Skocz do zawartości

[manetki] lx dual control


nabial

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo indywidualna kwestia preferencji. Jeździłem na trzech najpopularniejszych systemach i dla mnie DC jest po prostu o wiele bardziej logiczne i ergonomiczne. Na zwykłych manetkach też jeżdżę i nie narzekam wcale chodź mam je także sparowane z odwrotną sprężyną z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja mam XT 05 i po odkreceniu kciuków waga nie jest taka bardzo bolesna. Luzów nie mam a pare lat juz manetki mają, działąnie - jednym pasuje innym nie, mnie zaczarowały na długo przed ich kupnem. Byłem nimi zafascynowany, nie rozczarowałęm sie, chodza naprawde bardzo dobrze. Reguluje sie je bez wiekszych problemów a siła wkładana w zaczepianie blatu nie jest taka straszna. Ale każdy ma swoje priorytety - DC dzieli rowerzystó i raczej mało ktro pozostaje wobec nich obojetny, dla mnie są jak najbardziej ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a inne spostrzeżenia- w czym latqwiej wymieniac linkę do przerzutek? co się częsciej psuje osobne manetki czy zespolone DC? i czy ktoś z was ważył DC vs osobne manetki z porównowywalnego przedziału np.XT/XTR

 

nie słyszałem przynajmniej w Shimano o psujących się manetkach nie ważne jakie są. Luz roboczy w DC jest roboczy w tych starych od nowości (cały zespół chodzi góra dół) ale nie stuka w czasie jazdy na szczęście. Co do wymiany linki przynajmniej w LX to trzeba odkręcać plastikow obudowę by to zrobić (w nowych XTR/XT chyba nie), to minus ale często to sie raczej tego nie robi. A z wagą jak pisałem, ja ważyłem cały zestaw klamkomanetki z przewodami przyciętymi do mojego roweru + zaciski hamulcowe i taki zalany zestaw (bez kciuków i z alu śrubami mocującymi na kierę) waży 884g i to chyba jest minimalnie mniej niż tradycyjne zestawienie. DC 2008 XT waży z nieprzyciętymi przewodami, zalane, z nieprzyciętymi linkami przerzutek i adapterami (zapewne 160) 920g wg danych realnych (nie producenta) ze strony XTRBike a taki zestaw tradycyjny 923 a więc praktycznie tyle samo.

 

http://xtrabike.webd.pl/catalog/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...