Skocz do zawartości

[katowice] wypady w gory


Przecin

Rekomendowane odpowiedzi

Podjazd na Szyndzielnie to praktycznie jeden z najlatwiejszych podjazdow terenowych w okolicy i "prawie" ze jest asfaltowy :) gorna czesci jest troszke bardziej wymagajaca. Natomiast ten drugi zaplanowany podjazd na Rownice jest dosyc ciezki, ekipa bedzie juz 'troszke' zmeczona i duzo bedzie wprowadzania.

Generalnie jesli chce sie zaplanowac traske po gorach tak, zeby sie nie zmeczyc a miec jak najwiecej frajdy nalezy planowac 'wzdłóż' pasm gorskich a nie w 'poprzek'.

Proponowalbym z Blatniej nie zjezdzac do Brennej, tylko pociagnac pasmem jak najdalej. Mozna niebieskim do zapory w Wapienicy (bardzo fajnie) + jeden dosc trudny zjazd. Lub też zoltym do Jaworza - niezbyt ciekawie. Albo czerwonym i tu sa dwie opcje albo do konca w kierunku Jaworza albo wskoczyc na zielony i w kierunku Skoczowa. W kazdym przypadku bedzie ok. 10km dojazdu do PKP (bo chyba taki zakladacie powrót), bedzie wtedy troche asfaltu, co dla czesci rowniez bedzie satysfakcjonujace (z tego co czytalem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jesli chce sie zaplanowac traske po gorach tak, zeby sie nie zmeczyc a miec jak najwiecej frajdy nalezy planowac 'wzdłóż' pasm gorskich a nie w 'poprzek'.

Proponowalbym z Blatniej nie zjezdzac do Brennej, tylko pociagnac pasmem jak najdalej. Mozna niebieskim do zapory w Wapienicy (bardzo fajnie) + jeden dosc trudny zjazd. Lub też zoltym do Jaworza - niezbyt ciekawie. Albo czerwonym i tu sa dwie opcje albo do konca w kierunku Jaworza albo wskoczyc na zielony i w kierunku Skoczowa. W kazdym przypadku bedzie ok. 10km dojazdu do PKP (bo chyba taki zakladacie powrót), bedzie wtedy troche asfaltu, co dla czesci rowniez bedzie satysfakcjonujace (z tego co czytalem)

 

Jak na pierwszy wyjazd w góry, myślę, że do dobry pomysł. Lepiej trasę trochę ułatwić, żeby tyle nie męczyć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam ,,luzik :)

mozna lewą stroną przejechać

 

a tak przy okazji jak jeszcze nie pisałem -jak nie zgubię tematu ,to chętnie się wybiorę

traska zapowiada się całkiem sensownie

pozdo

adam

 

p.s. tak na marginesie to strasznie sie nakreciliscie na te góry .. w temacie katowice -jazda jazda ,cisza

a tu juz 4 strona plumk plumk plumk

mam nadzieje ,ze to wypali jak najszybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam ,,luzik :P

mozna lewą stroną przejechać

Chciałbym cię wiedzieć w akcji na tym podjeździe (o ile to w ogóle można nazwać podjazdem) :)

 

P.S. Zdjęcie nie obrazuje zbyt dobrze nachylenia, ale z 40% to tam jest spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Generalnie jesli chce sie zaplanowac traske po gorach tak, zeby sie nie zmeczyc a miec jak najwiecej frajdy nalezy planowac 'wzdłóż' pasm gorskich a nie w 'poprzek'.

 

I to są święte słowa. Witam wszystkich.

Ja robie zawsze na początku sezonu trasę Szyndzielnia-Klimczok-Salmopol i potem w zależności od humoru zjazd do Wisły albo do Szczyrku. Myślę że taka trasa w sam raz na początek.

A w tym roku po zmianie bike'a nastawiam się raczej na zjazdy niż podjazdy, ale nie wykluczam że do was dołącze. Zabierzecie dziadka ze sobą ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszlym sezonie robilem trase bielsko-szyndzielnia-klimczok-brenna-rownica-ustron. bielsko-szyndzielnia-klimczok-blatnia wiadomo:) z blatniej do brennej fantastyczny zjazd, szczegolnie ostatni odcinek:) ale brenna-rownica to jest masakra jakas;/ ciezko to podjechac. mysmy przez 3/4 dlugosci trasy podchodzili i nie bylo lekko;/ rownica-ustron zdroj to juz czysta przyjemnosc:) pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wieeeeki mnie na forum nie było, a widzę temat wyskoku w górki się rozwija ;).

 

Btw. Gvalchmei na jura maraton 2008 sie piszesz ??

 

Oczywiście na Jura Maraton się w tym roku także wybieram. Może tym razem mnie sklasyfikują, bo mi pewien niesmak pozostał... :D

 

Koniec OT

W góry mogę jecać w każdym terminie weekendowym po 29.02.08, na który to termin przewidziane jest zakończenie definitywne - mam nadzieję - roweru. Zatem oczekuję na wiadomości na PM, ewentualnie na mail lub gg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może pierwszy wypad w góry zorganizujemy 13 kwietnia, trasa tak jak proponowałem do Bielska pociągiem- Szyndzielnia-Błatnia-Brenna-Ustroń(z tym, że nie przez Równicę, ale jest fajna leśna szutrowa ścieżka, którą bez problemu można myknąć do Ustronia na PKP), co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...