Skocz do zawartości

[rower] Kelly's viper 2007


Rekomendowane odpowiedzi

Po długim i nudnym szukaniu w końcu znalazłem rower dla siebie. :D Kelly's Viper 2007 :D . Dzisiaj pojechałem po niego do Dębicy. Kupiłem go za 800zł nowego. ;) Zrobiłem nim już około 20km po tym odcinku jestem zadowolony z roweru ;) . Za ta cene nie wydaje mi sie był wyrwał cos lepszego. w niedziele postaram sie wybrac na dłuższą wycieczke około 50km to wtedy cos więcej napisze... :D

OSPRZĘT: ;)

-Waga: 12,92 kg

-Materiał ramy: Aluminium Protec

-Widelec: stalowy(niedługo zmienie)

-Rozmiar: 19,5

-Stery: VP

-Mostek: stalowy

-Kierownica: stalowa

-Sztyca: Kalloy

-Siodełko: KBIX Pro Comp

-Piasty alloy

-Obręcze: Kelly's Double Combat

-Opony: Kelly's Snake, 26x1,95"

-Manetki: Shimano ST-EF50, 21-biegowe

-Przerzutka przód: Shimano SIS 42T

-Przerzutka tył: Shimano Acera

-Dźwignia hamulca: Shimano ST-EF50

-Hamulce: V-brake Artek

-Korby: Shimano TX70, 42x34x24T

-Środek suportu: Shimano

-Pedały: tworzywo sztuczne

-Łańcuch: KMC Z-51

-Kaseta: Shimano TZ37, 14-34T

 

A TERAZ ZDJĘCIA JESZCZE ZE SKLEPU ALE POSTARAM SIE NIEDŁUGO ZAMIEŚCIĆ INNE :D

dsc0597te1.th.jpg

dsc0596vl2.th.jpg

dsc0595wp9.th.jpg

dsc0594qc8.th.jpg

dsc0593oq9.th.jpg

dsc0591ht5.th.jpg

dsc0590uq2.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię. Dysponuję prawie tym samym rowerem(Kellys Scarpe), który różni się tylko widelcem(jakiś badziewny, prawie tonowy Suntour XCU powietrzny, ale zadanie swoje spełnia, kultura pracy to inna bajka) no i napędem(przód+tył alivio i chyba lepszy łańcuch+ kaseta bo 24 rzędowa).

 

Co wg. mnie od razu do wymiany.

-Pedały, te plastikowe złamały mi się po 100 km, zmieniłem na aluminiowe welgo, aktualnie zbieram na bloki shimano m540+buciki

-"Deska rozdzielcza" czyli mostek+kierownica. Niskim kosztem stracisz sporo na wadze, wymieniając na aluminium.

-Widelec-właśnie, co wybierasz? Bo ja też zastanawiam się nad zmianą mojego 3 kilowego XCU

-dokup sobie osłonkę na widełki, bo łańcuch pewnie tak jak i u mnie obija o nie niemiłosiernie, pozostawiając armagedon na lakierze

-wg. mnie ściągnij odblaski z kół i tyłu+przodu, i kup jakieś normalne oświetlenie(co i tak jest obowiązkowe)

 

Co do samego mojego roweru, to po roku jeżdżenia(2000 km) wszystko spisuje się bdb, napęd działa wzorowo, koła mimo kilku wycieczek w góry nie wymagają centrowania i ogólnie wszystko na +, oprócz XCU, w którym pojawiło się wgniecenie(o jego kulturze pracy nawet nie wspominam), na szczęście idzie do wymiany na lato.

 

Pozdrawiam i życzę miłego użytkowania, bo maszynka naprawdę przyjemna, dokup tylko amortyzator i szalej do woli, tak jak ja, nie martwiąc się o rower, który wg mnie jest dość wytrzymały jak na swój przedział cenowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

-Pedały jak się złamią to wymienie :D

-Kierownice postaram sie niedługo wymienić ;)

-Osłonke na widełki już zamówiłem :)

-A z widelcem będą kłopoty bo pisałem z kolesiem z serwisu co zakupiłem ten rower to napisał mi dokładnie tak"przy wymianie widelca straci Pan gwarancje na rower, gdyż dokonuje Pan zmiany w konstrukcji roweru" Co wy o tym myślicie bo jak to prawda to pewnie przez 2 lata nic nie będe mógł zmienić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety to prawda, ale myślę że nie ma się co przejmować utratą gwarancji. Bo pomyśl przez chwilę co ona Ci daję? Wczytaj się dokładnie w warunki gwarancji a zobaczysz, że nawet gdy złamiesz ramę, bardzo trudno będzie Ci wymienić ją w ramach gwarancji. To samo przerzutki, manetki, siodełko itd. Nic samo z siebie przez dwa lata się nie rozleci, będzie jednak mogło ulec mechanicznemu uszkodzeniu(np uderzysz w drzewo), które nie podlega gwarancji(!).

 

Z drugiej strony nie jestem pewien czy to aby tak na pewno prawda, możesz chyba wymienić części u gwaranta(którym pewnie jest sklep), bo jeżeli tak by nie było, to 99,9% forumowiczów już po drugim dniu nie miałoby gwarancji(bo wyrzucili nóżkę czy zmienili przerzutkę), pomijając fakt, że amortyzator w tej ramie przysłużył by się temu, że wytrzymałaby ona dłużej, a i jej łamliwość znacząco by zmalała.

 

A główka ma 1" czy 1 i 1/8"? I jaki amortyzator masz w planie kupić? 80mm tak?

Pozdrawiam

 

P.S. Wymieniaj bez obaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam po dłuższej nie obecności w tym czasie mój Kelly's zrobił troche kilometrów :rolleyes: niestety dopiero dzisiaj przyszedł mi licznik sigma 906 więc nie wiem ile ich tak naprawde było oto zdjęcie z jednej z pierwszych wycieczek :P

dsc07971gv6.th.jpg

Mam pytanie do znajacych sie na rzeczy ja głównie jeżdźe po asfalcie więc postanowiłem rower troche zmodyfikowć(nie mam pieniędzy na nowego trenninga) chce zostawić sztywny widelec na asfalt ale zmienić mostek kierownice opony i założyć rogi tak by mi sie jeździłom najlepiej znalazłem takie rzecz na allegro

kierownica http://www.allegro.pl/item387288282_kierow...na_srebrna.html

mostek http://www.allegro.pl/item390536080_mostek...27_222gram.html

rogi http://www.allegro.pl/item388374173_vtc_ro...g_srebrne_.html

reduktor http://www.allegro.pl/item385818266_redukt...wnicy_zoom.html

opony http://www.allegro.pl/item384739897_opony_...a_26x2_125.html

I się zastanawiam czy opłaca sie to wszystko zmieniać i czy lepiej by było mi jeździć z mostkiem obruconym w dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...