Skocz do zawartości

Unibike Extreme Team


thomash

Rekomendowane odpowiedzi

hm koszulka dobry pomysl, ale ja nie wejde w to bo chce zlozyc drugi rower.

 

"A powiedz jakiego oleju użyłeś i gdzie ew. można go dostać (net). Też się przymierzam do zalania mojej Gili.

Aha. I mam prośbe smile.gif Pojeździj troche bez tego elastomera jeszcze i powiedz czy się nic nie sypie tongue.gif Bo u mnie strasznie twardy ten RST więc odrazu też bym wyjął elastomer."

 

jutro jade na cos dluzszego to ci napisze. wykrecilem bez elastomerow juz 100, jutro z 50, i jak do teraz, perfekcyjnie. a zalewalem mobil1 15W ( 15w to gęstość. nie pamietam juz jak bylo z tą skalą, ale jesli jestes lekki to 15W moze byc niedogodne)

 

spytam sie taty :] ulalem sobie z buteleczki :D kupilem strzykawke..

 

 

mi sie klamki lx'a nie podobaja. dodatkowo wg. mnie są zbyt zaawansowane do seryjnych v'ek w evo. manetki alivio, brzmi nieźle :D

 

jak chcesz kompletny i 100% opis(jak sie zalewa gilę), to wal na gg marker #790704

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie by sie znalazło ;). w zasadzie to fajnie sie utozsamiac z jakas wieksza grupa wiec jestem za :)

 

@ marker:

 

zrobilem dzis 50 km po asfalcie. amor chodzi jak zyletka. wybiera wszytko, na podjazdach troszke pompuje ( waze 76kg ) i mam ustawioną regulacje naprezenia wstepnego na najtwardszą. wypluł mi dzis troche oleju, ale to norma. przecierasz szmatka i perf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jeffrey

Własnie dziś, zobaczyłem :eek: swojego Unibike'a Underground'a na żywo :( ...I mam...zobaczymy jak się będzie spisywał...na razie Full wypas...Wyjechany rowerek:)

Pozdro for all Biker's :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

Moze w Klubie Unibike znajde odpowiedz... bo niestety nie mam mozliwosci porownania.

Chodzi o Unibike Expeditiom GTS. Rama 19" a 21" - czy te ramy roznią sie wszystkimi wymiarami czy tez tylko w górnej czesci ramy (tzn tylko tam rozne długosci + inny kat nachylenia) a dół ramy jest taki sam?

A moze ktos dysponuje porownaniem wymiarow?

Do tej pory miałem 20" rower starego typu i był w sam raz a teraz musze wybrac i niestety jako ze nowe konstrukcje są inne mniej mi odpowiadają wiec musze wybrac... mniejsze zło :excl:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz w sklepie przymierzyć się do rowerów to byłoby to najlepsze rozwiązanie.

zy te ramy roznią sie wszystkimi wymiarami czy tez tylko w górnej czesci ramy (tzn tylko tam rozne długosci + inny kat nachylenia)

Ramy różnią się długością wszystkich rur, bo zmiana kątów oznaczałaby zmianę geometrii ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hamulce TEKTRO AQUILA żeby cie nie okłamać przednie koszują na stronie unibika 145zł a tylnie 139zł razem 284zł to dodamy do 1300zł to 1584zł wiec troche zaoszczędziłem tarczówki są spoko hamują ekstra. a stopke odkręce jak zaczne poważniej jeżdzić przykręciłem ją opd koniec sezonu i tak została. Teraz zaczynam jeżdzić wiec zapewne juz jej nie bedzie:) rowerek odchudzić? w zupełności wystarczy mi jego waga w granicy 12-13kg w zupełności mi wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Czesc cos ci powie na temat rowerow ja osobiscie jezdze na GIANTCIE za 1200 wlozylem w niego jusz 400 zloty i to nie koniec caly czas go udoskonalam mam go jusz rok przejechalem nim prawie 6000km jestem z niego bardzo zadowolony moja dobra rada nie pytaj sie innch o swoj rower czy jest dobry bo 90%ludzi bedzie ci zazdroscic i beda muwic ze za taka kwote nic interesujacego nie mozna kupic ja sobiscie uwazam ze bajeracki rower . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12,5 kg z tarczówkami EVo ? (z nóżka możesz jeszcze?) Żarty chyba na 1 kwiecień :-D

 

;)

 

Ja go zważe za kilka dni dokładnie, ale z tego co wiem, to Evo waży 13,3 kg z nózką, po jej zdjeciu około 13 kg.

Po wymianie opon na lżejsze można zejśc spokojnie do 12,4 kg

 

Można tez zdjąć osłonkę, ale to waga prawie żadna, tym bardziej że montuje sie tez koszyk na bidon, wiec wychodzi na zero.

 

Ja zmieniłem tez kiere z tych 320 gram na taką co ma 164 gramy + 150 rogi - tez wychodzi na to samo :eek:

 

Ekstremalnie, po zmianie kiery i nie montowaniu rogów, i jeszcze lżejszych oponkach można zejśc do 12-12,2 kg.

 

Wiec podejrzewam, ze mój ma około 13 kg aktualnie, co jest ok za te cene. Patrząc na Kellysy w tej cenie to one ważą 14-14,5 kg i 15 kg z tarczówkami :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie czuje tej wagi a 0.5 kg nie robi mi różncy bo nie jestem wymagającym bikerem. :D do tego co jeżdze waga z tarczówkiami:D mi odpowiada na hopkach sie fajnie wybija. A właśnie mam pytanie czy skakaliście na evo kiedyś na hopkach? czy to ja taki odmieniec? koła jeszcze nie sa scentrowane a i jeszcze oponki i obrecze jak wiadomo mam inne niż w modelu z V-kami

 

 

Obręcz RODI DISC EXCALIBUR FR / 26/559X21 / 32 otwory / dwuścienna / zakuwka pojedyncza / 560g / czarny mat.

Opona SCHWALBE BIG JIM / 26x2.25 / zwijana / Light / ORC / 595g / czarna

 

w porównaniu z RODI AIRILNE 1 / DWUŚCIENNE / LIMIT LINE / SZLIFOWANE i MPAC CROSSWAY / 26X2.00

i to jest róznica widzieliście nowego evo 06? podobno odchudzony jeśli taką wagę przywiązujecie do wagi:

 

podrawiam wszystkich łaćznie z gościami :)

 

Nowy Evo 06

 

to jeszcze ja. Nie podobają sie wam gięte kierownice? tak dużo osób zmienia wlaśnie gięta kierownice z evo na prostą. Już wiem że gięta jest cięższa od prostej bo jest wzmacniana ale czy ta zmiana to tylko kwestia gustu? bo mnie sie osobiscie podobaja kierownice gięte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi w sumie pasowała gięta, ale wada giętych, to ich szerokość.

Czasem jezdze w tłumie i nie zawadzac co chwila o ludzi :-D

 

 

W zasadzie, jedyne co zamierzam zmienic teraz to oponki, ale to chyba na przyszły rok, te wymecze troszke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze ja. Nie podobają sie wam gięte kierownice? tak dużo osób zmienia wlaśnie gięta kierownice z evo na prostą. Już wiem że gięta jest cięższa od prostej bo jest wzmacniana ale czy ta zmiana to tylko kwestia gustu? bo mnie sie osobiscie podobaja kierownice gięte

 

Ja natomiast swoją prostą wymieniłem na giętą. Na początku troche ręce bolały ale teraz jest git. IMO gięta kiera wygląda bardziej pr0 :D

 

Czesc cos ci powie na temat rowerow ja osobiscie jezdze na GIANTCIE za 1200 wlozylem w niego jusz 400 zloty i to nie koniec caly czas go udoskonalam mam go jusz rok przejechalem nim prawie 6000km jestem z niego bardzo zadowolony moja dobra rada nie pytaj sie innch o swoj rower czy jest dobry bo 90%ludzi bedzie ci zazdroscic i beda muwic ze za taka kwote nic interesujacego nie mozna kupic ja sobiscie uwazam ze bajeracki rower . Pozdrawiam

 

Sorry stary ale nie bardzo zrozumiałem co chciałeś przekazać tym postem. Polecam Worda.

 

 

Co do nowego Evo. Osprzęt poszedł w góre a cena nie bardzo. To się chwali. :)

Jest wersja czerwono-srebrna ? Bo ta z czarnym nie bardzo mi leży...

Zresztą najpiękniejszy Bike jaki kiedykolwiek powstał to moja lala :P Mówcie co chcecie, ja zdania nie zmienie :P

2004 to dobry rocznik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy swoje chwali :) standard :)

 

to evo z tarczami to niezabardzo wg mnie.. wolalbym v'ki z wyzszej polki niż takie tarcze. a jak tarcze to hydraulik magury/shimano/hayesa .. i na pewno nie do takiej ramy jaka mam w swoim unibike'u (zreszta taka sama jak wy posiadacie). bo do niej pchanie tarcz, mija sie z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak ;)

Doznałem dziś porażki miesiąca (może nawet roku ;) )

 

Przysłali mi rower evolution ale z roku 2005 a ja zamawiałem 2006...

W sklepie mają zwrócić - może dostanę nowy jutro (co jest prawie niemożliwe bo wysyłaja chyba do 15:00) albo w czwartek... Oby tylko mieli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...