Skocz do zawartości

[film] Zeitgeist - Duch Epoki, co sądzicie?


Maniak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Dla tych któzy jeszcze nie widzieli zapraszam do obejrzenia, naprawdę warto poświęcić te 2 godzinki na obejrzenie.

 

"Najnowsza, uaktualniona i poprawiona wersja zarówno filmu jak i napisów! Mocny film dokumentalny pokazujący i wyjaśniający jak społeczeństwo jest manipulowane. Dokument podzielony jest na 3 części: I. Religijna - pokazuje astro-teologiczne podstawy chrześcijaństwa. Udowadnia, iż religia chrześcijańska jest jedynie splagiatowaną wersją wcześniejszych mitów, głównie egipskich i opiera się na astrologii. II. 11 Września - dotyczy najsłynniejszej akcji terrorystycznej służb specjalnych USA, dokonanej na własnych obywatelach. III. Banki i plan zniewolenia świata - czyli kto stoi za kontrolą światowej gospodarki i polityki. Komu zależy na wywoływaniu wojen i komu się to opłaca, oraz kto dąży do wykreowania Jednego Ogólnoświatowego Rządu, Globalnego imperium: niewolników rządzonych przez garstkę Panów i kontrolowanych totalnie, rodem z Orwellowskiego "Roku 1984"... Autorzy filmu zachęcają do własnych dalszych studiów w temacie, oraz do sprawdzenia wszystkich przedstawionych w nim faktów, zamiast brania na wiarę tego co zostało w nim powiedziane."

 

http://video.google.pl/videoplay?docid=-21...87937&hl=pl

 

A teraz jestem ciekaw co sądzicie o problemach jakie film porusza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Oglądałem, przemyślałem, poszperałem dawno temu. Niektóre rzeczy przedstawione w tym filmie faktycznie były potwierdzone na kilku innych stronach w internecie, a nawet było napisane o tym książce. Niektóre jak np. sprawa z WTC i ładunkiem wybuchowym, jest to teoria bardzo prawdopodobna jednak jak do tej pory nie znalazłem żadnej książki podającej takie teorie. I w końcu 3 częśc filmu daje bardzo ciekawe spojrzenie na całom gosopodarkę pieniężną.

 

W skrócie, POLECAM ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film swietny! Bardzo polecam. O ile pierwsza i ostatania czesc potraktowalem z lekkim przymruzeniem oka, to czesc o terroryzmie wyglada wiarygodnie. Tak czy siak sklonny jestem bardziej wierzyc niezaleznym dziennikarzom niz wszelkim rzadowym raportom.

 

Jest jeszcze jeden podobny film - tylko dotyczacy wydarzenia z dnia 11/9 - "Loose change". Takze polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że ten film to nie są same fakty, w 100% udowodnione. Jednak daje do myślenia pod tym względem, że nie wszystko co się serwuje w mediach i co przez media wchodzi do powszechnego światopoglądu, jest takie w rzeczywistości.

 

inny film w tym samym stylu:

http://video.google.com/videoplay?docid=-5948263607579389947

(o kilku wydarzeniach podobnych do ataków z 11 września itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziennikarze-autorzy tego filmu nie mogli wszystkiego udowodnic, bo agencje rzadowe weszly w posiadanie pewnych dowodow (chocby nagran z kamer przemyslowych z rzekomego ataku na pentagon), ktorych nigdy nie udostepniono - nawet do oficjalnego sledztwa. Na pytania dlaczego pewne rzeczy nie zostaly wyjasnione przez komisje badajaca sprawe 9/11 (np. kwestie finansowania rzekomego ataku czy zawalenia sie 3go budynku WTC) George W. Bush odpowiada kazdemu, ze raport jest jednoznaczny i ostateczny i prosi o nastepne pytanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część 1:

Poki co nie widze problemu. Religia przecież nie wzięła się z powietrza (chociaż według filmu akurat stamtąd :rolleyes: ). Równie dobrze wszystko może pochodzić z głowy jakieś zwariowanego człowieka. Tutaj nie chodzi tyle o religie, ale raczej o to w co się wierzy.

Chrześcijaństwo jest podobne do religii egipskiej? A czemu nie? W końcu przenikanie kultur, ginięcie jednej cywilizacji na rzecz innej, znane jest od dawna. ^_^ Ile słów w języku polskim jest podobnych do słów z języka angielskiego bądź francuskiego? A co sie stalo z lacina? Martwa. Ale ile jezykow z niej skorzystało...

Że chrześcijaństwo wykorzystano do kontroli nad ludźmi? Znów, dlaczego nie? To były inne czasy. Ktoś użył akurat tego środka do uzyskania władzy nad innymi. A że dosyć skutecznie... Popatrzcie teraz na takie kraje jak Iran.

 

Wszystko się rozbija o to w co się wierzy, jak się wierzy i o charakter każdego z nas.

 

 

Część 2:

Ludzie słyszeli, że było kilka eksplozji. Równie dobrze, to zamachowcy mogli podłożyć wcześniej bomby.

Były wcześniej przewidziane takie scenariusze? A kto powiedział że zamachowcy wymyślili to sami? Może dotarli do tych instrukcji.

Zignorowano wcześniejsze ostrzeżenia? Zapewne nikt nie brał tego nawet na poważnie... Taka natura ludzka. Zagrożenie wybuchami jądrowymi jest, ale jakoś nie wybudowałam sobie jeszcze schronu.

Podłożone dowody. Nie mówię, że nie.

Pentagon. Lotnik. A skąd wiadomo, że to on pilotował? (Przepraszam, późna pora nie chce mi się szukać, jeżeli rząd amerykański, równie dobrze można by stwierdzić że to kolejny podłożony dowód)

Nie ma samolotu. Wyparował. A dlaczego nie jest to możliwe? Skoro największy fragment klawiatury jaki się udało odnaleźć (w ogóle!) z WTC był niewielkiej wielkości, a wszystko to był jeden wielki pył.

Shanksville. Przytoczono zdjęcia z Nigerii, żeby uwiarygodnić iż niemożliwe jest aby nic nie zostało z samolotu. Ok. Ale może to być również manipulacja. Bo komu będzie się szukać zdjęć, z miejscami po katastrofie które mogłyby potwierdzić wydarzenie z Shanksville?

Wieże WTC. L. Roberston mówi, że projektowane wieże były tak, że zniosłyby uderzenie boeinga 707. Ja pamiętam jednak gdzies wywiad z nim, mówił faktycznie tak. Ale później dodał, że nikt nie przewidział, że z pełnymi bakami benzyny. O wielu wybuchach wspominałam wcześniej. Wysoka temperatura została uzyskana po 6 tygodniach 'spalania'. Początkowa mogła być niższa (?). Później znowu o możliwym podkładzie termatu. Oczywiście, czego nie!

I o wybuchach. Możliwe!

NORAD własciwie został wyjaśniony już w filmie.

911 Comision. Akurat to że ona nic nie zdołała dobrze ustalić mnie nie dziwi. Powiedzcie, która komisja sejmowa w PL coś zdołała ustalić? A dla mnie właściwie te komisje to tylko polityczna zagrywka.

Że ten atak został wykorzystany dla celów politycznych? Możliwe! To że się straszy terrorem non-stop? Oczywiście!

Najbardziej podobały mi się słowa: "Cała amerykańska klasa rządząca widzi terroryzm jako coś korzystnego, wprowadzającego jedność społeczną, dostarczając obrazu wspólnego wroga...". No coś podobnego niedawno przerabialiśmy przecież... Dosyć niedawno... ;-)

 

Później już zaczęłam przewijać... Nie za bardzo już mi się chce oglądać. Ale chyba wnioski mają być takie że wszystko zaplanował rząd USA, tak? Albo któryś ze szczebli. Możliwe. Ale jest tyle nieścisłości, że te same fakty można przedstawić z jeszcze 'milionem' innych wniosków.

 

 

.... dalej już nie oglądałam, bo szczerze powiedzawszy, wydaje mi sie to nudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...