Skocz do zawartości

29'er - czyli big wheels - coś dla oryginałów.


Huhu

Rekomendowane odpowiedzi

wiemy dobrze jakie poglądy ma Chuck, ale to nie oznacza żeby zaraz jego i jego bliskich obrażać

jest to niekulturalne i wg mnie w ten sposób reagują ludzie, którzy nie mają wiele do powiedzenia

a i na koniec Ty nie czujesz się dowartościowany jak patrzą z podziwem na Twój rower lub mówią patrz koleś ma fajnie złożonego Poisona??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

he...he...

 

Chuck jako przyklad krzywdzonego i obrazanego "jagniecia"... Biorac pod uwage jego wypowiedzi i podpisy to trzeba przyznac ze nie wybrales najszczesliwiej "klienta" do obrony zgud ;)

 

Anyway... W Kraju-Raju karpie na widok 69-era, w JuKejowie zadnych uwag. W sklepie gdzie zaplatalem kolo nawet powieka im nie drgnela, a jak spotkalem na trasie ludkow (w tym goscia na 69-erze zrobionym z I-Drive'a) to sie poprostu ucieszyli ze z nimi jade :)

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiemy dobrze jakie poglądy ma Chuck, ale to nie oznacza żeby zaraz jego i jego bliskich obrażać

jest to niekulturalne i wg mnie w ten sposób reagują ludzie, którzy nie mają wiele do powiedzenia

a i na koniec Ty nie czujesz się dowartościowany jak patrzą z podziwem na Twój rower lub mówią patrz koleś ma fajnie złożonego Poisona??

 

W zasadzie do Ivan juz napisal to chwile wczesniej ale napisze i ja, zanim zaczniesz mi cos wytykac, to przeczytaj sobie sig Chucka (no bo sadzac z tego co napisales, chyba go nie czytales), ktory, przyjmujac Twoje zalozenia, obraza KAZDEGO posiadacza 26calowych kolek (oraz jego bliskich). I robi to w kazdym kolejnym poscie.

 

 

A na koniec, jesli juz zadales pytanie, to odpowiadam, owszem mozna byc zadowolonym z tego, ze ktos pochwali, w ten czy inny sposob posiadana przez nas maszynke, obojetnie czy jest to poison, romet czy wigry 4. Nie widze jednak zadnego powodu aby z faktu posiadania 26calowych kolek w moim rowerze widziec 29erowcow jako ludzi gorszej (czy lepszej) kategorii, a tym bardziej domniemywac niezaspokojenie ich partnerek zyciowych.

 

Moje pytanie do Chucka mialo charakter ironiczny i wiazalo sie z jego sigiem (swoja droga dziwie sie, ze zadne z moderow nie zainteresowal sie do tej pory jego, obrazliwa w sumie, trescia). Sorry, ze dla niektorych okazalo sie to zbyt trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(swoja droga dziwie sie, ze zadne z moderow nie zainteresowal sie do tej pory jego, obrazliwa w sumie, trescia).

 

My juz sie rzyzwyczailismy.

To tak jak jestes przymusowo w jakiejs grupie spolecznej (praca,szkoła) lub na forum bo chcesz tu byc - gdy jeden z przedstawicei tej grupy oddaje od innych niewybrednym zachowaniem i nie reaguje na prośby masz trzy wyjścia:

- odejść (ale po co rezygnowac z forum 29 er ?)

- walczyć (ale po co marnować na kogoś akiego cenna energie)

- zlekceważyc robić sowje bo rzeceż jest tu wiele innych osób godnych uwagi

 

pozdrawiam

 

 

69ER!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez sie opatrzylo juz, zreszta, to ze napisalem, iz jest obrazliwe, nie znaczy ze mnie osobiscie obraza. W kazdym razie w rozbawienie wprowadzila mnie akcja podjeta w obronie czci kolegi Chucka, ktory kazdemu odwiedzajacemu ten watek serwuje na powitanie taki wlasnie tekst jako swoje motto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, widzimy sygnaturę Chucka - traktujemy ją z przymrużeniem oka. Świadczy ona zresztą bynajmniej nie o właścicielach 26" kółek ;) .

Wpis wkamila nawiązywał właśnie do tej sygnatury - i traktujemy go z takim samym przymrużeniem oka, jak treść, do której się odnosi. Jeśli Chuck poczuje się nim urażony - cóż... sam się prosił :) .

Ale dlaczego urażeni poczuli się inni userzy - trudno mi zrozumieć... chyba faktycznie nie wszyscy rzucili okiem na sygnaturę Chucka. Na wszelki wypadek wyjaśniam zatem: post wkamila to był żart - i moim zdaniem udany. A w kontekście, w jakim został napisany - na pewno nie obraźliwy.

Pozdrówko tonujące :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie nie broniłem osoby Chucku i nie wielbię go itd... słabo go nawet znam, a to co pisze to wiem i też się z nim nie zgadzam w większości kwestii, ale teraz tu nie było żadnego obrażania [oprócz podpisu] innych, a to że jest zafascynowany to ok, podobnie jak wy tylko, że nie potrafi dojść do ugody z innymi i nie toleruje ich poglądów - bywa,

 

nom to takie małe wypociny ot się zrobiły, ale podsumowując, to że ktoś jest jaki jest i nie potrafi tego zrozumieć trudno, nie zmienimy już go, możemy upominać i pisać swoje zdanie, ja żartu nie chwyciłem, nikogo nie obraziłem, a chciałem tylko zwrócić uwagę na jedną rzecz:

szanujmy siebie i swoje poglądy!!! i Ty Chuck tym bardziej szanuj zdanie innych!!!

 

ot co!

 

 

P.S. post do wyrzucenia jak kilka osób przeczyta [za co moderatorom lub adminom wielkie dzieki]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczułem się zaspokojony.

 

Kolega też 29 calowiec mówił mi, że kiedyś na maratonie ktoś do niego rzecze "Masz za wielkie koła" a on odrzekł "A ty za małe"

 

Niektórzy z was startują to czy koledzy z klubu/drużyny czy starcie jakoś krzywo się nie patrzyli?

 

ps. Jakbysmy Ecię wcisnęli na S jet9 to by byłł hit stulecia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prównaj sobie geometrię tę ze strony unibike z ta zmierzoną przez ciebie. Róznica długości to aż 34mm dla ramy 19". Wbrew pozorom jest to dużo. To tyle ile rózni rower rekraacyjny od sportowego.

 

O, nie widziałem że na stronie jest geometria. O jakim wymiarze mówisz? Z tego co widzę różnice nie sięgają więcej niż 10mm i 1 st. Ewentualnie różnica może także wynikać z rocznika ramy (moja to 2007).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trym?

 

Ile osób dzięki tobie zakupiło 29era?

 

Nie

 

Zero, przynajmniej z tego co wiem, ale niektórzy z moich znajomych się zastanawiał. Może się kiedyś zdecyduje? Kilku mich kolegów jeżdziło mim 29erem-podobało im się, jak jedzie po piachu i wybiera dziury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, nie widziałem że na stronie jest geometria. O jakim wymiarze mówisz? Z tego co widzę różnice nie sięgają więcej niż 10mm i 1 st. Ewentualnie różnica może także wynikać z rocznika ramy (moja to 2007).

Długosc górnej rury w authorze 29" jest 604mm (a nie nalezy do szczególnie długich), a w unibike 570mm. Dla rozmiaru 19" oba wymiary. To jest naprawdę duzo i bardzo zmienia charakter roweru. Rama unibike na bank nie była dłuższa wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artwar - ty myslisz, ze wlasciciele 29erow sie lansuja i dbaja o to, by bylo ich jak najmniej poprzez krytyke trekingow z terenowymi oponami

 

zrozum wreszcie, ze nie zrobisz 29era na ramie o innym przeznaczeniu i nie wynika to z naszych ograniczen umyslowych, tylko parametrow ram, ktore nadaja im konkretne cechy

 

zgud przejsciowo wsadzil amor 100mm do authora reflexa...w skrocie - nie byl to goral, tylko kobza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

Pomijam kwetie praktyczne i faktyczne gdzie jest truizmem stwierdzenie ze 29er to nie treking na szerszych kapuciach.

Jednakowoz nie zamykalbym furtki dla takowych experymentow. Co szkodzi sprobowac, zobaczyc jak to-to bedzie dzialac i sie prowadzic... Najlepszy przyklad to kolo 29cali w moim Potworze. Nie jest to najpewniej ani najpiekniejszy, ani najlepeij prowadzacy sie rower na swiecie ale jestem juz w stanie choc polowicznie zaspokoic swoja partnerke (wybaczcie ale nie moglem sie powstrzymac, poprostu kocham podpisy Chucka) :)

 

 

zgud przejsciowo wsadzil amor 100mm do authora reflexa...w skrocie - nie byl to goral, tylko kobza

 

Ot zagadka... A co ukrainski, strunowy instrument ludowy ma wspolnego z rowerem do ktorego wsadzono amortyzator o niededykowanym mu skoku??? :)

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz wam zadam pytanie za 100 punktów.

Co byście zmienili w konstrukcji 29erów- amortyzatorów, zawieszeń tylnych, opon, konstrukcji ram i rafek, aby stały się one jeszcze lepsze, a nie były wciąż w większości kalką małych kiszek w wydłużonym wydaniu? Jesli mielibyście się do czegoś przyczepić to co by to było?

To jest dość trudne pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artwar - ty myslisz, ze wlasciciele 29erow sie lansuja i dbaja o to, by bylo ich jak najmniej poprzez krytyke trekingow z terenowymi oponami

 

zrozum wreszcie, ze nie zrobisz 29era na ramie o innym przeznaczeniu i nie wynika to z naszych ograniczen umyslowych, tylko parametrow ram, ktore nadaja im konkretne cechy

 

No cóż fakt że po raz kolejny rozpoczynam ten temat - tym razem dlatego, że mogłem konkretnie porównać wymiary. Ciekawe, co byście wymyślili, gdyby górna rura była taka jak w authorze 29 :P.

 

zgud przejsciowo wsadzil amor 100mm do authora reflexa...w skrocie - nie byl to goral, tylko kobza

 

Ja mam zamiar kupić do Unibike'a RST M29 80mm. Geometria pozostania identyczna. Chciałem teraz kupić, ale skończyły się u importera...

 

Tak BTW - nie jestem fanatycznie nastawiony do 29" na Unibike'u, zdałem sobie sprawę że taka rama jest tańsza od dobrej korby :).

 

 

29er.pl Mali kichiarze dołączcie do 29 calowców-kichy są dla dzieci i klaunów. W sklepach oszukują kichy wciskając.Zaspókuj swoją29 calami :)

 

To dopiero Chuck dostanie kompleksów, jak będzie zaspokajał swoją 29 calami, patrzy, a tu przyjeżdża taki na 36:

 

http://bikehugger.com/2008/03/your_29er_is...pelessly_in.htm

blonde36.jpg

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż fakt że po raz kolejny rozpoczynam ten temat - tym razem dlatego, że mogłem konkretnie porównać wymiary. Ciekawe, co byście wymyślili, gdyby górna rura była taka jak w authorze 29 :P.

Wtedy rower przestałby byc crossem:).

 

Ja mam zamiar kupić do Unibike'a RST M29 80mm. Geometria pozostania identyczna. Chciałem teraz kupić, ale skończyły się u importera...

Zmieni to tyle, ze będziesz miał crossa z mocniejszym amorem. Ja bym się chyba zdecydował na amor w którym mozna zmieniac skok.

 

Tak BTW - nie jestem fanatycznie nastawiony do 29" na Unibike'u, zdałem sobie sprawę że taka rama jest tańsza od dobrej korby :).

Sprzedaj tę ramę i jak zgud zrób sobie w Mielcu. Nie powinno cię to majątku kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz wam zadam pytanie za 100 punktów.

Co byście zmienili w konstrukcji 29erów- amortyzatorów, zawieszeń tylnych, opon, konstrukcji ram i rawek, aby stały się one jeszcze lepsze, a nie były wciąż w większości kalką małych kiszek w wydłużonym wydaniu? Jesli mielibyście się do czegoś przyczepić to co by to było?

To jest dość trudne pytanie.

 

w felcie mogliby dac troche wyzej mufe, bo zdarza sie, ze zahacze o cos wystajacego, na krosie lvl a6 na tych samych trasach nigdy nie mialem takiej sytuacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj tę ramę i jak zgud zrób sobie w Mielcu. Nie powinno cię to majątku kosztować.

 

taka rama to mniej więcej 400 zł, jak będziesz chciał bardziej wylajtowaną i z jakimś malunkiem to oczywiście więcej

najlepiej jak przyjdzie co do czego to pisać i dzwonić i cisnąć ich wtedy szybko miękną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka rama to mniej więcej 400 zł, jak będziesz chciał bardziej wylajtowaną i z jakimś malunkiem to oczywiście więcej

najlepiej jak przyjdzie co do czego to pisać i dzwonić i cisnąć ich wtedy szybko miękną :D

 

Jakąś stronę www mają? Jak się dostarcza projekt? Mają jakieś swoje katalogi? Ile waży Twoja rama?

 

Jeszcze co do długości górnej rury w tym unibike'u - gdyby była jeszcze 3 cm dłuższa to dla mnie geometria roweru byłaby chyba nieakceptowalna. Dla mnie przy 180cm wzrostu i przy 10cm mostku 0 st. rama 19" jest za długa - jestem za bardzo wyciągnięty, stabilność przy skręcaniu jest tragiczna. Próbowałem przestawiać trochę siodełko ale nic to nie dało. Ostatnio zmieniłem mostek na Truvativ XR 75 mm 12 st i jest dużo lepiej. A ostatnio nawet zmieniłem kierownicę z prostej na taką ze wznosem 2cm (i przy okazji pare cm szerszą). Pierwsze wrażenie było bardzo negatywne, jechało się b. dziwnie. Po 60km już się przyzwyczaiłem :D. Czy przy niej zostanę, jeszcze nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...