Skocz do zawartości

[prohibicja] jesteś za czy przeciw?


rObO87

  

52 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jeste? za prohibicj??

    • nie
      43
    • tak
      9


Rekomendowane odpowiedzi

uwierz mi, że ostatecznie będzie taniej niż teraz (na początku faktycznie ceny skoczą) w tej chwili litr spirytusu w sklepie to wydatek około 90zł (nawet sam dokładnie nie wiem), natomiast można dostać spirolek bez akcyzy już za 20zł za litr. Wytworzenie alkoholu na skalę przemysłową jest stosunkowo tani. Nie bój się, Polak nie wielbłąd pić musi, więc coś wykombinuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i widzisz, z Tobą taka rozmowa, ja mówię że się nie da, podaję argumenty, a Ty widzisz tylko jakieś powiedzonko z całej wypowiedzi. Daj jakiś przykład rozwiązania jak wprowadzić prohibicję, w jaki sposób uszczelnić granicę oraz zlikwidować nielegalne bimbrownie. Pozamykaj wszystkich sadowników i ogrodników którzy ze swoich owoców robią wino. To ma być dyskusja, a nie tylko pusta gadka, bo tego już za wiele słucha się od polityków i innych tego typu ludzi, więc czekam na konkretne pomysły, a jak nie będzie nic sensownego to zamykam, bo tylko bezsensowne gadki się tworzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robo co Ty sie tak tymi przykladami posilkujesz. Mam Ci zarzucic 20 linkow z wypadkami samochodowymi i np rowerowymi i w ten sposob udowadniac ze ludzie nie panuja nad rowerami wiec ZAKAZAC rowerow bo kilku sie zabilo.

 

Gul Ci skacze, że koledzy się dobrze bawią jak wypiją? Czemu tak się zaciąłeś na tym alkoholu. Rozumiem, że Ty nie pijesz? I nie pijesz dlatego, że inni po alkoholu się głupio zachowują tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak najwygodniej.

 

to nie chodzi czy najwygodniej. Po prostu mówisz o czymś nie realnym, i nawet choćbym się zgadzał z tobą że % powinny być zakazane, to i tak twoje puste gadanie by mnie irytowało. Dlaczego? Ponieważ rzucasz hasła i nic poza tym, nie masz żadnego pomysłu na to. Alkohol jest dla ludzi, a to że garstka z nich nie potrafi pić z umiarem, to nie znaczy że alkohol jest zły. Poza tym alkohol zawsze będzie używany w laboratoriach chemicznych czy przemyśle.

 

Proponuje jakąś kampanię w środkach masowego przekazu traktującom o zakazie $ i o skutpach jak ktoś nie umie korzystać: pijani kierowcy, rodzice itd.

 

może rozwiń i wyjaśnij o co Tobie chodzi, bo ja z tego zrozumiałem że chcesz zrobić kampanię pod tytułem: "Jakie są skutki picia wódki.", ale to nie to samo co prohibicja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wszystko co ludzkie nie jest mi obce"

A ,że alkohol też jest dla ludzi więc czemu miałoby go nie być?

Tu nie problem leży w tym ,że jest nadmiar alkoholu i łatwość w jego nabywaniu tylko w ludzkiej mentalności.

Tego się nie da zmienić od tak!

Dlaczego w krajach europy zachodniej jest taka czystość na ulicach?

Ponieważ nikt nie odważy się rzucić papierka na ziemię!

Ludzkiej mentalności/upodobań się nie zmieni.

Robo jakbyś mieszkał w USA też byś zrobił masową akcje o zniesieniu pozwolenia na broń palną?

Każdy idiota tam może to mieć.

Sądzę ,że ten temat to bujanie w obłokach "co by było gdyby" i możecie to ciągnąć do końca istnienia forum i dzień dłużej ,a i tak to nic nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie pijesz dlatego, że inni po alkoholu się głupio zachowują tak?

 

Nie chce się truć i "urywać filmu" by potem mieć problemy za to co zrobiłem będąc w idiota mode po %

Nawet na rower po piwie nie da rady iść.

 

może rozwiń i wyjaśnij o co Tobie chodzi

 

krótko mówiąc: Narodzie zobacz co się dzieje przez to gówno, albo zaczynamy panować nad tym albo prohibicja i męczcie się ze zdobywaniem tego jak robią to narkomani ze swoją używką.

 

Robo jakbyś mieszkał w USA też byś zrobił masową akcje o zniesieniu pozwolenia na broń palną?

 

od % ######i się w głowie a od broni nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w krajach europy zachodniej jest taka czystość na ulicach?

 

widać, że nie byłeś w Irlandii, tam wcale nie jest tak czysto (i nie dla tego że są tam Polacy)

 

do robo:

nie musisz urywać filmu, ale spróbuj sobie po zrobieniu powiedzmy 100km na rowerku w taki dzień jak dzisiaj walnąć browara, czy do dobrego obiadu wypić lampkę odpowiedniego wina, albo gdy zmarznięty przychodzisz w zimę do domu i wypijesz sobie herbatkę z rumem, czy grzane wino na rozgrzanie. Powiedz mi czy to jest coś złego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, wolisz wodę twój wybór, jednak ja chcę móc wybrać browarka (który również zawiera "pierwiastki" jak to określiłeś, a dodatkowo dobrze wpływa na pracę nerek), nie chcesz wspomóc trawienia przy obiedzie czerwonym winem przy okazji wspomagając swoje serce, nie musisz, ale nie zabieraj ludziom możliwości wyboru z powodu patologi, które tak naprawdę zdarzają się rzadko w porównaniu do ogółu społeczeństwa (policz wszystkie przypadki, podziel przez ilość mieszkańców w PL i pomnóż razy 100%, wtedy zobaczysz jak to wygląda w rzeczywistości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robo a może Ty miałeś jakieś traumatyczne przeżycia związane z alkoholem ?

Ślawus dobrze pisze, jesli Ciebie nie kręci picie piwa, wina, czy czegokolwiek innego z zawartością alkoholu to nie rób tego, bo takie osoby jak Ty naprawdę mogą coś narobić pod wpływem powyższych.

Nie zabieraj ludziom czegoś z czego sam nie korzystasz, pozwól się nam "truć".

 

i męczcie się ze zdobywaniem tego jak robią to narkomani ze swoją używką.

Narkomani nie męczą się wogóle...to jest jak pójscie do sklepu i kupienie KitKata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: dlaczego Francuzi statystycznie rzadziej zapadają na choroby układu krążenia?

Odpowiedź: gdyż piją dużo czerwonego wina zawierającego sporo przeciwutleniaczy zapobiegających peroksydacji lipidów (jedna z głównych przyczyn rozwoju miażdżycy)

O dobroczynnym wpływie piwa na działanie układu moczowego (zwiększenie diurezy) już pisano...

Jak widać alkohol nie zawsze szkodzi. Jeśli ktoś nie zna umiaru to jego problem...

 

Swoją drogą ciekawe jak wyglądałby rynek farmaceutyczny w Polsce po wprowadzeniu prohibicji. W recepturze aptecznej bardzo często używany jest alkohol (pacjenci czasami nawet o tym nie wiedzą - np. otrzymywanie substancji "tritae" wykorzystywanych podczas przygotowywania maści, proszków) i nie da się go zastąpić niczym innym... O nalewkach, perkolacjach, czy innych "zielarskich wynalazkach" nie wspomnę...

 

Jakby to napisała ecia:

Pozdrówko farmaceutyczne :down:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...