Skocz do zawartości

[Rower] Full czy hardtail


drhambone

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem test w bB i tą Meridę AM 400D chwalono.(...)

Chwalono, tyle że 2 lata temu, to po pierwsze.

Po drugie, na tego typu testy też należy patrzeć z przymrużeniem oka. Kiedyś w tymże bB wychwalano rower Gary Fisher Cake 3 jako wyśmienitą maszynkę do maratonu ze względu na damper z SPV. Na tym rowerze akurat zrobiłem kupe kilometrów, a uwierz mi - jakikolwiek wyścig jest ostatnią rzeczą jaką chciałbym na nim przejechać.

 

Tak po prawdzie, za cenę 2000zł to można co najwyżej dobrą ramkę full z przyzwoitym damperem zakupić, jeżeli więcej nie masz / nie będziesz miał to zostań przy HT.

Młody jeszcze jesteś, więc możesz trochę kręgosłup pomęczyć tym Cubem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno mialem ten sam problem z wybolem fajnego uniwersalnego fula. Po wstepnej selekcji wytypowalem sobie

takie sprzety:

-Scott Spark 50

-Giant Trance X2

-Giant Anthem 1

-Trek Fuel EX8

Na kazdym z powyzszych mialem okazje pojezdzic po kilka godzinek w ramach jazdy probnej i ostatecznie wybralem Treka,

bo najfajniej sie na nim smigalo. Po jakims czasie moje subiektywne odczucia zostaly potwierdzone jak zerknalem

do gazetki What Mountain Bike i tam plasuje sie jako zwyciezca w kategori best all-around mountain bike. A szukalem

wlasnie uniwersalnego roweru i w tej branzy Fuel sie sprawuje znakomicie. Wspina sie na tyle doskonale ze raczej nie ma

potrzeby bokowania amorow, w dol tez sobie radzi tak jak tego oczekiwalem. Bonusy to dozywotnia gwarancja na rame i

Active brakeing Pivot ktory bardzo umila hamowanie. Tak wiec jak najbardziej brac fula - a jak ma to byc full do wszystkiego to

Fuel ex wlasnie. :D

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta tylko ten trek na alledrogo 6900 kosztuje a ja mam max 2000. Chyba pozostane przy tym Cube bo nic innego nie wybiorę w tym przedziale... W takim razie co polecacie do 2000zł na amatorskie maratony? Dodam ze po trzech miesiącach zmienie amor na lepszy w tym docelowym rowerze bo mam co miesiąc przypływ gotówki na wydanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz gdzieś blisko siebie Decathlona to skocz zobacz czy nie mają http://www.zasada-rowery.pl/rowery_603.php myślę, że pod każdym względem jest lepszy od tej meridy a cena ze względu na pozbywanie się rowerów nie swojej marki .... 2199 zł. Więcej możesz poczytać na http://www.harobikes.com/mtb/bikes/sonix_home.php. I różnica w wadze podawanej przez producentów jest znaczna bo Haro waży 29 lbs to ok 13,2 kg. U mnie kilka dni temu stały jeszcze 2 w rozmiarze 20'' i jeden 18'' (20'' teraz stoi u mnie w pokoju :) ). 5 lat gwarancji na ramę i 2 lata na częsci + komplet oświetlenia + darmowy pierwszy przegląd - nic tylko brać, bo jeździ to naprawdę dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w tej chwili HT Kross level A6 i tego Haro - cena podobna a różnica w jeździe kolosalna, zauważ, że oficjalna cena i meridy i haro jest dużo wyższa, bo teraz jest okazja kupić to sporo taniej, za jakiś czas zmieni amortyzatory przód (np. na Rebę) i tył (np. na FOX-a RP 23) i cena roweru mu wzrośnie, ale przecież z metkami przy rowerze się nie jeździ ważne żeby rower się dobrze sprawował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowane tutaj rowery Full w cenie 2000 zł +/- to jakieś nieporozuminie , jeżeli zakupisz taki rower , to w zasadzie wszystkie części kwalifikuja się do wymiany , może poza kierownicą i sztycą , które bedą spełniac funkcję .

Te rowery to czołgi , nie majace nic wspolnego z rowerem do maratonu , zdecydowanie lepiej interesowac się omawianym Cube ACID lub innym hartailem w tej klasie .

To prawda że rower ten przyspiesza i podjezdza bardziej efektywnie .

Aby full w tej kwesti dorównał hartailowi musi być bardziej zaawansowana kontrukcja z wysokiej klasy damperem , a taki zestaw to sama ram z damperem okolo 2000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli zakupisz taki rower , to w zasadzie wszystkie części kwalifikuja się do wymiany , może poza kierownicą i sztycą , które bedą spełniac funkcję .

zdecydowanie lepiej interesowac się omawianym Cube ACID lub innym hartailem w tej klasie

 

Mówisz,że Cube ma dużo lepsze części od propowanego przeze mnie Haro no więc zestaw sobie tak podstawowe części jak:

 

-hamulce Avid Juicy Three (Haro) vs Shimano BR-M485 (Cube)

-amortyzator ROCK SHOX TORA 100mm (Haro) vs Rock Shox Dart 3, 80mm

-wg moich testów przerzutka SRAM 7 w Haro działa mi porównywalnie (boję się powiedzieć: jak nie lepiej) niż Shimano XT w moim HT ( XT ma też Cube) - ja w każdym razie nie zamienie SRAM 7 na XT.

W HT mam przerzutkę przednią LX i ze zdziwieniem stwierdzilem, że waży więcej niż Deore w Haro (nie czuję różnicy między pracą LX a Deore) więc zostawiłem Deore.

 

Nie wspomnę, że reszta jest zupełnie zbliżona a komfort jazdy na full-u dużo lepszy.

 

Inna sprawa, że kolega musi się zdecydować najpierw między fullem a HT i dopiero wybierać rowery w danej kategorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, dodatkowo teraz zauważyłem, że specyfikacja w linku, który podałem nie zgadza się z tym co jest do kupienia w Decathlonie (na korzyść Decathlona), i jak pisałem cena jest taka ze względu na pozbywanie się marek innych niż swoje i robią totalne zniżki, śmiać mi się chce bo byłem zainteresowany tym rowerem jak kosztował ok 2800 (to też było po zniżkach juz sporych) a na drugi dzień spadł na 2199 (dostałem cynk od kolegi, który tam pracuje). Dodam tylko jeszcze, że nawet wagowo Cube niewiele różni się od Haro 12,6 kg vs 13,2 kg choć tu już bym polemizował z wagami podawanymi przez producentów.

 

A i zauważyłem, że można go już dostać na allegro http://www.allegro.pl/item446027499_rower_..._roku_2006.html za odpowiednio wyższą opłatą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rowery to czołgi

no moj wazy 14kg i to jest czolg !!:P a tutaj sie dyskutuje o 16kg..... :)

 

ten kross co podesłał go rulez.... to nawet nie patrzyłęm na komponenty....

 

GEOMETRIA = DNO = odradzam -szczególnie, że mają być to maratony :P!!!!

 

Inna sprawa, że kolega musi się zdecydować najpierw między fullem a HT

kolega niech bierze fulla :P full to full - pisaliśmy o jego przewadze wcześniej

 

a ten haro też ma geometrie jak na czoperze :P >> wydaje mi się że w fullu trzeba patrzeć bardziej na geometrię - bo jak sadzasz 4 litery to sie możesz zdziwić jak się zmieni....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie oglądałem sobie kilka filmów np MTB MARIBOR, i doszedłem do wniosku że maratony trzeba jeździc na Ht bo się lepiej sprawują. Gdyby rower miał mi slużyc jako miejska pomykajka po polskich drogach i lekkie wyjazdy w teren wybrał bym fulla, lecz teraz pozostaje tylko HT i poszukiwanie bajka do 2000zł:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj jest tak że jeżeli młody gość :) interesuje się sportem MTB , to w domyśle można załozyc że na maratonie bedzie rwał do przodu ile fabryka dała , heheh . Na lokalne wyscigi XC też lepszy bedzie hartail.

Na tym etapie i przy tym budzecie , lepszy bedzie hartail , ważna jest jescze geometria roweru , pomijana przy propozycjach .

Cube ACID ma sportowe kąty , RFR Geometry .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mwegrzyn

Nie wiem ile ci płacą za tą reklamę Cube, ale przyznaj przynajmniej , że Kross A6 za 2000 jest duuużo lepszą propozycją niż Acid który ma ciężką ramę , bardzo słaby amortyzator , i słaba resztę osprzętu i bardziej "zdoi" bikera na zawodach niż Kross .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja niekonsekwencja wręcz poraża , hehe. Tak sie składa ze podany przez ciebie Kross ma ten sam amor , tylko w gorszej wersji bez manetki Pop Lock

Ty w każdym poście proponujesz inną markę , twoja wiarygodność spada do poziomu zero ! Ponieważ wszystko zależy co ci tam wyszukiwarka podpowie , zazwyczaj są to jakieś wynalazki .

Nigdy nie przedstawiasz argumentów , poza swoimi stwierdzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty proponujesz jedną, bo ci za to płaca, ja proponuję różne w zalezności od kontekstu.

A ten Cube jak wynika z opisu aukcji ma amor Suntour XCM, więc przynajmniej nie kłam :)

Jak na razie, Kross A6, nie jest żadnym wynalazkiem.

Twoja wiarygodność, z tego co udowodniłem to zero :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...