Skocz do zawartości

[pompka stacjonarna] Do szosówki


Superpiki

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzałem wiele wątków na forum i niewiele się dowiedziałem jeśli chodzi o pompowanie wyższego ciśnienia.

Szukam sprzętu, który potrafi nabić 9-10 bar bez siłowania się. Teoretyczne zapewnienia niektórych producentów o 11-12 bar można niestety włożyć między bajki.

Może ktoś z was używa Park Tool PFP 3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem po co wy sie meczycie tymi pompkami stacjonarnymi. Ja mam kompresor przerobiony z lodówki i daje rade bez problemu[pompowalem max do 8,5 bar ,ale spokonie można więcej]. Bardzo fajna operacja, podpinam do prądu, zakładam na wentyl, włączam i patrzę sobie na manometr...w 1 minutkę mam nabite koło[w sumie to nawet nie wiem ile, orientacyjnie mówię ;)].

 

http://allegro.pl/item240938441_mini_sprezarka_7_8_l_m.html nie wiem czy taki wystarczy,ale powinien, tylko poszukac takiego ze zwykłą wtyczką.

 

Aha- pompuje przez przejściówkę presta>shader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam ParkToola PFP 3 i jest naprawdę dobrą pompką. Nabijam 8bar i owszem trzeb troszkę nacisnąć ale bez większych problemów. Końcówka ma dwa wyjścia wiec można wszystko pompować bez stosowania adapterów. W zestawie jest także igła do piłek. Pompka bardzo stabilna. Pompowałem nią koła w rowerze i w samochodzie oraz zwiększałem poduszę powietrzną w bojlerze i hydroforze.

Co do tej pompki z allegro w lidlu można ja było kupić za jakieś 15 czy 10zł. Nie jest warta tych pieniędzy. Siostra sie pokusiła do samochodu i napompowanie koła w samochodzie to 20 minut w strasznym hałasie a do tego nie napompuje więcej niż 2-2,5bara :D szkoda kasy i akumulatora. Kiedyś miałem kompresor ale tata spalił silnik i trzeba było kupić pompkę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam polecam pompkę ;) BBB BFP-04 Airboost sam takową mam .Do 6 atmosfer dość lekko idzie ,potem już trochę ciężej ale to nie znaczy ,że się spocisz przy tym .Poza tym,napompowanie z 7 bar do 8 bar to jest dosłownie 3-4 machnięcia.

Kiedyś zastawiałem się czemu inne modele pompek stacjonarnych z BBB są droższe.Przekonałem się nie ostatnim maratonie ,jeśli się nie mylę używałem tej pompki BBB BFP-03 Airstorm ,powietrze wchodziło jak nuż w masło.Pompowało się znacznie lżej niż u mnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą pompkę jak Bizon, czyli model BFP-04 Airboost firmy BBB, kosztowała mnie 88pln, ale zakupu nie żałuje bo dymam bez problemu 8atm (więcej nie dymam bo nie mam odpowiednich kół i opon/szytek, ale na manometrze jest 11atm), wyższe modele różnią się jakością wykonania oraz jeszcze większą łatwością bicia, ale ten model spokojnie wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj specjalnie dla was zrobiłem test ParkToola PFP 3. W ostrym mam opony Michelin Dynamic 23C max 7,5 Bar.

Napompowanie do max wymagało 20 pełnych ruchów. 17 ruchów bez większych oporów i mamy 6,8 Bara, kolejne 3 ruchy były już z większym oporem ale nie wymagały nie wiadomo jakich kombinacji. Ogólnie pompowanie przychodzi z łatwością :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

Ja osobiscie mam pompe Silca Superpista. Prosta i skuteczna. W Stratosie bije 9-9,5bar i bez problemu idzie. Odradzam za to pompki stacjonarne YPK. Mam taka w Polszcze. Nie dosc ze powyzej 8bar trzeba juz sie strasznie szarpac to jeszcze na dodatek multi-zawor dziala taksobie. Na smochodowych wentylach trzeba sie nagimnastykowac zeby wchodzilo powietrze. Presta bez problemu ale znowu tylko do okolo 8bar.

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Używam pompki stacjonarnej AUTHOR Air Turbo. Kupiłem ją na allegro za 79 zł. Podobno maksymalne ciśnienie jakie można napompować wynosi 11 atmosfer. Ja do mojej szosówki napompowałem 6,5 atmosfery i opony były twarde jak kamień. Dalej nie pompowałem bo się bałem, że nie wytrzymają opony( maks ciśnienie do moich opon 8,3 atmosfery).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Do tej pory używałem aby sprawdzić ciśnienie w kole małej pompki z jakimś pseudo-ciśnieniomierzem na którym wskazywało że w oponie mam 4,5 atmosfery. Dzisiaj przyszła http://www.dobrerowery.com/product_info.ph...products_id=582 BBB BFP-04 AIRBOOST i okazało się że jeździłem na kole napompowanym niecałe 3/4 tego co powinno być. Także lepiej zainwestować w dobrą pompkę z porządnym ciśnieniomierzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pompka BBB BFP-04 AIRBOOST wytrzymała dwa miesiące i coś się stało że podczas pompowania nie pokazuje aktualnego ciśnienia. Tzn, wcale nie pokazuje. Pompuje bez problemów ale nie manometr nie wskazuje ciśnienia w kole. Ktoś miał podobny przypadek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cannondale ma w ofercie pomki dla kobiet (ze wspomaganiem, okolo 50zl drozsza niz standardowa), moze to cos czego szuka autor watku? ;)

 

ja sam uzywam tego modelu o 50zl tanszego, rowniez cannondale i nie mam problemu z wbiciem 8, wiecej na razie nie mialem potrzeby. wczesniej mialem jakiegos takiego toola niebieskiego, na poczatku byl ok, pozniej umarl hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serav mam tą samą pompkę już 2 lata zero jakichkolwiek problemów.Może gdzieś coś się zatkało.Chyba można to rozebrać i luknąć do środka

Chyba raczej nie można rozebrać :thumbsup: przynajmniej zaworu który nakłada się na wentyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Macie coś nowego do zaproponowania? Znalazłem temat w google i widzę, że pompki były proponowane kilka lat temu. Wpisałem nazwy na allegro, ale nie ma akurat tych proponowanych.

 

Szukam czegoś do 100 zł, żeby w miarę gładko pompowało do 8 ciśnień. Cena najleppiej do 100 zł. Mam wentyl presta + przejściówę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...