Skocz do zawartości

[ochronna folia na ramę] BikeShield - warto?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie jeszcze w starym roku :D

 

Mam pytanie odnośnie produktu o nazwie Bike Shield. Jest on opisany na stronie: http://www.cult-bikes.com/

Niestety nie da się podać bezpośredniego linka ale mniemam, że bez problemu znajdziecie ;) .

Czy ktoś z Was ma to "naklejone" na ramę lub przynajmniej wie jak wygląda i sprawdza się w codziennej jeździe?

Czy rzeczywiście spełnia swoje funkcje i np. nie oszpeca roweru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że ta folia to to samo czym ja mam oklejonego IPod'a - też taka folia żeby się nie rysował, tylko że znacznie grubsza niż ta śniadaniowa. I też była cholernie droga jak na kawałek folii z klejem od drugiej strony :) IPod'a mam od roku, folia się nie odkleja jak już raz się przykleiło, trzeba tylko uważać z przyklejaniem bo jak raz przykleimy i będziemy chcieli odkleić i nakleić raz jeszcze to problem bo będzie się zwijała i różne inne akrobacje robiła. Jak byś nabył i poobklejał tym rower, daj znać, ciekaw jestem jak to się sprawdza w rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego żeby rower był kompletnie zabezpieczony np. w transporcie (zresztą wszystko jest opisane na stronie, którą podałem). Do tego zabłąkane kamyczki a czasami wręcz kamolce nie są na tyle inteligentne i nie uderzają jedynie w obszary owinięte taśmą izolacyjną... Może w rowerach miejskich tudzież szosowych ten problem nie występują ale uwierzcie, że szlaki w mojej kotlinie kłodzkiej nie są wyłożone gładkim asfaltem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. a może tak z "innej strony" zamiast oklejać ramę założyć ochraniacze na pancerze ... widziałem gdzieś takie cudo na jakiś zdjęciach. Czy ktoś z Was ma takie "coś" lub wie gdzie je kupić ?

 

PS.

We wcześniejszym biku też używałem foli przezroczystej - zakupy robiłem w sklepie dla plastyków ;-)

 

Kondi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

We wcześniejszym biku też używałem foli przezroczystej - zakupy robiłem w sklepie dla plastyków ;-)

 

Kondi

 

Dokladnie tak samo jak ja.

 

 

i sądzisz że ta folia ochroni ? ja wątpię

 

Przed kamerdolami, ktore wgniataja ramy ochroni tylko stara opona na dolnej rurze, ale przed drobnymi kamieniami i przypadkowymi otarciami ochroni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... A zależy. Ja razem z rowerem dostałem "ochraniacze" które są na pancerzach prze główce ramy takie gumowe. Z napisem FELT. Nie widać żeby to były ochraniacze, prędzej jak integralna część pancerza. Wygląda dobrze, a do dobrego wyglądu przywiązuję ogromną uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merida w tych wyższych modelach dodaje coś takiego do roweru. I mój "kolega" w makro active ma to i szczerze mówiąc dobrze się to sprawdza i nawet ok wygląda. Ma to kształt księzycu w to wkładasz pancerz...

EdIT :Orzech mnie wyprzedził... ale wiecie gdzie takie coś można sobie załatwić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...