Skocz do zawartości

[zima] Zdjęcie łańcucha


Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja jest taka że łańcuch jest nieźle zasyfiony, ale poprostu nie mam go jak wyczyścić bo benzyne mam na działce 30km stąd ale już jest zimno więc raczej na rowerze nie jeżdże. A wolę tego łańcucha z brudem i piaskiem nie zostawiać na zimę bez ruchu. Czy można zdjąć łańcuch na zimę aby go w późniejszym czasie przy okazji wymyć? Czy raczej jest to nie wskazane i zostawić go tak? Rower bedzie przechowywamy na strychu. I czy nie wpłynie to na pracę tylniej przerzutki bo wtedy ona się tak "chowa" tzn zgina się maksymalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo wiesz shotgun...ja juz pomalu nie nadazam za rozwojem technologi smarowania i polerowania powierzchi metalowych! to wszystko zmienia sie za predko. jednego dnia jajko na goleniu, a drugiego miod...kto to widzial! czytam ile moge i staram sie poszerzac wlasne horyzonty. w gorach bywam ostatnio rzadko, moze stad te male luki w wiedzy.

jesli chodzi o borsucze sadlo to czytalem ciekawy artykul, chyba w "new scientist", ze wysokie stezenie nienasyconych kwasow tluszczowych ma negatywny wplyw na tytanowe ramy, karbonowe widelce i w zwiazku z tym cannondale zakazal jego stosowania (oslabia strukture wlokien weglowych)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie sadlo wpywa w taki sposob na karbon,ale czysty,zabezpieczony lakierami czy polimerem to zaden problem....

Cannon to jak wiadomo dziwna firma i wszystko musi miec po swojemu,np lefty chodzi tak swietnie, bo smarowany jest potem niziolkow,no ale to inna bajka..

Co do panow z 'New Scentist",to normalna zalosc....,ani nie wierza,ze goral mieszka rok w bacowce z owcami,ani ze kiszona kapusta deptana jest niezbyt czystymi stopami,ani to ze sadlo leczy wszysto lacznie z HIV,prostata i nietolerancja,ani w to ,ze swistak juz nie zawija w sreberka bo pojechal do Irlandii..

Co do gor....,no zapraszam serdecznie,ale moze juz w przyszlym sezonie bo teraz to nawet mne nie chce sie wychodzic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknijcie się już :P

Bo nic nie wnosicie do tematu.

 

@maciek-pomyśl przez chwile i powiedz mi dlaczego łańcuch miałby sie popsuć choćby miał nawet tone piachu na sobie? Przeciez gdy stoi nie działa na niego tarcie(a to głownie wyniszcza łancuch). Zostaw bez obawy a po sezonie zimowym pojedziesz po benzyne.

 

p.s.ja po wczorajszych śniegach tez zakonczylem sezon wszystko dokladnie myjac i smarujac. W sumie nie wiem po co. Zawsze to jakaś satysfakcja. Przecież każdy lubi być czysty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cannon to jak wiadomo dziwna firma i wszystko musi miec po swojemu,np lefty chodzi tak swietnie, bo smarowany jest potem niziolkow,no ale to inna bajka..

Żebyś Ty wiedział ile ja się za tymi cholernymi hobbitami zawsze nabiegam, motyla noga! A Cannon zaleca rowerom z rocznika 2008 podawać omlet na śniadanie, a na obiado-kolację kaczkę w pomarańczach, bo inaczej są grymaśne i nie chcą dobrze jeździć. Dobrze że ja mam model z 2007 gdzie wystarczy tylko przesmarować.

 

Ja co do zimy mam teraz nową strategię - nowy rower stoi i odpoczywa, stary rower jeździ :P A łańcucha faktycznie nie masz po co zdejmować, wyczyść i przesmaruj i masz spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wsadź rower do piwnicy i wsadź klucz do sefju, który sie otworzy 1 kwietnia, bo inaczej cie bedzie kusiło żeby zdjąć łańcuch, dać przerzutke na najniższy bieg, przesmarować amor itp. itd. :P nie wiem jak wy, ale ja sobie wczoraj pośmigałem w śniegu :D szkoda że już wytopiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...