Skocz do zawartości

[amortyzator - przód] ~500zł - jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

A jaka jest realna waga tego SR SUNTOUR EPICON L.O.D 100mm pod v-ki?Producent podaje 2130g

Z kolei model Sr Suntour Epicon LOD pod tarcze-1861g.

Waga modelu pod tarcze jak dla mnie ok.ale pod v-ki troche ciezko..

 

Pzdr.

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem jeszcze zapytać, którego epicona wybrać.

Miło byłoby żeby była manetka więc myślałem o tym:

Suntour Epicon RL http://www.allegro.pl/item516763832_sr_sun..._z_manetki.html

 

No ale z kolei może przydałaby się regulacja tłumienia zatem jeśli z manetką to trzeba dopłacić czy opłaca się do:

Epicon RLD :http://www.allegro.pl/item516763630_sr_suntour_epicon_rld_100mm_blokada_z_manetki.html??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Od kwietnia tego roku mam Epicona RL w wersji pod zwykłe hamulce. Abstrahując od wagi ( w granicach 1900g ) to jedynym błędem jaki zrobiłem przy zakupie Epicona była rezygnacja z wersji LOD. Manetki użyłem z 10 razy ( na przejechane ponad 3500 km na tym amorku ), a regulacji tłumienia to brakowało mi ze 100 razy. Więc, jeśli mógłbym doradzić , to wersja LOD na pewno będzie skuteczniejsza w działaniu . BTW- jeżdżę na ciśnieniu w okolicach 90 PSI ,ważę ok. 85 kg. Dane producenta o ciśnieniu zalecanym są mocno przesadzone. WG nich powinienem mieć ok. 120-130 PSI , ale praktyka pokazała,że to o wiele za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Budżet już znacie. Poza nim wymagania są następujące:

-skok 100 mm,

-kolor czarny,

-blokada skoku z kierownicy,

-hamulec tarczowy 185 mm.

Ważę 82-85 kg. Koła 26" Jeżdżę w 70% po trasach utwardzonych, pozostałe 30% to krzaczory i inne bezdroża. Wszelkie sugestie mile widziane.

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Od jakiegoś czasu noszę sie z zamiarem zakupu nowej ramy i amortyzatora. Ramę wybrałem od Krossa Level A4, pozostał wybór amora. Tu w gre wchodzi kilka modeli:

 

SR Suntour Raidon L.O.D , Raidon R.L, SR Suntour EPICON DA, Marzocchi MZ Supercomp, ROCK SHOX DART 3

 

Który wybrać i dlaczego?? Amor ma być do XC i szosa (z blokadą) Skok co najmniej 100mm, z regulacja tłumienia powrotu. I jak to jest z amorami powietrznymi, czym się różnią od olejowych.

 

BTw, waga 77kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepszy nowy amorek do 400zł to duro ale 09. Ma on 130mm skoku, więc nie pod każdą ramę, ale naprawdę go poprawili w przeciwieństwie do jego poprzedników. Elegancko teraz pracuje. Spokojnie mogę go polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przede wszystkim powietrzny amortyzator możesz dopasować do swojej wagi i preferencji jak i terenu.

 

Z podanych przez ciebie brałbym Raidona, lecz w wersji AIR.

Piszę już to po raz kolejny, ale w tej cenie raczej nie ma sobie równych. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim powietrzny amortyzator możesz dopasować do swojej wagi i preferencji jak i terenu.

 

Z podanych przez ciebie brałbym Raidona, lecz w wersji AIR.

Piszę już to po raz kolejny, ale w tej cenie raczej nie ma sobie równych. :D

 

 

Ogólnie to skłaniałem się ku Epiconowi, jakieś różnice?? Warto dopłacić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nadszedł trudny moment – czas podejmowania decyzji. Tym bardziej trudny, że w velo.pl, w zakładce wyprzedaże, pojawił się ciekawy – jak sądzę – amortyzator, który teoretycznie odpowiada moim wymaganiom i mieści się w budżecie (-skok 100 mm, -kolor czarny, -blokada skoku z kierownicy, -hamulec tarczowy 180 mm; zastosowanie, jak wcześniej pisałem, to jazda: 70% po trasach utwardzonych, 30% krzaki). Amor ów, to RST TITAN AIR-RL 2008 w cenie 559 PLN. Oferta interesująca o tyle, że pierwotnie kosztował około 900, a za model na 2009 rok trzeba zapłacić 909 zł. Czy warto tym sobie głowę zawracać? Może są wśród nas użytkownicy tegoż, mogący pomóc w podjęciu decyzji?

Dziękuję za uwagę.

R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Ogólnie to skłaniałem się ku Epiconowi, jakieś różnice?? Warto dopłacić??

Warto- Epicon jest lżejszy, lepszy tłumik, nieporównywalnie lepsza praca- mam porównanie Epicon RL i Raidon RL w wersji Air- o Raidonie można powiedzieć,że czasami się ugina ( na dużych nierównościach )- Epicon jest o wiele bardziej czuły ( za sprawą pierścieni olejowych , które są nasączone olejem i smarują goleń ograniczając tarcie ). Faktem jest ,że z perspektywy czasu ,jeśli teraz miałbym kupować,zrezygnowałbym z manetki blokady skoku na rzecz regulacji tłumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...