapewnić że rower jest super. Hamulce hamują, napęd działa, koła się kręcą, amortyzator się ugina. Jest git :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinGoluch jako posiadacz Canyona mogę Cię zapewnić że rower jest super. Hamulce hamują, napęd działa, koła się kręcą, amortyzator się ugina. Jest git :)

Zgadza się, osprzęt pierwsza klasa. Do jakiej ramy i osprzętu możesz go odnieść, co użytkowałeś wcześniej?

 

Znalazlem gdzies kiedys w necie

Mówił mi ktoś kiedyś coś, znajomy jezdzil na ramie kolegi - właśnie o takich wypowiedziach i opiniach mówie.

Znajdz ponownie i o ile nie będzie to tekst sponsorowany to chętnie przyznam Ci racje.

 

ze w testach zmeczeniowych ramy Canyona plasowaly sie w czolowce. Mysle ze to wystarczajace powody zeby sie takim rowerem zainteresowac, zamiast z gory zakladac, ze jest przecietny.

Z jakimi ramami były porównywane z niemieckimi masówkami w stylu Drossigner i firmami oferowanymi tylko na niemieckim rynku?

 

MarcinGoluch: w sumie to samo mozna bylo powiedziec o radon'ie 2-3 lata temu.

Dokładnie tak. Ale zobacz co się teraz stało Radon, Cube to obecnie czołowka jeśli chodzi o sprzedaż. Z 2-3sezony temu nie wiem czy kojarzycie jaką akcję zrobił Ghost na takim srebrnym modelu, świetna cena dobry osprzęt i nagle Ghost zaistniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to kolejna marka promująca się super sprzętem na przeciętnych ramach jakich wiele.

Dobrze, że napisałeś "moim zdaniem" , na szczęście nie musimy ci wierzyć , a na ramach Canyon startują np. bracia Fumic w Pucharze czy Mistrzostwach Swiata :D

http://www.fumic.de/index.php?id=124

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że moim zdaniem canyon to jedna z lepszych obecnie ofert na rynku rowerowym to nie sędzę żeby zdobył popularność w Polsce prowadząc dystrybucję tak jak dotychczas czyli przez neta tylko z rajchu. Bez dystrybutora w Polsce nawet garażowego sprzedającego w necie i na allegro dalej będzie to rzadkość na naszych drogach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nic o tej ramie nie wiadomo, wiec na pewno jest kiepska".

 

Zobacz, a ja kurcze nigdzie nie moge znaleźć swoich słów gdzie coś takiego napisałem.

Nie napisałem, że kiepska tylko, że nie rozumiem zachwytów na podstawie których porównuje się Canyona do chociazby Poisona. Tak naprawde nie ma żadnych argumentów, testów na bazie której można by te zachwyty poprzeć.

 

Mówi się, że na MTBR miarodajne opinie to te powyżej 20głosów. Ile Canyonów z danego, ocenianego modelu jest w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, a ja kurcze nigdzie nie moge znaleźć swoich słów gdzie coś takiego napisałem. Nie napisałem, że kiepska tylko, że nie rozumiem zachwytów na podstawie których porównuje się Canyona do chociazby Poisona.

"Przecietny" to nie jest przymiotnik o pozytywnym zabarwieniu, choc fakt, niekoniecznie oznacza kiepski. Co wiec miales na mysli? Jezeli to ze jest to rama srednia w swojej klasie cenowej (900 EUR aluminiowy hardtail), to mi to wystarczy.

 

Tak naprawde nie ma żadnych argumentów, testów na bazie której można by te zachwyty poprzeć.

1) niska waga ramy i calego roweru

2) bardzo dobry osprzet

3) sportowa geometria

4) pozytywne opinie tych, ktorzy na tych rowerach jezdzili

 

Nie twierdze, ze jest to super rower bez wad, ale to co juz wiadomo przemawia za jego atrakcyjnoscia. Ty natomiast krytykujesz go za to czego jeszcze o nim niewiadomo. To tak jakbys sie dziwil, ze inni chwala ksiazke po przeczytaniu ja do polowy, a sam twierdzil, ze nie jest godna uwagi nie przeczytawszy chocby jednej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arek_wro: twoim hobby jest lapanie za slowka? ogolny sens wypowiedzi MarcinGoluch jest jasny i przy odrobinie dobrej woli i zrozumienia m.i. z twojej strony w ogóle nie byloby tej dyskusji.

 

1) niska waga ramy i calego roweru

2) bardzo dobry osprzet

3) sportowa geometria

4) pozytywne opinie tych, ktorzy na tych rowerach jezdzili"

 

to jest chyba jakis zart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sie czepiam to fakt, ale nie bardziej niz Marcin ;) W dalszym ciagu uwazam, ze canyony maja pare mocnych punktow uzasadniajacych moze niekonieczne zachwyt, ale przynajmniej wziecie ich pod uwage przy ewentualnym zakupie.

Ale poniewaz dyskusja rzeczywiscie nie zmierza w konkretnym kierunku, proponuje nie rozwijac tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BarteX88
to jest chyba jakis zart.

 

??

jaki żart ?

 

od siebie mogę tylko dodać że wersja 8.0 ma ciężkie koła 1800 g komplet (ale ja chyba za bardzo wymagający jestem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...