Skocz do zawartości

[ekshibicjonizm] Pokaż swojego sprzęta...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Pochwalony!

Po wielu miesiącach wspominania i zapowiadania udało mi się w końcu uwiecznić moją perełkę - FG_Supermana :)

Oto specyfikacja:

Założenie - rower treningowo-wyścigowy;

Rama - stara, ale nie używana rama szosowa, być może produkcji Pana Kondeja, przez niego samego przerobiona na mój wniosek (wymiana haków, zwężenie tylnych widełek do 120mm, ogołocenie ze wszystkiego, co niepotrzebne), lakier proszkowy;

Widelec - cr-mo, arka nieznana, kupiony od Pana Olszewskiego, 1';

Stery - sh*tmano 600 (ale mi wstyd...);

Korby - Ambrosio Pista ISIS 165mm;

Suport - Truvativ Giga Pipe 108mm;

Pedały - Crank Brothers Quattro;

Łańcuch - KMC 710;

Piasty - Ambrosio Pista;

Koronka tył - wspominany już na forum polski produkt za 10zł (bardzo porządne);

Obręcze - Ambrosio Excelence;

Opony - Maxxis Detonator 622x23;

Dętki - Continental;

Hamulce - Ambrosio Dual Pivot;

Linki i pancerze - sh*tmano Dura Ace;

Klamki - Tektro;

Kokpit - 3ttt;

Owijka - Gist;

Sztyca - sh*tmano 600 (wstyd mi jeszcze bardziej...);

Siodło - Selle Italia Turbo;

Napinacz - coś w stylu Ukrainy (cena: 3,50zł).

 

Przełożenie 49x18, jeśli zdobędę druga kontrę, dojdzie jeszcze z tyłu 16T.

Jako używane w rowerek wstawione były stery, sztyca i kokpit. Cała reszta nówki sztuki, także siodło (!). :D

 

Przyjmę na pierś każdy komentarz – zarówno pochlebny, jak i krytyczny.

Miłego (mam nadzieje) oglądania.

POSTRO!

Gr

 

dsc0037gd5.th.jpg

 

dsc0046at0.th.jpg

 

dsc0075se0.th.jpg

 

dsc0080lo7.th.jpg

 

dsc0101rs1.th.jpg

 

dsc0104iv9.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota. Fajowe części i ich połączenie. Jaką masz linię łańcucha z tym ISIS'em?

Gdzie można sobie kupić taką koronkę polską?

Pan Kondej przelutowywał trójkąt czy doginał?

Cieszę się że mogę go zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba bardzo - zgadnij dlaczego - c3d191f8ffd524d9m.jpg Powiedz coś o pedałach - one są do butów szosowych? Jak z podparciem.

 

Hmmm...niech zgadnę...chodzi o siodełko :D

Padalce są szosowe, maja specjalne adaptery do szosowych butków. Można ich także używać z butami MTB - wówczas nie stosujemy adaptera, tylko przykręcamy sam blok. System jest ten sam, co w ubijakach, cukierkach i innych pedałach Cranka. Jedyna różnica, to właśnie ten adapterek i platforma pedała, zwiększające płaszczyznę podparcia w zestawie z butem szosowym.

 

Dobra robota. Fajowe części i ich połączenie. Jaką masz linię łańcucha z tym ISIS'em?

Gdzie można sobie kupić taką koronkę polską?

Pan Kondej przelutowywał trójkąt czy doginał?

Cieszę się że mogę go zobaczyć.

 

Zawsze wielkim łukiem omijałem temat linii łańcucha, wiec mogę powiedzieć tylko tyle : idealnie prostą :D. Korby są zaprojektowane pod suport 108, dlatego też taki zastosowałem.

Koronki kupisz m.in. u Gromady. W Gdańsku zlokalizowałem już w dwóch sklepach.

Stawiam, że Pan Kondej przelutowywał cały trójkąt, ale pewności nie mam. Na pewno wylutowywał mostki (przy hamplu i przy suporcie). Pierwotnie były ciut krzywo, więc zażyczyłem sobie naprawienie tego. Krzywizny rur nie stwierdzam.

 

FG_Superman dziękuje Wam za ciepłe słowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty były różne i ciekawe. Niektóre graty musiałem kupić po cenach wolnorynkowych, najbardziej charakterystyczne dla ostrego (korby i piasty) niestety za granicą i po kursie GPB duuużo wyższym niż aktualnie (raz jeszcze mega THX for I.). Ale trafiały sie i takie farty jak wspomniane obręcze, czy siodło, za które dałem 35 (nóweczka), a które w nieco skromniejszej w zdobienia wersji można kupić np. tutaj:

http://www.benscycle.net/index.php?main_pa...roducts_id=3636

Nie wdam się ponownie w dyskurs na temat ideologii ostrego. Powiem tylko, że na co dzień dysponuję drugim ostrym (Ptaśkiem) prezentowanym w początkach tego tematu, aktualnie mam już prawie wszystko do konwersji pod ostre starej damki Raleigha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pane Graboski!

Tos mi po ambicji pojechal. Chyba bede musial musial zrewidowac pewne plany wzgledem nowego sprzeta bo zaczynaja wygladac kiepskawo w zderzeniu z Supermanem :P

 

Oj boli nadgarstek, boli... :P

OSTRO!

I.

Ty już lepiej nic nie gadaj - ja już się boję Twojego sprzęta. Czekam na niego, choć w obawie, że przyćmi mnie na amen...

 

co tu duzo pisac........ wg mnie zdecydowany numer jeden na forum! :P

Tu to już się zawstydziłem... :) Skoro mój znajduje tu takie uznanie, to zapowiem tylko, że rodzący się Orzeł may'a nas zabije.

Raz jeszcze bardzo dziękuję w imieniu FG_Supermana.

P.S.Czy kojarzycie z czymś jego imię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A pamietasz moj stary podpis z poczty gmaila?

"FLASH! CLINK! SCREW! BEND! INFLATE! ALTER SADLE!"

 

To z tego samego :) Zadalem sobie nieco trudu i skopiowalem wszystkie onomatopeje...

 

OSTRO!

I.

 

PS

Zobaczymy co Mayo pokaze. Pisal cos o pelnej Campie Record... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam - pelen campa record, nitto, brooks pelna skora i inne drobiazgi

nie chwale sie bo na razie jes tylko rama mostek kiera i sztyca

a rekonstruuje stare ostre zeby jezdzic bo nie uda sie chyba do kaszebe ronda zlozyc nowego

duzzzzooo kasy to mnie kosztuje

:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze! Jeśli ty ostrzyłeś z tymi bagażami i zapewne jeszcze plecakiem, to podziwiam. Wyhamować takę masę nie jest łatwo.

Przyznaj się przy okazji, co nowego masz, lub planujesz, bo tę ramkę jakbym znał z jakiegoś serwisu aukcyjnego... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry

mesje grabarz -piękny masz pan ten rowerek

od jakiegoś czasu jestem malkontentem jesli chodzi o wyglad rowerów ...dużo fixów wygląda zwyczajnie(o ile nie są to muły robocze) .. nie mają w sobie tego czegoś ,co zwraca uwagę ,czyni je jakby specjalnymi i wyjątkowymi ..krótko -są nudne

twoj zdecydowanie taki niejest ,pieczołowicie i konsekwentnie dobrany sprzęt ,wszystko gra ze sobą -bajka

moze służyć za wzór dla wielu innych

a tak kawałkowo ..powalające obręcze ,korbka też niczego sobie -ciekawe jak isis sie sprawuje

a to turbo równie wygodne jak rolls ?:>

 

a ten powyższy pomarańczowo biały sprzęt- mesje smoruna .. no co ja moge powiedzieć ,roboczy sprzęt ,przypomina mi moje pierwsze ok ,na którym też turystycznie śmigałem i tyle .nie powala ani nie zachwyca ,ale chyba nie o to w tym rowerze chodziło

czekam zatem na kolejne produkcje ..

pozdro

ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
korbka też niczego sobie -ciekawe jak isis sie sprawuje

 

Klaniam,

Korba jest bardzo OK. Mam taka sama. Problemem jest suport. Moj oddal duch - znaczy sie zaczal wykazywac wyczuwalne luzy - po 5kilo kaemow.

 

Korba ciagle bez zarzutu. Jedyna uwaga to nie do konca satysfakcjonujace aluminiowe sruby trzymajace blat do ramion. Wymienilem na Cr-Mb

 

smorun no szacunek kolego. Turystyka na ostro...

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...