Skocz do zawartości

29'er - czyli big wheels - coś dla oryginałów.


Huhu

Rekomendowane odpowiedzi

Klub zapewne mało popularny będzie, jako że sprzęt dość egzotyczny w tym rejonie świata. Ideą dla której go zakładam jest głównie wymiana opinii na temat części, które są oględnie mówiąc średnio dostępne.

 

Mam nadzieję, że nie będę rodzynkiem na forum :).

 

Własnie nabyłem taki sprzęcior (jedzie do mnie dokładnie), w wersji najtańszej jak to było możliwe czyli Superior XC 839 (model 2007). Zapłaciłem 2k. Uparłem się na 29 cali, fundusze jakoś nie chciały sie znleźć, więc musiałem szukać jak najtańszego rozwiązania (rozważałem nawet sprowadzanie sprzętu zza oceanu lub UK). Wrażenia z jazdy pod koniec przyszłego tygodnia :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

rymo: przy twoim wzroście wydaje mi się, że warto pomysleć <_< . Masz mocny dep - prędkość by ci wzrosła do okolic pierwszej kosmicznej :P .

Tylko wtedy musielibyśmy z Rycerzem wziąć się za mocny trening, żeby być w stanie towarzyszyć ci w wycieczkach na zasadzie partnerów, a nie długaśnego ogona :D

Pozdrówko podpuszczające :( ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu ktoś się odezwał.

 

A rowerek już przetestowałem. Śmiga się super. Wymiany wymaga tylko amor, zastanawiam się między Torą a nowym RST M-29. Ale to w kwietniu jak będę miał troche gotówki :).

 

Co do widelców Marzocchi to można je sprowadzić z USA (rocznik2004) http://www.jensonusa.com/store/sub/138-Forks.aspx?s=1689. Waga MX Comp poraża, bo prawie 3 kg :/.

 

P.S. Jak by ktoś z trójmiasta miał ochotę zobaczyć jak się jeździ to możemy się namówić na jakieś wspólne kręcenie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

 

Jesli moge cos polecic to zdecydowanie Reba SL lub Race. Baaardzo milutko pracuje. A wespol-w-zespol z duzym kolem nawet na bardzo kamienistych zjazdach ma sie wrazenie zdecydowanie wiekszego skoku niz 100mm

 

Co do smigania to moze byc problem bo w 3-miescie bede i owszem ale pewnie dopiero w kwietniu wlasnie na testy porownanwcze 69-era do 26-erow.

 

Ciekawostka.

 

Wczoraj objezdzalem lokalne traski (Wyre Forest kolo Kidderminster, jakies 15 mil od miejsca w ktorym mieszkam), podlaczylem sie pod grupe lokalnych rajderow i ku memu (i nie tylko) wielkiemu zaskoczeniu jeden z gosci tez mial 69-era wlasnej konwersji. A konkretnie I-Drive'a

 

Wygladal tak --->

 

p2184967ny9.th.jpg

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzalem sie po rynku polskim..i chyba nie wchodze w 29er'a...powod jest prosty czesto musze sie naprawiac na trasie..rozerwanie opony do 29er'a i proba zakupu nowej "jakiej kolwiek" w miescinkowym sklepiku jest awykonalna. Tak wiec... ok fajnie..ale niech to bedzie bardziej powszechne...poki co to tylko ciekawostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

O powszechnosci mozesz jeszcze na dluuugi czas zapomniec. Nawet w tak "postepowych" krajach jak JuKej dostep do czesci 29incz jest slabiutki.

Po prawdzie relatywnie duzo jest tego tylko za Oceanem...

 

W Polszcze musi byc zupelna pustynia...

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzalem sie po rynku polskim..i chyba nie wchodze w 29er'a...powod jest prosty czesto musze sie naprawiac na trasie..rozerwanie opony do 29er'a i proba zakupu nowej "jakiej kolwiek" w miescinkowym sklepiku jest awykonalna. Tak wiec... ok fajnie..ale niech to bedzie bardziej powszechne...poki co to tylko ciekawostka.

 

Pozostaje net. Na bank u duzych dystrybutorów sa conajmniej 2 modele Schwalbe (little albert i racing ralph w dwóch szerokościach) to od unibike, a velo posiada jakiegoś panaracer. Jedyną bolączką jest to, ze oponki na duże koła jak sa to są już dobrej jakości co oznacza ceną ponad 100zł za sztukę. Te co mam fabrycznie w rowerze widziałem wyceniona na 140 zł (WTB Nano Raptor).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Hmmmmm....

Przejzalem oferte Velo i nie zauwazylem Panasow na 29".

Chodzi oczywiscie o --->

http://www.pricepoint.com/detail/15810-320...olding-Tire.htm

 

Ekskluzywnie na rynek USA pod IRD Panas robi Fajery na 29incz.

http://www.pricepoint.com/detail/16616-320...olding-Tire.htm

 

Mam takiego z przodu bo nie usmiecha mi sie jakos 2,35 cala szerokosci.

 

Generalnie najtansze i najdostepniejsze w USA i UK sa IRC-e MythosyII

http://www.pricepoint.com/detail/14113-320...;'-Tire.htm

 

Do Schwalbe mam jakiegos takiego angsta po doswiadczeniach z TC...

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bylbym az takim pesymista. W sytuacji ekstremalnej mozna zalozyc troche wezsze opony, czyli po prostu 28'', a takie znajdzie sie nawet w miescinowym sklepiku. W sytuacji bardzo ekstremalnej to na sile od jakiegokolwiek roweru holenderskiego, ukrainy tudziez rometa da sie cos dopasowac (byle mialy kola 28'' rzecz jasna:)). Oczywiscie wtedy z jazda po bezdrozach staje sie raczej nieaktualna, ale przynajmniej nie trzeba wracac z rowerem na plecach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadfreak dzieki za to spojrzenie...widzisz jak czlowieka czasem zaslepi 29...zapomina o 28 :)

 

Jak już napisano, każde 700c się wstawi. I tu się pojawia jedna z największych zalet rowerów 29". Jak chce się pojechac na daleką wycieczkę w lekki teren, albo po szosie, to dostaje się przeogromny wybór opon B). To między innymi skłoniło mnie do zakupu takiego właśnie roweru. Czasem lubię pocisnąc dla nabijania kilosów, a tłuc się w terenówkach po asfalcie/szutrach jest niekoniecznie przyjemnie i ekonomicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

Nie zapedzajmy sie tylko za bardzo w tym wszystkozakladaniu. Nalezy pamietac ze 700-tki dla 29-erow sa w wiekszosci szersze niz obrecze trekingowe nie wspomniawszy juz o szosowych i nalezy raczej celowac w nieco szersze papucie nic 700x21C :)

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaniam,

Nie zapedzajmy sie tylko za bardzo w tym wszystkozakladaniu. Nalezy pamietac ze 700-tki dla 29-erow sa w wiekszosci szersze niz obrecze trekingowe nie wspomniawszy juz o szosowych i nalezy raczej celowac w nieco szersze papucie nic 700x21C ;)

 

OSTRO!

I.

A to ja wiem doskonale. Ale nie ma na przykład problemu by sobie załozyc jakies 30-32 leciutko bieznikowane. Na takich i po twardej drodze i po asfalcie smigniesz jak rakieta. Na jesienne błoto mozna nabyć komplet przełajowych. Wiadmo, ze nie będzie to turystyk czy przełajówka, ale nikt tego przecież nie oczekuje :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba najwyzszy czas pochwalic sie moim pratłenty-najnerem. Pracuje nad nim jakis czas, pewno nawet nie do konca jest 29'' z prawdziwego zdarzenia, ale zawsze troche latwiej wjechac z nim w teren niz standardowym crossem. Jedyna moja bolaczka to dosc wysoko umieszczony przekrok, a z grubymi oponami i amortyzatorem 75mm to juz w ogole czasem strach w oczach (i nie tylko:). Za krotkie nogi ma czlowiek, nawet jak na swoj wzrost:) Niestety jestem tak zawzietym fanem Stevensow, ze rame mogbym wymienic tylko na 19'' tego samego producenta, ale to pieniadze ogromne i mala szansa na zdobycie. Geometria nie jest najgorsza, troch wygodniejsza niz klasyczny mtb, ale zawsze seatbackiem i mostkiem mozna pooperowac.

 

Oto moj podrabiany tłenty-najner:

 

bokgg9.th.jpgprzodwp3.th.jpgtylqv8.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadfreak Twój Stevens to chyba nie do końca jest 29'er. O ile się nie mylę te oponki które masz to Ritchey Comp Z.E.D. 700 (mam takie same w swoim Phanatic'u) rozmiar 700x42 co w przeliczeniu daje niecałe 28x1.8 . To chyba nie daje 29" ...? No chyba, że opony masz inne a jedynie bieżnik taki sam. Kiedyś sam myślałem o przerobieniu swojego Crossa ale niestety posiadam ramę w rozmiarze 21" co nieco utrudnia taką właśnie modyfikację (choćby ze względu na przekrok) . Faktycznie z 19" ramą byłoby dużo łatwiej, no i jest jeszcze jeden problem - między tylnymi widełkami opona o rozmiarze powyżej 1.9 ma problemy z wejściem (za mała odległość pomiędzy tylnimi widełkami) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba najwyzszy czas pochwalic sie moim pratłenty-najnerem. Pracuje nad nim jakis czas, pewno nawet nie do konca jest 29'' z prawdziwego zdarzenia, ale zawsze troche latwiej wjechac z nim w teren niz standardowym crossem. Jedyna moja bolaczka to dosc wysoko umieszczony przekrok, a z grubymi oponami i amortyzatorem 75mm to juz w ogole czasem strach w oczach (i nie tylko:). Za krotkie nogi ma czlowiek, nawet jak na swoj wzrost:) Niestety jestem tak zawzietym fanem Stevensow, ze rame mogbym wymienic tylko na 19'' tego samego producenta, ale to pieniadze ogromne i mala szansa na zdobycie. Geometria nie jest najgorsza, troch wygodniejsza niz klasyczny mtb, ale zawsze seatbackiem i mostkiem mozna pooperowac.

 

Oto moj podrabiany tłenty-najner:

 

bokgg9.th.jpgprzodwp3.th.jpgtylqv8.th.jpg

 

Toz to cross jest. Juro jak będę pamiętał to wrzucę fotki tłenty najnera mojego (z normalnym 26 w tle :)). Wrażenie zdecydowanie potężniejsze. Poza tym prawdziwy niner ma tarczówki ;>(sorki ale się trochę wciąłem ;>).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

Jak widze koledzy nie wyczuli "dowcipu". Przecie sadfreak napisal paratlentyniner :)

 

Poza tym to stwierdzenie ze 29-er to tylko z tarczowkami... Dyskusyjna sprawa...

 

Zeby nie bylo.

To moj On-One Inbred 69-er

p2174950ri6.th.jpg p2174952us4.th.jpg

 

I porownanie z 26-erem

 

p2174951uy2.th.jpg

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...