Skocz do zawartości

[Rama] Trek 8500 vs. Specialized S-Works


MasterBoss

Rekomendowane odpowiedzi

ja też sie zastanawiałem nad tą ramką speca, od dawna mi sie podobała, a jak zobaczyłem ją na żywca to musiałem ją mieć ale.... :) ostatecznie wybrałem felta rxc team (za podobną cenę) i jestem bardzo zadowolony

 

a co do s-worksa to za dużo nie mogę o niej powiedzieć, ponieważ jeździłem na niej może ze 20 min po asfalcie... no może tylko to ze bardzo odpowiadała mi pozycja za kierownicą

 

mając do przeznaczenia 2500zl starał bym sie dorwać gdzieś (czy to w sklepie czy u kolegi) tą ramkę i pośmigać trochę na niej bo dla jednego może pasować a dla innego nie koniecznie (a 2500zl to kupa kasy), no ale jak już brać w ciemno no to speca proponuje :)

 

http://www.twomark.pl/index.php?s=produkt&...1&id_typu=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się więc poważnie zastanowić nad Specem. Ramka jest świetna. Trochę obawiam się o karbon. Nie chcę na trasie, żadnych niespodzanek. Poza tym karbon trzeba częściej serwisować itp. Może skuszę się na Speca (wersja ALU). Nie wiem tylko czy będę miał kasę, żeby kupić później resztę resztę roweru (amorek- RS SID Team, osprzęt- fajnie będzie X9 lub X0 itp.). :rolleyes: Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

speca w Polse mozna kupić w Airbiku, mk-Biku, Twomarku... i podobno Velo coś będzie miało ze speca...

 

z tego co wiem :) to w pl są jak na razie 2-3 ramy o rozmiarze 19"....

wszyscy mają ramy ale po 18" i mniejsze.... lub wieksze od 19"

 

 

miałem okazje rozmawiać z Panem przedstawicielem speca, jeden wielki bajzel jest :rolleyes:)

 

 

a co do Carbonu.... świetny materiał dla zawodowców !! :devil: zwykłym zjadaczą chleba polecam ALU :)

potwierdzam to faktem iż moja ramcia posiada juz wgniecenie od kaola wylatujacego spod koła.... gdyby była Carbonowa wątpi aby to przetrwała.... takie buuuuum było !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że powinieneś się raczej zastanowić nad Specem w wersji ALU. Carbon jest raczej dla osób które poszukują ekstremalnie lekkiej ramy i stać ich na to zeby za jakis czas kupic nowa ramke (taka przynajmniej jest moja opinia). Na pewno alu jest dużo wytrzymalsze od carbonu no i z tego co wiem mniej narażone jest na zmęczenie materiału. Po drugie (odpukać w niemalowane) jeśli nie daj Boże miałbyś jakąś "wpadkę" w lesie czy jak pisze lukashs zwyczajnie oberwałbyć kamieniem co się często zdarza to aluminium może się co najwyżej nieco wgnieść a z carbonem to już nie wiadomo. Ja bym osobiście wziął Speca alu (tego biało-czerwonego z carbonową sztycą) do tego zawsze możesz jeszcze spróbować ponegocjować cenę. Do tego jakiś ciekawy osprzęt (tylko nie full XTR bo to już nudne się robi :D) i zrobi się naprawdę BARDZO ciekawy i bezkompromisowy ścigant do XC. Przy okazji... dobrze radzę pooglądać gdzie siedzibę ma dystrybutor Czeski i zrobić sobie wycięczkę do naszych Słowiańskich sąsiadów. Kto wie czy nie będą mieli atrakcyjniejszych cen no i... prywatnie zawsze więcej wywalczysz jeśli chodzi o zbicie ceny.

 

Pozdrawiam

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felt ma linki przerzutek puszczone po dolnej rurze ramy http://www.leppasenpyora.fi/images/tuotekuvat/rxcteam.jpg i http://www.profirad.de/images/Felt_RXC-TEAM--FRAME-SET.jpg Z tego względu niestety ta rama ma u mnie minus, mimo że można puścić linki w pełnym pancerzu. na stronie producenta RXC team jest w cenie RXC 1 http://www.feltracing.com/products/product...;catid=18,23,36 ale czy między tymi rama poza napisem jest jakaś różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze , praktycznie nie ma problemów linkami biegnącymi dołem (do niedawna miał tak Spec w ramach HT i nadal ma w ramach full)

http://www.specialized.com/OA_MEDIA/2008/b.../7780-210_l.jpg

Rama Felt RXC Team jest z innego stopu niż RXC1 , ponadto główka ramy w RXC Team jest pod stery zintegrowane a RXC pod stery wewnętrzne.

Realna waga mojej ramy (model 2006 Scandium) RXC Team w rozm 19,5" to 1360 gr. , obecna rama RXC Team jest cięższa - 1,5 kg w rozm 17"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że powinieneś się raczej zastanowić nad Specem w wersji ALU. Carbon jest raczej dla osób które poszukują ekstremalnie lekkiej ramy i stać ich na to zeby za jakis czas kupic nowa ramke (taka przynajmniej jest moja opinia). Na pewno alu jest dużo wytrzymalsze od carbonu no i z tego co wiem mniej narażone jest na zmęczenie materiału. Po drugie (odpukać w niemalowane) jeśli nie daj Boże miałbyś jakąś "wpadkę" w lesie czy jak pisze lukashs zwyczajnie oberwałbyć kamieniem co się często zdarza to aluminium może się co najwyżej nieco wgnieść a z carbonem to już nie wiadomo. Ja bym osobiście wziął Speca alu (tego biało-czerwonego z carbonową sztycą) do tego zawsze możesz jeszcze spróbować ponegocjować cenę. Do tego jakiś ciekawy osprzęt (tylko nie full XTR bo to już nudne się robi :D) i zrobi się naprawdę BARDZO ciekawy i bezkompromisowy ścigant do XC. Przy okazji... dobrze radzę pooglądać gdzie siedzibę ma dystrybutor Czeski i zrobić sobie wycięczkę do naszych Słowiańskich sąsiadów. Kto wie czy nie będą mieli atrakcyjniejszych cen no i... prywatnie zawsze więcej wywalczysz jeśli chodzi o zbicie ceny.

 

Pozdrawiam

Arek

alu nie jest wytrzymalsze od karbonu - po prostu inaczej reaguje na ekstremalne obciazenia.

ramy z karbonu raczej nie da sie naprawic aluminium pospawasz - choc i z jakoscia takiej naprawy jest roznie.

ramy alu by dorownac dobrym ramom karbonowym co do wagi muszą miec rurki cienkie jak papier. a to moim zdaniem nie budzi wcale wiekszego zaufania niz włókno węglowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanko odnośnie Scotta Racinga: http://allegro.pl/item364464139_nowa_i_lek...xc_maraton.html

Możesz jeszcze zastanowić się nad nową ramą Scott'a Scale

http://www.sklep.rowery.com.pl/index.php?p...amp;prod_id=556

Tylko gwarancja nie jest dożywotnia...ale cena jak za tą ramę dobra.

Geometria kapitalna...rama lekka i szybka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad tym Scottem Sciale 40. Chyba niestety będę musiał S-Worksa zrezygnować bo z kasą nie wyrobie :D :D . Urzekły mnie tylne karbonowe widełki w Felcie. Cena też nie jest zła. Ale czy są one wystarczająco mocne, aby wytrzymać szybką jazdę po kamieniach, korzeniach, szybkie zjazdy (bez DH oczywiście)? Nie pękną mi? Mówicie, że Trek 8500 jest mało zwrotna, więc jej nie chce, bo nie potrzebuje ramy do maratonów. Na placu boju jest obecnie Scott Racing, Scott Scale 40, Felt RXC Team. Co więc polecacie i dlaczego? Pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mogę polecić Felta - jak na razie widełki mi nie pękły...ponadto Felt ma trochę krótszt tylny trójkąt ( długość pomiędzy Scottem a Specem) a więc jest zwrotny - a przy tym, dzięki stosunkowo długiej górnej rurze - dobrze podjeżdża (no i jest lżejszy od Scotta o ponad 200 gram)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scott Racing, Scott Scale 40

Racing jest lżejszy...ale to starsza rama...w Scale od zeszłego sezonu wprowadzili szereg wzmocnień.

(jest cięższa o 100g, ale mocniejsza).

Sam kupiłem swój rower właściwie dla tej ramy...po tym jak miałem się okazję na niej przejechać, oglądnąć wykonanie (spawy) i trafiłem na ofertę godną uwagi ;)

(a w grę wchodziły jeszcze: Mongoose Meteore Elite, GT Zaskar Expert, Specialized Rockhopper Comp Disc, GF Hoo Koo E Koo, Trek 6700 i parę innych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jeżeli chodzi o wszystkie inne parametry - genialna.

 

A co do autora tematu - piszesz, że dokupisz do tego Sida, x9/x0 itp. Pamiętaj jednak, że te rzeczy to tylko dodatki do ramy. Ramę powinno się kupować raz na wiele lat, ale za to najlepszą na jaką Cię stać. Oczywiście nie namawiam tu do Scale LTD, RST i Alivio, ale dorzuciłbym do tego Speca a napęd wrzucił x-7. Działa tak samo, jest tylko ciut cięższy. Po paru tys. km zmienisz i tak, a rama zostanie :). Pomyśl nad tym gdzie dasz rade kupić coś niewiele gorszego, a zyskasz $

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od rozmiaru (ja mam M - 1650g)

Scale 40 to nie tylko waga...ale i geometria identyczna jak w Scale LTD (za 23000zł)

No chyba, ze dla kogoś jedynie ciężar samej ramy różniący się o 100g ma znaczenie...to faktycznie może być kłopot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...