Skocz do zawartości

29'er - czyli big wheels - coś dla oryginałów.


Huhu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team
tyl na pewno da rade, przod tez, ale bedzie dziwnie wygiety... ale z gory mowie, ze nie ma sensownych blotnikow do rowerow mtb, bo plastikowe oslaniaja tylko z grubsza, a metalowe moga przyniesc wiecej bolu niz suchosci

 

Eeee tam... Crud catcher pod rame i juz jest lepiej :o

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam teraz dokładnie, ale chyba jest to: wysokość ponad obręcz 42 mm i szerokość 43 mm. Mowa o Sch. Smart Samie28x1,75 (47 mm).

Zaś wspomniany WTB Nanoraptor 26x1,85 miał chyba 42 na 42.

Wpadam podziękować. Oponki weszły bez problemu (wysokość około 42mm, szerokość około deklarowanych 47mm) i sprawują się na razie dobrze. Były w ostatnią sobotę (20.06) na zawodach i nie zawiodły, podjechałem wszędzie, gdzie mi się chciało.

Jedyny problem mam z dopasowaniem bagażnika i błotnika razem. Będę jeszcze kombinował.

 

Aha, czy to znaczy, że mam już 29er'a, czy jeszcze brakuje 0,25" ;) W sumie już nie czuję się do końca crossowo. Jakoś tak za miękko i za łatwo przejechać po piachu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie podstawą 29er jest jednak wielkość kół, bo to od nich bierze się główna zaleta ... czyli pokonywanie przeszkód.

Pozostaje problem, jaka jest różnica między 28 a 29er :)

 

Wg mnie wcale nie rama, nie amor, nie kąty itd.

Ja potrafię sobie wyobrazić, 29er nawet bez amora ... bo takie nawet są.

Mogą być ramki o innych niż 71 i 73 st. a nawet ramy krótkie (rekreacyjne). Mogą być i pewno są.

 

29er to na mój gust po prostu rower na wielkich kołach i tyle, czyli wysokość tak powyżej 72 cm :)

 

Natomiast jeśli mamy mówić, czy kogoś bajk jest "sportowym" MTB 29er, to musi mieć:

- amorek przód raczej 80 mm i więcej;

- dosyć długa rama, a jednocześnie nie najdłuższy rozstaw (baaardzo trudne w realu);

- no i te kąty w pobliżu 71 i 73, ale 1 st. nie robi wielkiej różnicy, choć będą tacy, co powiedzą, że świat się zawali jak nie będzie 71 i 73 :D

- kiera raczej nisko, niż wysoko :)

- no i napęd, na którym damy radę wjechać wysoko (np: kaseta największa na 32-34)

 

Chciałem kupić crossa i dać szersze opony, i w sumie nie żałuję że kupiłem jednak 29er. Głównie dlatego, że obecnie mam ramę z 3 cm dłuższą.

Dlatego w moim przypadku, to co zadecydowało o kupnie 29er to właśnie te 3 cm. Nawet nie skok amora czy 0,5 st. różnicy kąta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszej jeździe moją nowiutką 29tką. Wypada podziękować wszystkim którzy mocno się przyczynili do tego wyboru.

W szczególności użytkownikom Rulez, Huhu, Nabiał za oświecenie, że isnieje cóś takiego jak mtb na dużych kółkach jak też za wskazanie konkretnego modelu i celne rady.

Wielkie THX panowie.

Pierwsze wrażenia BARDZO pozytywne. Wjechał wszędzie gdzie sobie założyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się fotki zrobić. Teraz mogę powiedzieć, że jest tam b.ciasno ( do tego stopnia, że "wąsy" opony o nanominimetry mijają widelec na dole ) Bliziutko też do mocowania przedniej przerzutki.

 

Co do modernizacji - czuję, że pedały już po kilku wypadach wymienię. Własciewie to już mogę zapytać co polecacie w rozsądnej cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robimy OT w tym temacie, ale odpowiem ci że 324 są średnie, jako półśrodek się sprawdzają, kiedy się jeździ z SPD też,

ale w zwykłych butach trzeba zawsze butem obrócić pedał na stronę "nie-spd", gdyż u góry jest najczęściej lżejsza strona pod SPD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
b fajnie wyglada ta ramka ;) bedzie co modernizowac :P jak mozesz, to zrob fotki tylnego widelca, chce zobaczyc jaka przestrzen miedzy opona a a widlami

 

Klaniam,

Datego ja ciagle, niezmiennie i do znudzenia polecam produkty ktore wyszly spod reki Brant'a Richards'a (ex On-One, teraz Ragley).

Ten pan poprostu wie co robi i wie na czym ludziom zalezy... W porownaniu do innych ram/rowerow sa tam wrecz CHORE ilosci miejsca...

 

Polecam obejzec z jego nowej stronki jak wyglada sprawa przeswitow kola i korby w jego nowym, stalowym dziecku Niebieskiej Swini :P na razie tylko w wersji pod male kola ale Brant obiecuje ze niner tez bedzie :)

 

http://ragley.posterous.com/blue-pig-info

 

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ładnie tyle co świat ujrzały pierwsze fotki XTC 29er a tu Santa prezentuje carbonowego full'a 29er'a o dźwięcznej nazwie TallBoy ; ) Swoja drogą ładnie "ubrany" nowe Elixiry CR Mag, 240s, 2 x fox no i xtr... rozpoznaje ktoś siodło? To WTB Silverado ?

 

dscn1773g.jpg

 

photo80t.jpg

 

photo84b.jpg

 

photo82e.jpg

 

 

photo81k.jpg

 

photo83.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio poszła mi dętka tuż przy otworze obręczy, obtarła ją chyba opaska (ostra i nieco przesunięta).

Dlatego wczoraj wywaliłem te opaski i zastąpiłem taśmą izolacyjną, 3 warstwy).

 

Musiałem też kupic kolejne dętki i ponownie wybór padł na Maxxisy 700 x35-45, waga katalogowa 140 g, ale realie wyszły po 117 g!!!

Poprzednie miały koło 125 g.

 

Mam nadzieje, że te 117 g, zamiast 140 g, to nie jakiś bład fabryczny, rozumiem nawet 10 g mniej, ale aż tyle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...