Skocz do zawartości

[oferta] Wizualizacje - jak oceniacie pomysl na reklame


wookie

Rekomendowane odpowiedzi

jako tania forma reklamy: -czemu nie?

ale mimo wszystko nie wyobrażam sobie żebym szukał takich rzeczy przez allegro... już lepiej porozsyłać ofertę mailem do wszelakich urzędów gmin, firm budowlanych etc...

 

ale obrazki ładne :)

(nie dopatrzyłem się tylko nigdzie tych znaków wodnych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu moim zdaniem. Miałem troszkę styczności z tym:

1. Jak z legalnością oprogramowania i jakie to jest oprogramowanie - wątpię żeby ktoś zamawiał sobie coś takiego dla krotochwili. Jeśli już jakieś biuro chciałoby zamówić u Ciebie wizualizację to w 90% przypadków będzie zainteresowane samymi plikami, nie tylko obrazami.

2. Jak już ktoś kupuje wizualizację to chciałby mieć do nich pełne prawo, bez żadnych znaków wodnych ani potrzeby kontaktowania się z autorem w razie gdyby chciał wykorzystać wizualizację w sposób inny niż określony umową, ponosząc przy tym kolejne koszty.

3. Moim zdaniem target, który poniekąd narzuciłeś sam sobie stawianymi warunkami jest bliski zeru. Większość biur architektonicznych ma ludzi zajmujących się wizualizacją, i ma pełen dostęp do plików, nieograniczone prawa autorskie i woli wykonywać takie zadania wewnątrz.

 

Mógłbyś się przydać studentom architektury, ale musiałbyś mieć bardzo atrakcyjne ceny, iście studenckie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. No wlasnie wiadomo Allegro pod tym wzgledme ograniczony rynek ale darmowa reklama ;] , stad mysl zeby tak m.in. sprobowac.

 

Poki co wspolpracuje z jednym biurem ( jedna wizka to efekt tego ) niedlugo zaczne z drugim , wbrew pozorom bardzo duzo z nich nie ma ludzi ktorzy robia dobre wizki , i nie swiadczy to o tym ze sa to kiepskie biura.

 

Target cos no zobacze co da aukcja i reklama na forach o tej tematyce , generalnie jestem wstanie zrobic wizke od mebla po cale osiedle , ciagle sie ucze.

 

Teraz co do wypowiedzi hudy ;].

 

1. Jesli znasz oprogramowanie o tej tematyce to wiesz ile jest darmowego wysokiej klasy softu - Sketchup darmowy modeler naprawde duzych mozliwosciach + V-ray , 30 dniowy darmowy , sa tez inne darmowe same renderery - Kerkythea , wiec to jest pikus akurat , nie potrzeba 3d Maxa za 15 000 zl ;] ( o ironio wlasnie ide na kurs z maxa :D )

Biuro glownie zlew wizke i taka dla nich robie , konrte jakos ujecia i ilosc wazna rzecz , plik daje ale to tez wizka a nie roboczy - takie cos odpada , zawsze przy zlecenie , jak ktos na stale robi dla biura wiadomo ze wtedy dostep do pliku ma prawie kazdy.

2.

Jezeli wykonue wizke istaniejacego projektu to prawa do samej wizki ma ten co placi ale jesli robie projekt koncepcyjny i wizke do niego to jest juz moj projekt i o ile umowa tego nie przewiduje nikt nie ma prawa bez mojej zgody zacza budowac czegos takiego czy nawet na podstawi tego - sama wizka powiedzmy droga nie jest ale projekt to juz projekt i swoje kosztuje :D , trudno zeby to gratis dorzucic. W wiekszosci jak mowie sa to wizki na podstawie projektu i dokumentacji wiec prawa przechodza na nabywce, ja moge co najwyzej do portfolio wrzucic ale sprzedac drugi raz komus juz nie.

3.

To jak pisalem , tu jest roznie , pracy obecnie duzo i wlasnie na studentow spada praca wykonania wizek czesto gesto.

 

Sam jestem studentem 3 roku architektury :D , i fakt ze nim jestem nie znaczy ze musze mocno obnizac ceny , to nie jest 5-10 lat temu teraz kazdy sie ceni , ja swoj czas , swoje umiejetnosci , koszta jakie ponioslem zeby sie tego nauczyc i to na czym pracujesz tez zawaza o cenie.

 

Jedni jak gadalem z kolegami z uczelni , mowili mi niskei ceny jakie sa za zrobienie wizki , troche sie zdziwilem ze tak malo a jak sie okazalo tak wcale nie musi byc ;] , zleceniodawca pyta sie ile chce ja mowie tyle i ustalone ;] , wtedy obie strony zadowolone. Stawki sa rozne od 800 do 3000 zl , poki co ;] , z biegiem czasu ucze sie wyceny bo to trudne.

 

Coraz lepiej mi to idzie i coraz wiecej sie ucze wiec mysle ze bedzie dobrze :D jak juz bede mial pare prac , pewnie do wakacji , czegos konkret , to zrobie strone i bede ja reklamowal w biurach , na razie w ten sposob przygotowalem oferte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...