Skocz do zawartości

[RS Pike 409] Dziwne stukanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od czasu jakiegoś jestem zadowolonym posiadaczem RS Pike 409 z U-Turnem. Amortyzator sprawuje się świetnie- Bardzo ładnie pracuje i wybiera nierówności, Wszystkie regulacje działają, jednak ostatnio pojawił się pewien drażniący mnie problem- otóż przy skoku od ok 120 do 145 mm przy uginaniu się na drobnych regularnych nierównościach(jazda po płytach betonowych lub kępkach trawy) pojawiają się dziwne stuki towarzyszące ugięciu amortyzatora. Czy ktokolwiek spotkał się z czymś podobnym lub wie co to może być i jak to naprawić?

 

Pozdrawiam!

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej zsunęła Ci sie ze sprężyny osłonka (koszulka termokurczliwa) zapobiegająca obijaniu się sprężyny o goleń górną.

Wykręć korek od sprężyny ugnij amora i sprawdź gdzie jest osłonka. Powinna być trochę powyżej połowy drogi między górnym końcem sprężyny a gwintem w który się sprężyna wkręca (u-turn).

Ja założyłem sobie (jak miałem pike'a) drugą dla pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Heh:D Rozkręciłem, amora, wyjąłem sprężynę później złożyłem i teraz tak napier**** że strach:P Tylko przy skoku większym niż 125. Może zdobędę tą osłonkę i na całą sprężynę założę? Jak sprawdzałem to ona strasznie luźna jest i wędruje gdzie chce....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...