Skocz do zawartości

[opony + mleczko] opony kevlarowe do xc/enduro do 100 zł/szt. i mleczko


siwy84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W najbliższym czasie (po wypłacie) chciałbym kupić oponki do xc/enduro i zastosować do nich mleczko lateksowe.

Na całą operację mam zamiar przeznaczyć nie więcej niż 300 zł (łącznie z wysyłkami itp.).

Prosiłbym Was o doradzenie jakie oponki przywdziać na moje obręcze. Wymagania jakie im stawiam to:

1. rozmiary między 2.0-2.2 - nie więcej, nie mniej. Jeśli jakaś oponka jest wyjątkowo szeroka/wąska jak na swój rozmiar to prosiłbym o info żeby uniknąć ewentualnego rozczarowania.

2. waga - jakaś rozsądna. Myślę, że max jakieś 550 gr. Chyba nie za mało? Jakieś małe odstępstwa od tej reguły dozwolone :) Oczywiście im lżej tym lepiej :)

3. nie mam zwyczaju chodzić na rower gdy pada więc oponki raczej na suche podłoża. miło by było gdyby jednak nie wrzucały całego deszczu i błocka na plecy B) Nie mniej jednak skupmy się na oponkach suchych albo w miarę możliwie uniwersalnych

4. cena za sztukę - myślę, że w granicach 80-90 zł. Żeby z przesyłką za 2 sztuki wyszło około 200 zł (namiary na sklep/aukcję mile widziane). Bo z tego co wiem, nie na 100%, mleczko kosztuje koło 80-90 zł (eśli się mylę proszę mnie poprawić) Tylko nie wiem ile kosztują te opaski na obręcze, ale czytałem gdzieś na forum, że można je zrobić z dętek (tu też proszę o sprostowanie jeśli jestem w błędzie).

 

Temat dość obszerny i dużo pytań - wiem. Jednak proszę Was serdecznie o pomoc bo do tej pory nie jeździłem na jakichś fajnych oponkach i nie specjalnie się na nich znam. Poza tym może się z tego zrobić ciekawe kompedium wiedzy dla innych użyszkodników bo wszelkie enduro maszyny i mleczko chyba zyskują na popularności.

Z góry dziękuję za wszelkie opinie/rady/podpowiedzi.

Pozdrawiam. Marcin

 

podnoszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematów może i było, ale za każdym razem ktoś wymaga czegoś innego. Przekopać się przez to wszystko ciężko. Nad Nobby Nic myślałem i są ciekawą propozycją tylko ta cena. Nie mówię, że kosmiczna, ale chciałbym się zmieścić w założonym budżecie. A z mleczek to właśnie chyba Joe's jest najpopularniejszy. A czy najlepszy? :)

 

EDIT: A co z opaskami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobo, a dlaczego 2.4? Czyżby numeracja była zaniżana? A ile ważą 2.2 i 2.4? Nie zależy mi na ogromniastych oponach tak bardzo. Więcej xc-uję niż endurzę z racji zamieszkiwania terenów nizinnych i nie chciałbym się niepotrzebnie męczyć. W góry być może się wybiorę z rowerkiem, ale wtedy to chyba coś pancerniejszego wypadało by założyć?

 

Teraz z przodu mam Kendę Komodo 2.1 (bardziej z przymusu niż z wyboru. no i drut więc ciężka - koło 700 gr.) i jej rozmiar mi odpowiada. Podałbym Wam szerokość tylko powiedzcie jak to się dokładnie mierzy bo nie bardzo wiem - przepraszam. Mam zmierzyć odległość między ściankami najbardziej zewnętrznych klocków bieżnika? Czy jak?

 

Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie tematem. Doceniam to, na serio. Bo praktycznie dopiero zaczynam poważniejszą zabawę w rowerowanie i jeszcze nie we wszystkim się orientuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematów może i było, ale za każdym razem ktoś wymaga czegoś innego. Przekopać się przez to wszystko ciężko. Nad Nobby Nic myślałem i są ciekawą propozycją tylko ta cena. Nie mówię, że kosmiczna, ale chciałbym się zmieścić w założonym budżecie. A z mleczek to właśnie chyba Joe's jest najpopularniejszy. A czy najlepszy? :)

 

EDIT: A co z opaskami?

 

Kup to:

 

Continental Explorer PRO-TECTION

Rozmiar: 26x2,1

Waga: 525g

Ciśnienie nominalne/maksymalne: 3.5/4.5

Wykończenie: czarna DuraSkin zwijana

oplot 170 TPI !!!

Cena: 89 zł !!! do niedawna 144zł

 

Ja miesiąc temu kupiłem za 300zł najnowsze Nobby Nic 2.1 na tył i 2.25 na przód i teraz strasznie żałuję. Jak chcesz to Ci je oddam za 200zł razem z wysyłką. Bo tak się napaliłem na te Conti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.forumrowerowe.org/index.php?sho...c=32166&hl= - tu było o MK 2.4 Supersonic (łącznie z pomiarem szerokości.

Mam te opony i przejechałem na nich około 650km. Połowa w terenie, połowa po utwardzonych nawierzchniach (uroki mieszkania w mieście :/ )

Przód jest ok, ale jako napędówka jest za miekka - tył znika w zastraszającym tempie. Później postaram się wrzucić jakieś fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...