Skocz do zawartości

[Amortyzator]Suntour Epicon LOD


Rekomendowane odpowiedzi

Ok,zobacze co to da.A powie mi ktoś jeszcze o ile trzeba wykręcić na ' - ' zeby było to ustawienie maksymalne? bo jak kręcę w lewo (patrząc z siodła) to całe pokrętło się wykręca i wypada.Piersze się spotykam z czymś takim.W Rock shoxach pokrętło odbicia blokowało się poprostu w pozycjach skrajnych.Tu jest inaczej.

Edytowane przez det0maso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,zobacze co to da.A powie mi ktoś jeszcze o ile trzeba wykręcić na ' - ' zeby było to ustawienie maksymalne? bo jak kręcę w lewo (patrząc z siodła) to całe pokrętło się wykręca i wypada.Piersze się spotykam z czymś takim.W Rock shoxach pokrętło odbicia blokowało się poprostu w pozycjach skrajnych.Tu jest inaczej.

U mnie w RLD się blokuje w pewnym momencie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toteż dziwne, że Ci wypada. Z konstrukcji (przynajmniej w moim SF-11 RLD) wynika, że pokrętło od regulacji nie powinno w ogóle wypadać.

 

Jeśli chodzi o to pokrętło "+" i "-" to podczas kręcenia może wypadać , sam tak mam ale jak się je dociśnie to siedzi na swoim miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł byś zdradzić jak go zmienić na 150mm albo 155mm ? :)

 

Mogę :)

 

Wszyscy dobrze wiemy jak się zmienia skok w Epiconie. Trzeba wybić ten pin, i przesunąć ten plastik.

 

Otóż mi nigdy się nie udało tego normalnie zrobić. 2x rozpieprzyłem ten plastik, i wstawiłem coś takiego: https://skydrive.live.com/redir?resid=39D282F8B064ECD6!622&authkey=!AEBpd7hLuZ28ank

 

Takie coś wepchnięte w dziurkę 80mm daje 95mm skoku, w 100 daje 115 itd. Więc jak się wepchnie w 140 to jest 155mm.

 

Co zrobić żeby było 150mm? Trzeba dołożyć między tą śrubkę a sprężynę podkładkę 5mm :)

 

 

Rozwiązanie sprawdzone w boju w 2 amortyzatorach.

 

 

UWAGA: Nie biorę odpowiedzialności za to, co ktoś sobie zrobi gdy amor ustawiony na 155mm pierdyknie. Aha, i amor jest sztywny jak rozgotowany makaron po takim ustawieniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo wiotki. Ten amorek najlepiej sobie radzi tak do 110 max. Później jest tak jak kolega wyżej napisał - jak makaron ;D Pęknąć nie powinien, ale jest dużo większa szansa na to ;)

 

Sam mam go wyciągniętego na 140mm i jakoś daje rady :) Choć najlepiej by było od 120mm w górę mieć sztywną oś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

welcome

 

mam kłopot z ciągle odkręcającym się tłumikiem.. :verymad: chodzi mi o górny "gwint", ten w koronie.. miał ktoś podobny kłopot?

dodam, że ów kłopot pojawia się od momentu montażu tj.już po raz "n" - ty i zaczyna mnie to naprawdę ...  :angry2: na początku "wyciekało" zeń powietrze.. dokręciłem.. niby przestało ale od tamtego momentu się odkręca.. mam zamiar wzbogacić gwint o niewielką ilość silikonu ale najpierw chciałbym się upewnić czy przypadkiem nie jest to jakaś "głębsza" dolegliwość..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...