Skocz do zawartości

[luzy w sterach]


Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieje ze to dobry dział.

 

Jak dokrecic gwiazdke/szyszke czy jak to tam nazwac aby nie bylu luzow? WyjĄlem rower po zimowej przerwie pojezdzilme i sie okazalo ze mam luz i mi sterówka w ramie chodzi. Wiem ze trzeba przykrecic gwiazkde. Tylko pozostaje pytanie jak mocno ja dokrecic? Wkrecic ja jak najmocniej sie da czy robic np pol obrotu i sprawdzac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mocno /w miare możliowosci i zdrowego rozsądku/możesz dokręcic stery maszynowe.I to w taki sposób jak marcin opisał.Jesli masz natomiast zwykłe "wianki" dokręć z głową.Nie za mocno by móc kręcić kiera i nie za słabo by nie wywołać nowych luzów.

 

W moim przypadku w zwykłych sterach dokręcanie musiałem ponawiać co jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1Poluzuj śruby mostka.2Dokręcasz tak długo, aż nie wyczujesz luzów (obejmując dłonią górę główki, miskę i rurę sterową i szarpiąc kierą w przód i w tył przy zaciśniętym hamulcu przednim). Ale jeżeli "czujesz" chrobot kulek sterów przy kręceniu prawo-lewo ( przy uniesionym kole) to odpuść ciut, ale tak żeby luz nie wrócił. 3 dokręć śruby mostka. Miłej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...