Skocz do zawartości

[amortyzator] suntour raidon 100mm


Rekomendowane odpowiedzi

A jak duro wypadają pod względem wytrzymałości? Nie chodzi mi o to czy wytrzymaja 10metrowy drop tylko jak jest z lapaniem luzów np od robienia endo/stoppie? Jak myslicie czy model 2008 wprowadzi jakies odczuwalne zmiany? Zeszlowroczny model to zawsze oszczędność. I ostatnia sprawa, jako ze jest wiele bardzije dosiwadcoznych riderow odemnie to lepiej by bylo 100 czy 130? Wiem ze to zalezy od stylu itp ale czy sa jakies wskazowki wedlug ktorych moglbym stwierdzic co jest dla mnie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fatalna jakosc wykonania,

Rozwin temat. Ja nie widze w swoim zadnych nieprawidlowosci, co wiecej mocowanie Post Mount wyglada 10x lepiej niz w Bomberach MX Pro :D

 

praca byc moze na poziomie judy tt. jedynie najwyzsze modele pracowaly akceptowalnie.

Bardzo ciekawe porownanie. Sprezyna + elastomer (najwieksze zlo) bez tlumienia kontra sprezyna + olej (z tlumieniem FFD montowanym rowniez do Blackow, Skarebow, R7 itp). Widziales jak pracuje Judy TT przy -10*C ? Otoz nie pracuje, a najtanszy Axel Comp? Jest przetlumiony przez gesty olej (ciezko zeby nie byl) ale wykorzystuje 90% skoku pracujac prawie liniowo. Podobnie jak uszczelki, ktore mimo jezdzenia w najwiekszym syfie o tej porze roku, nadal pod spodem trzymaja swiezutki i pachnacy FL, mimo kilku setek km. Dla mnie to najlepsze 80 mm w tej chwili na rynku do 400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Xsystoffa.

 

Ja tylko dodam ze moje urzadzonko czyli axel elite z 2004 ma juz pieciocyfrową ilosc km, w tym sporo jazdy w ciezkim terenie z kilkoma dobiciami i nie ma zadnych ale to zadnych luzow, olej nigdy nie rzygal po uszczelkach, stad ciekawi mnie o co chodzi z fatalna jakoscia wykonania.

 

Prymitywna budowa? Owszem nie jest to super skomplikowana konstrukcja, ale dla mnie to zaleta ze moge olej wymienic sobie w 5 minut.

 

No i axel nie ma 25mm zabezpieczenia przed dobiciem :D i cechuje sie niewielka wysokoscia przy skoku 80mm wynosząca zaledwie 450mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwin temat. Ja nie widze w swoim zadnych nieprawidlowosci, co wiecej mocowanie Post Mount wyglada 10x lepiej niz w Bomberach MX Pro :down:

 

jutro wrzuce szczegolowe fotki tlumika, ktory doslownie rozpadl mi sie w rekach. powod: zamiast nagwintowac koncowke gwint wykonano z miekkiego metalu i osadzono na termicznie w korpusie tlumika (a to byl TCP!!). kombinacja jak w prl'owskim budownictwie. wiecej jest takich kwiatkow.

Co do tt'tki: przesadzilem ociupinke. przyznaje racje: jak sie zrobi zimno, axel pracuje lepiej.

Co do uszczelnien: egzemplaze z ktorymi sie spotkalem, mialy je na poziomie rst. szczytem wszystkiego byl comp'04 wyposażony w "kapturki" ścierajace "anode" i zbierajace brud pod_spodem, zamiast zatrzymywac go na_zewnatrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam `05, kapturki sa i bardzo ladnie zbieraja bloto. Po 500 km w strasznym syfie nadal pod spodem jest czysto. Anoda sie zdziera niestety ale nie przez kapturki, bo pod nimi tez jest pozdzierana. Imho oprocz wagi to jedyna wada tego amora. Ja mam FFD wiec inna konstrukcja tlumika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzejek: ten mial. gorne anodowane na czarno, dolne biale, tlumienie tpc z blokada. o ile sie nie myle byl to oem dla gianta.

 

Xsystoff: ffd stoi nizej nic tpc. jesli tpc wykonane jest w tak niskiej jakosci, to ffd raczej nie jest wykonane lepiej. co do anody i kapturkow to masz racje, zdarta byla znacznie nizej. nie zmienia to faktu, ze w egzemplarzach z ktorymi mialem stycznosc, kapturki magazynowaly pod_spodem brud. prawdopodobnie dlatego w koncu z nich zrezygnowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak duro wypadają pod względem wytrzymałości? Nie chodzi mi o to czy wytrzymaja 10metrowy drop tylko jak jest z lapaniem luzów np od robienia endo/stoppie? Jak myslicie czy model 2008 wprowadzi jakies odczuwalne zmiany? Zeszlowroczny model to zawsze oszczędność. I ostatnia sprawa, jako ze jest wiele bardzije dosiwadcoznych riderow odemnie to lepiej by bylo 100 czy 130? Wiem ze to zalezy od stylu itp ale czy sa jakies wskazowki wedlug ktorych moglbym stwierdzic co jest dla mnie lepsze.

 

 

pomoze ktos w tym jednym wielkim oftopie :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Mod Team

Witam.

 

Ponieważ nie chcę zakładać podobnego tematu to piszę w tym.

 

Chciałbym prosić użytkowników Raidona o następujące rzeczy:

- na jakim ciśnieniu jeździcie i przy jakiej wadze,

- zmierzenie wysokości amortyzatora,

- zmierzenie ile wystają golenie przy danym ciśnieniu.

 

Z góry bardzo dziękuję.

Potrzebuję tych danych, by wstępnie ustawić amortyzator i sprawdzić czy wszystko z nim jest ok.

 

P.S. Jak wasz Raidon zachowuje się podczas zablokowania?

Ugina się nieco, czy zależne jest to od wartości ciśnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...