Skocz do zawartości

[PowerPoint] Szybkie pytanie


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Pytanie za 100pkt jak wkleić dźwięk w prezentacje tak by był scalony z plikiem prezentacji tzn aby muzyka była wraz z prezentacją w 1 pliku. Ponoć jak muzyczka jest w wav a nie mp3 to da się tak zrobić - przerobiłem podkład na wav ale dalej w prezentacji zapisuje się tylko ścieżka do muzyczki :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pic w tym że musi lecieć przez wszystkie slajdy :] chyba żeby ją poszatkować na poszczególne kawałki do każdego slajdu i dac automatyczne przełaczanie- ale nie wiem czy da się tak dokładnie to ustawić aby muzyczka leciała płynnie :]

chyba zeby dalo rade jakos "przytrzymac" te jedna animacje przez wszystkie slajdy...:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szatkowanie odradzam - za dużo zabawy ze stoperem. Animacja nie może wyjść poza slajd.

 

Rozumiem, że będziesz odpalał prezentację na innym kompie, tak?

Rozwiązaniem może być skatalogowanie wszystkich muzyczek w jakimś folderze na dysku C: Potem jak siadasz do innego kompa to kopiujesz wszystko do takiego samego folderu i nie ma problemów ze ścieżkami plików.

 

Chyba, że problem jest innego rodzaju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pic polega na tym że muszę prezentacje wysłać mailem do innej osoby i zależy mi by po prostu odpaliła prezentacje i wszystko samo sie "zaprezentowało" :)

 

Co do szatkowania ścieżki dźwiękowej to wprawę już mam, ponieważ jest to jeden wav który składa się z kilkunastu kawałków powycinanych z różnych utworów. Problem jest też tej natury że PP2003 można mieniać slajdy z dokładnością co do 1 sekundy a mi to nie wystarcza :/ Ale to da rade obejść tempem przechodzenia w następny slajd :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pic polega na tym że muszę prezentacje wysłać mailem do innej osoby i zależy mi by po prostu odpaliła prezentacje i wszystko samo sie "zaprezentowało" ;)

 

Co do szatkowania ścieżki dźwiękowej to wprawę już mam, ponieważ jest to jeden wav który składa się z kilkunastu kawałków powycinanych z różnych utworów. Problem jest też tej natury że PP2003 można mieniać slajdy z dokładnością co do 1 sekundy a mi to nie wystarcza :/ Ale to da rade obejść tempem przechodzenia w następny slajd :)

 

 

To może stwórz odpowiedni folder u siebie na kompie, a potem zrób z tego archiwum samorozpakowujące się w winrarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze robiłem tak, że wrzucałem wszystkie pliki z prezentacją do folderu np. C:\nic nie wyszło

Wystarczy zdefiniować, żeby otwierając archiwum rozpakowało się do takiego właśnie folderu albo podać temu komuś taką instrukję i po kłopocie. Zawsze tworzyłęm folder na dysku C: bo to jest standard na wszystkich kompach, więc nie ma problemów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, bo wtedy w prezentacji zapisuje się tylko odnośnik do pliku dźwiękowego i jeżeli odpala się prezentację na innym kompie to plik dźwiękowy na innym kompie musi mieć taką samą ścieżkę dostępu, bo inaczej nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi ci o to że muzyka ma wystartować na pierwszym slajdzie i później już lecieć do końca bez przerwy to jest to jak najbardziej do zrobienia ( a przynajmniej udało mi się to w PP2000 =]] ).

Jak jutro wrócę do domu, to napisze co i jak =]

 

Pamiętaj tylko że prezentacja będzie wtedy trochę ważyła =]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...