Skocz do zawartości

[cło+podatek]IZRAEL - tylko się nie śmiać


MarcinGoluch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Nadarzyła się okazja ściągnąć sprzęt z dość egzotycznego kraju jakim jest Izrael. Głównie miały to by być widelce Marzocchi z roczników 05-07 w cenach lepszych niż USA :).

 

Tu rodzi się pytanie o stawki celne i podatek. Czy ktoś jednoznacznie może mi powiedziec jak będzie wyglądał podatek i cło przy sprowadzeniu sprzętu z Izraela?

 

Pozdrawiam!

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaka jest wartosc cla (strzelam, ze gdzies w zakresie 5-18%)

procedura jest nastepujaca: do ustalenia wartosci przesylki bierze sie wartosc zadeklarowana na paczce (WLACZNIE z kosztem przesylki - wg mnie bezczelnosc :)), wartosc ta poprzec musisz faktura lub tez dokumentem zamowienia. Jesli zamawiales czesci przez eBay przedstawiasz wydruk aukcji + przelewu lub przekazu PayPal. Jako zamowienie wystarczy wydruk ze stronki internetowej.

 

Na wartosc paczki naklada sie clo. Wartosc powieszona o clo stanowi podstawe do naliczenia VAT (22%). I to juz koniec.

 

EDIT: stawka na rowery wynosi 15%, na czesci jeszcze nie znalazlem

EDIT2: widelce przednie, pozycja 8714 91 30, 4,7%

 

a wiec zamawiajac 3 widelce po 300$ kazdy, 50$ przesylki ($=2.18) bedzie cie to finalnie kosztowalo 2645,37114 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...