Skocz do zawartości

[Korba] Wybór korby


bezdred

Rekomendowane odpowiedzi

Składam rowerek na wiosne a właściwie ulepszam. Klamkomanetki sa 105 na 9, przerzutka ultegra na tył, koło tylne tez trzeba bedzie zmienic... No i własnie chciałem korbe jakąs fajną kupić. W najoszczedniejszej wersji miała być Tiagra 2007 bo i tak bedzie 9-tka z tyłu (ale czy kompakt czy 52/39 to jeszcze nie wiem bo to 34 mnie przeraża w kompaktach?), teraz troche optymistyczniej to juz o 105 myśle, bo sa kolo 400zł juz do kupienia. Ale ostatnio znalazłem na allegro FSA Gossamer za 399 i kurcze ładna korba nawet :) znam kogos kto na niej jeździ ale nic mi nie powie konkretnego. No ja mam dylemat co tu kupić ze zintegrowana osią suportu w tej cenie? Za wszelkie propozycje i porady z góry dzieki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być koniecznie zintegrowana oś? Może Campagnolo? Chorus 9 na kwadrat jest w Wertykalu po 260zł.

 

http://www.wertykal.com/shop.php?opt=shop_...=50&pid=211

 

Suporty Chorusa mieli po 180zł ale cosik skreślone, może na razie niedostępne. Może by się dało znaleźć jakiegoś Kinexa lub podobny zamiennik na ISO 102mm.

 

Jeśli chodzi o dobór wielkości tarcz w korbie, to wszystko zależy od kasety. Z 9-tkami jest o tyle fajnie, że można dokładać koronki gorskie (np. 28z z LXa lub Deore)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorus 102mm np. tu: http://www.poreba.carrer.pl/index.php?do=prod&id=202 Jest droższy, ale i tak nie jest źle, bo kiedyś Poręba ceny na Campe miał kosmiczne. Prawdopodobnie dzięki konkurencji obniżyli ceny.

 

Campagnolo to Campagnolo, a nie jakiś tam Truvativ czy Sram ;-) Gdybym nie miał korb Ultegra 6500 (które też bardzo polecam, bywają w dobrych cenach) i składał szosówkę, to brał bym właśnie Campe, zwłaszcza klasyczne aluminiowe modele na kwadrat.

 

O Campe można też pytać na allegro, np tego użytkownika: http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3129188 Zdaje się, że miewali też suporty i korby.

 

Z tym, że wszystko fajnie wygląda w internecie na obrazkach, bez zapytania o dostępność nie ma co się cieszyć. Martwić czasem też, jeśli ma sie szczęście ;-)

 

Mozna jeszcze tu: Chorus, sklep jest niemiecki ale handluje w Polsce, z tym że zdzierają za wysylkę 20zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze rzeczywiscie Campa ma inny kwadrat niz Shimano ;)

Nie może tylko na pewno B)

Iny rozmiar i kąty ścięcia boków kwadratów. Dlatego w Campie prawie idealnie można ustawić linię łańcucha a sztywność też jest na wysokim poziomie. Dlatego też Włosi wcale nie odczuwali potrzeby by od kwadratów za wszelką cenę odchodzić. Do zeszłego roku wszystkie ich korby były na kwadrat. Shimano i inni wprowadzali Octalink`i i ISIS`y a Campa trwała przy kwadracie. I dobrze bo ISIS i octalink okazało się niewypałem :). Co z tego że grubsza :blink: i pusta w środku oś jest pioruńsko sztywna skoro zabrakło miejsca we wkładzie suportowym na sensowne łożyska. Campa odczekała zobaczyli że łożyska na zewnątrz to jest TO i zaproponowali genialnie proste rozwiązanie Ultra Torque

 

Ja bym się nie bał kwadratów Campy tym bardziej że są obecnie w bardzo przystępnych cenach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...