Skocz do zawartości

[rowery]lekki ale wytrzymały do 3000zł


nicknack

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie autor tego tematu to chyba sam nie wie czego chce, albo ma małe pojecie o rowerach. Jaki rower mu się nie pokaże to wiecznie widzi jakieś mankamenty i na dodatek nie może pójść na kompromis.

Za 3000 to nie kupi jakieś super mega hiper bajer wyczes sprzętu. Dla zwykłego śmiertelnika taka kwota za 2 kółka to znak że "sam jeździ" i w ogóle. Natomiast prawda jest taka, że za te 3 tyś to kupi się porządny sprzęt ale i tak nie będzie "doskonały" bo to jest tylko 3000 zł. Przykładem jest tylna przerzutka X0 gdzie kosztuje około 900 zł czyli 1/3 roweru. I niestety ale tutaj kompromis jest obowiązkowy bo inaczej to roweru nie kupi nawet za milion lat.

Myślę ze uzmysłowiłem nicknack`owi o co w tym wszystkim chodzi. Żeby nie było że tylko gadam to polecam literaturę http://www.forumrowerowe.org :) . Trochę poczyta to zrozumie że wymaga raczej czegoś co jest nieosiągalne.

 

Co do tematu to wg mnie powinien zrezygnować z tych tarczówek i ze składania. Niech kupi gotowca to będzie miał mniej stresu a więcej przyjemności. Ja osobiście optuję za radonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem w Decathlonie masz 14 dni na wrot towaru :excl: jesli ci nie podpasuje , czy inny sklep da ci takie fory ???

Weź w Decathlonie , a jak nie podpasuje - zawsze możesz oddać :thumbsup:

 

Rozumiem że dotyczy to nowego nie uzywanego roweru , czy można potestować a potem oddać :)

Bo jeżeli np. kupujemy rower przez internet , to tak czy inaczej przysługuje nam 10 dni na zwrot , nie uzywanego nowego towaru .

Ale przy odbiorze osobistym , to już chyba jest inaczej , nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie autor tego tematu to chyba sam nie wie czego chce, albo ma małe pojecie o rowerach. Jaki rower mu się nie pokaże to wiecznie widzi jakieś mankamenty i na dodatek nie może pójść na kompromis.

Za 3000 to nie kupi jakieś super mega hiper bajer wyczes sprzętu. Dla zwykłego śmiertelnika taka kwota za 2 kółka to znak że "sam jeździ" i w ogóle. Natomiast prawda jest taka, że za te 3 tyś to kupi się porządny sprzęt ale i tak nie będzie "doskonały" bo to jest tylko 3000 zł. Przykładem jest tylna przerzutka X0 gdzie kosztuje około 900 zł czyli 1/3 roweru. I niestety ale tutaj kompromis jest obowiązkowy bo inaczej to roweru nie kupi nawet za milion lat.

Myślę ze uzmysłowiłem nicknack`owi o co w tym wszystkim chodzi. Żeby nie było że tylko gadam to polecam literaturę http://www.forumrowerowe.org :thumbsup: . Trochę poczyta to zrozumie że wymaga raczej czegoś co jest nieosiągalne.

 

Co do tematu to wg mnie powinien zrezygnować z tych tarczówek i ze składania. Niech kupi gotowca to będzie miał mniej stresu a więcej przyjemności. Ja osobiście optuję za radonami.

 

Tak, maszracje Rigar, że nie znam się za dobrze, bo gdybym dokładnie wiedział co i jak, to bym nie zakładał tematu...

A na początku sprecyzowałem, czego głownie chcęi nie oczekuję roweru z wszystkimi komponentami z najwyższej półki i nie pytam po prostu o "najlepszy" do 3000 zł, bo już wiele razy czytałem, że zależy od wymagań...

 

No wiec ze skadania rezygnuję, bo mimo dobrych chęci bym nie dał rady i zaraz dzwonię do tego sklepu od zlożonego Cuba z allegro i pytam co innego mogą mieć... a zaraz potem do decathlona :excl: A czy rama decathlona j8.1 est lepsza od tego Cuba Analoga?

 

Natomiast co do Radona, to czemu ma taką krotką gorną rurę ramy? Jak to się przekłada na pozycję/komfort? Przy wzroście 191 na pewno musiałbym mieć 22", które chyba i tak ma krótszą górną rurę niż 20" Meridy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - Radony mają krótkie ramy (wyższe modele są trochę dłuższe) - taka ich specyfika, sam musisz zdecydować czy wolisz pozycję bardziej wyciągnietą , czy zgarbioną.

A czy rama decathlona j8.1 est lepsza od tego Cuba Analoga?

Od Analoga jest na pewno lepsza , w rozmiarze 19" waży wg. katalogu 1650 gr - to naprawdę dobry wynik (pod 90 kg spokojnie wytrzyma a przy tym lekka):

http://www.decathlon.com.pl/PL/rockrider-8...ionalities.html

Rama Cube LTD który jest wyższym modelem niż Analog waży 1794 gr przy 18"

http://www.centrumrowerowe.pl/index.php?s=...id=335&l=pl

Ponadto Cube Analog też jest krótki - ma taką samą geometrię jak Radon !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, też takie odniosłem wrażenie :P

 

Rulez

Mógłbyś zarzucić jakiegoś linka z geo tego decathlona, bo to co znalazłem to raczej niejednoznacznie określone było ;) Poza tym piszesz, że decathlon waży wg. katalogu 1650, a w bB znalazłem w artykule podaną wagę 1900g. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie celowo wybrałem radeona bo, przynajmniej tak wywnioskowałem, że nick chce raczej coś komfortowego niż pochylonego a i rama wraz z częściami jest spoko ;)

 

No widze, że bardzo dobrze, że tyle pytam, bo bym kupował coś oczym nie mam pojęcia... nie wiem czy dobrze myślę, ale raczej nie będę jeździł na długie wyprawy, więc może chyba nie potrzebuję bardzo wyprostowanej sylwetki? (teraz pewnie wszyscy co to czytają się załamują, ale lepiej żebym zapytał, niż potem cierpiał :P )

Może ktoś generalnie by mi przybliżył zalety i wady obu rozwiązań (krótka/długa górna rura)

 

Aha, ja też nie mogę znaleźć geometrii RR, nawet w sklepie gość nie wie ;)

 

A jeśli chodzi o ramy, to dlaczego Merida, firma generalnie ceniona za ramy, robi je wszystkie stosunkowo ciężkie? Czy jest tak, że żeby rama była wytrzymała i sztywna, musi być ciężka?... bo z tego, co wiem inne cenione marki, jak scott czy giant, też w tej kat cenowej mają ciężkie ramy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, ja też nie mogę znaleźć geometrii RR, nawet w sklepie gość nie wie

Chociaż trochę się postaraj :

http://www.btwincycle.com/EN/files/assets/...vtt-10-2006.htm

Z suchych liczb nic nie wynika - ale widać że różnice w długości nie są wielkie -czyli pozycja będzie dosyć zbliżona, ale Decathlon ma przewagę, bo przy podobnej długości ma krótszą rurę podsiodłową , a co za tym idzie niższy przekrok - przez co trudniej obić klejnoty .

A gdybyś przeczytał test , to byś wiedział , że RR ma geometrie uniwersalną :P

 

kuczy - 1900 gram to waży rama modelu 5,2 , a my piszemy o modelu 8,1 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż trochę się postaraj :

http://www.btwincycle.com/EN/files/assets/...vtt-10-2006.htm

Z suchych liczb nic nie wynika - ale widać że różnice w długości nie są wielkie -czyli pozycja będzie dosyć zbliżona, ale Decathlon ma przewagę, bo przy podobnej długości ma krótszą rurę podsiodłową , a co za tym idzie niższy przekrok - przez co trudniej obić klejnoty .

A gdybyś przeczytał test , to byś wiedział , że RR ma geometrie uniwersalną B)

 

kuczy - 1900 gram to waży rama modelu 5,2 , a my piszemy o modelu 8,1 !!!

 

Na stronce producenta nie było, gość w sklepie nie wiedział... a jako, że nie są to najbardziej znane rowery, a ja najmądrzejszy (jak już wiecie) w temacie nie jestem, to myślałem, że Decathlon to Decathlon, a nie B'twin :P

 

Więc wyd mi się, że rama by mi odpowiadała i chyba jest lepsza niż Cube/Radon, natomiast pytam jeszcze o tą Meridę 700-D którą mógłbym mieć za 3000 Zł... wszyscy o niej zapomnieli, jakby z góry odpadała... i rzeczywiście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W telegraficznym skrócie:

długa rura górna - bardziej sportowa sylwetka, "szybszy rower" ale mogą boleć plecy

szybszy rower tzn łatwo go rozpędzić i łatwo utrzymać dużą prędkość

 

krótka rura - bardziej wygodna pozycja ale w zamian rower jest lekko ociężały

do tego jeszcze dochodzi stabilność roweru na zjazdach, podjazdach itd ale o tym jak chcesz wiedzieć więcej to poczytaj temat założony przez Ruleza http://www.forumrowerowe.org/index.php?showtopic=31062

 

oba rozwiązania mają wady i zalety ale teraz musisz już sam wybrać B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W telegraficznym skrócie:

długa rura górna - bardziej sportowa sylwetka, "szybszy rower" ale mogą boleć plecy

szybszy rower tzn łatwo go rozpędzić i łatwo utrzymać dużą prędkość

 

krótka rura - bardziej wygodna pozycja ale w zamian rower jest lekko ociężały

do tego jeszcze dochodzi stabilność roweru na zjazdach, podjazdach itd ale o tym jak chcesz wiedzieć więcej to poczytaj temat założony przez Ruleza http://www.forumrowerowe.org/index.php?showtopic=31062

 

oba rozwiązania mają wady i zalety ale teraz musisz już sam wybrać :P

 

Rigar dzięki wielkie, że masz do mnie cierpliwość i tłumaczysz jak trzeba B)

Braki niedługo nadrobię, tylko będąc studentem nie ma się czasu i oczu do jeszcze dłuższego siedzenia przed kompem :P

 

Więc teraz wybieram już między RR a TFS 700-D, bo mimo, że sporo ludzi polecało Radona, to RR bardziej mi pasuje ze swoją ramą (może się znów ktoś kłÓcić, ale stwierdziłem, że coś trzeba wybrać)...tylko dalej nikt nie chce za bardzo jaśniej powiedzieć coś o tej Meridzie, czy warto czy nie...

 

 

http://www.rowerymerida.com.pl/rowery.php?...r=56&id=371

Geo ma podobną do RR, tylko ramę cięższą, ale może lepszą (?) gorszy amor (ale dla mnie ważniejsza rama) przerzutki dla mniej znaczą, za to hamulce chyba jednak nie najlepsze? (przynajmniej wg tej całkiem fajnej stronki:

 

http://www.mtbr.com/reviews/disc_brake_sys...ct_130307.shtml

 

nie chodzi mi o super siłę hamowania, ale bardziej o niezawodność, z której słynie shimano (np Deore hydr z TFS 700)

 

Więc jeśli mógłby ktoś doradzić mi między tymi dwoma i dać konkretne za i przeciw, to postaram się dać wam wszystkim spokój i skończyć biadolić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze inna opcja, kup tańszy model z v-kami, a w trakcie użytkowania dozbierej na avid 5, bedzi i wilk syty i owca cała :]

 

 

Ehh, no jak się zastanowię, to całkiem sensownie brzmi ;) tylko masz na myśli coś konkretnie czy ogólnie?

 

Aha, tylko przy zmianie na tarczówki dochodzi też zmiana kół czy tam samych piast, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej całe koła. Nierzadko piasty pod tarcze mają wyższe kołnierze niż te pod v-ki aby skrócić długość szprychy dla zmniejszenia obciążeń. Już lepiej kupić rower z mechanikami, wtedy zmieniasz klamki i zaciski na hydrauliczne, ale wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rulez

W kwestii wyjaśnienia, 8.1 waży 1900g ale to starszy model ;)

 

Zaś co do podanej geometrii to nie powiedziałbym, żeby znacząco się różniła...

Przykład: mój ghost ma w poziomie podawaną dł. 605mm przy 20" - górna rura 580mm

rr - 595mm przy 19", 615mm przy 21" czyli coś podobnie

w takim razie 575mm radona przy 20" wcale nie będzie jakoś tragicznie wpływało na geometrię, będzie tylko nieznacznie krótszy, te 5mm można nadrobić na setki sposobów :D

 

nick

Zazwyczaj tak jest, chyba że zamontują ci koła zarówno pod vki jak i tarcze :)

 

ulvgar

szybszy byłeś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem - RR jest nieznacznie dłuższy - ale ma niższy przekrok - co w góralu jest ważne

Ponadto tama waży 1650 gr czyli znacznie mniej niż Cube czy Radona .

I to by było na tyle ;)

A śmieszne zachwyty nad Radonem czy najniższym modelem Cube mnie załamują ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem - RR jest nieznacznie dłuższy - ale ma niższy przekrok - co w góralu jest ważne

Ponadto tama waży 1650 gr czyli znacznie mniej niż Radona .

I to by było na tyle ;)

A śmieszne zachwyty nad Radonem mnie załamują ...

Dlaczego załamują. Radon to świetny rower dla kogoś kto zamierza jeździć turystycznie MTB. Dostaje rewacyjnie wyposażony rower o łagodnej geo. Waga w takim przypadku aż tak wielkiego znaczenia nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem - RR jest nieznacznie dłuższy - ale ma niższy przekrok - co w góralu jest ważne

Ponadto tama waży 1650 gr czyli znacznie mniej niż Radona .

I to by było na tyle :wallbash:

A śmieszne zachwyty nad Radonem mnie załamują ...

 

No to wydaje mi się, że to tylko potwierdza moje zawężone pole wyboru do RR i TFS-700 (pamiętając do znudzenia, że mogę go mieć na 3000 zł, jeśli się sprzedawca nie rozmyśli :)

 

Bardzo mnie cieszy, że tylu "masterów" , "Pro" itd odpowiada w różnych kwestiach, więc nie powtarzając postów jeszcze raz pytam o Meridę, chyba że o niej w ogóle mało wiadomo, jakiś rower taboo może :P bo chyba nie aż taki zły, żeby nawet nie komentować?

 

I czy nie będzie kłopotów raczej z tymi avidami z RR??

 

PS A kupno roweru na v-kach w takim razie odpada, bo za dużo kasy trzeba by potem włożyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie jestem zwolennikiem Radona , ale argument " typu nizszy przekrok to lepiej " raczej nic nie mówi i nic nie daje.

Ponieważ jeżeli rama jest odpowiednio dobrana do wzrostu , to nie ma problemu z tgz. klejnotami.

Odnosnie smaych ram .

to Cube Analog w rozmiarze 20 cali posiada górną rurę 596 mm ,

a Rockrider 8.1 w rozmiarze 19 cali posiada górną rurę 595 mm ,

więc moim zdaniem zdecydowanie lepiej zakupić mocniejszą ramę , nawet kosztem , 200 - 300 gram ,

mocne i wytrzymałe ,lekkie ramy kosztują odpowiedni więcej .

Przy wadze 90 kg , ważne jest aby rama była sztywan , co da bardziej efektywną jazdę niż lekka giętka rama.

 

Odnosnie całego roweru , to moim zdaniem dysponując budzetem 3000 - 3100 zł , zrobisz błąd kupując Rockrider 8.1 , przedwszystkim na niskiej klasy osprzęt , koła i amortyzator w tym rowerze , odbiegają znacznie od omawianych wczesniej modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury piszesz , rama Rockridera spokojnie wytrzyma , ponadto ma 5 lat gwarancji , na prędce wymyślacz te historie .....i z czego wysnułeś wniosek , że rama Rockridera jest wiotka ? przeprowadzałeś testy ? Nie pisz bzdur jak nie wiesz :wallbash:

Rama 21" Rockridera czy 22" Radona (bo te rozmiary powinny być brane pod uwagę) będzie miała podobną długość i to jest najważniejsze , a nie wysokość rury podsiodłowej , jak się coś pisze , to trzeba mieć trochę pojęcia .

Jednak jesli miałbym wybierać rockrider/radon, padło by na niemców.

Huhu ... to jest dopiero demagogia .....widzę że jesteś "wszechwiedzący"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą Mwegrzyn, ramy Radona to już i tak ramki na poziomie dla zwykłego przeciętniaka jakim jesteś ty, szczególnie ta w lekkiej wersji Radona za 3500zł. Dodatkowo masz super osprzęt, o o niebo lepszej kulturze pracy niż w Rockriderze czy też Meridzie. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, jak przejedziesz się na Rebie to stwierdzisz że Dart 3 nie spełnia twoich oczekiwań i będziesz musiał wykombinować skądś 1000zł na amorek. Poza tym osprzęt(przerzutki np), mimo tego że nie będzie się dużo różnił charakterystyką pracy, posłuży Ci dłużej.

 

W Rockriderze i Meridzie dobrą masz w sumie tylko ramę(w porównaniu do Radona czy Cuba z allegro), ale rama to indywidualna sprawa i bardzo możliwe że o niebo lepiej jeździłoby ci się na ramię Radona niż Meridki, a w dodatku i amortyzacja i prawie cały osprzęt byłby lepszy. Gdybym ja miał wybierać to wybrałbym bardzo przeciętną sztywną ramę i lepszy osprzęt, dzięki temu zaoszczędziłbym pieniądze np na starty w maratonach, a nie musiałbym bulić na np głupią przednią przerzutkę. Ramę bym wymienił za ~~3 lata, jak karbon stanieje :wallbash:

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury piszesz , rama Rockridera spokojnie wytrzyma , ponadto ma 5 lat gwarancji , na prędce wymyślacz te historie .....

Rama 21" Rockridera czy 22" Radona (bo te rozmiary powinny być brane pod uwagę) będzie miała podobną długość i to jest najważniejsze , a nie wysokość rury podsiodłowej , jak się coś pisze , to trzeba mieć trochę pojęcia .

 

Ale chwileczke , kto pisał o wysokosci rury podsiodłowej , ja na pewno nie .

Wiec chyba ty nie masz pojęcia skoro już o tym mowa , wczesniej sam przytoczyłeś argument klejnotów , co raczej jest mało mówiącą informacją .

O jakich historiach mówisz, rama Rocridera , to żadne cudo , tak samo zresztą jak i Cube Analog , czy omawiany Radon .

Śmieszne są twoje argumenty mówiące że " bedzie lepszy i już " .

W tej klasie rowerów nie ma super ramy , i jezeli nie ma sie zamiaru modyfikować odrazu roweru , to lepiej zakupic cos z lepszym osprzętem , tymbardziej że budzet na to pozwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...