Skocz do zawartości

[Amortyzator Przedni] Opinie o Torze


LeeS

Rekomendowane odpowiedzi

Szajbz Czy ty o wszystko musisz sie czepiac? Masz problemy emocjonalne to wyjdz ma rower,pobiegaj albo zaczep jakiegos dresa. Nie pisalem tego posta zeby w jakis sposob podwarzyc twoja wypowiedz. Poprostu chcialem sie czegos dowiedziec, ale niestety taka domena Polakow, wszedzie szukaja zaczepki... To ty masz problemy z czytanie jezeli tego nie zrozumiales. Co do tory to niby na jakiej jedziles? na pewno 318 nie jest wkladane do rocka 8.1... a miedzy 302 a 289 w systemie tlumienia roznicy nie ma.

 

ojej nie ugryź mnie

chyba z nas wszystkich ty sie najbardziej zdenerwowałeś

 

moja opinia o torze jest taka jak napisałem, nie znaczny ze wszyscy mają taką samą, dlatego każdy ma możliwość wypowiedzi, a ty od razu bulwers ze oh ah moja tora została zhańbiona słabym tłumieniem

ojo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra bo się pobijecie.

Tora to bardzo dobry amor. Brak teflonu na goleniach można uczynić nieważnym, jeżeli tylko dba się o golenie i odpowiednio smaruje. Tłumienie za wolne?? No ja nie mogę, Panowie, zamiast 5W lejesz 15W i efekt zamierzony macie osiągnięty, w czym problem?? Mnie tam tłumienie wystarcza w 100%, masa 75kg.

 

Syczenie złe?. Kiedy słyszę, że syczy, to znaczy, że pracuje najefektywniej. Wtedy wybiera wszystko i to perfekcyjnie.

 

Choć cena prawie 700 zeta za Torę 302 to... dużo więcej, niż chcieli za niego jeszcze nie tak znowu dawno temu.

Dodam jeszcze tylko jedną rzecz. Przypominam, że mimo nieco zawyżonej ceny nadal mówimy o amorze <1000zł. Bez przesady, Fox się z tego nagle nie zrobi!! IMO Tora to najlepsze rozwiązanie w tej kategorii cenowej. IMO jakością wykonania i sztywnością, no i pracą zabija wszystkie siakieś tam MX'y od Marcoka, który kosi kasę głównie za podkowę w kształcie M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z proxx'em. To b. dobry amor w tej klasie cenowej z takimi parametrami i jakością. Sam używam sprężynowej Tory 302 i do jej pracy nie mam zastrzeżeń, a używam tego amora w maratonach i wiele razy w b. ciężkich warunkach. Trzeba po prostu o niego dbać i używać zgodnie z przeznaczeniem. Jedyną wadą wg. mnie może być jego waga ok. 2,2 kg. Ale da radę to przeżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

2,2kg ma wersja sprężynowa. Solo Air 302 wazy katalogowo 1998g (nie ważyłem swojej). Troche to dużo, ale ujdzie wytrzymać w takiej kwocie przy takiej jakości.

 

Mam takie małe offtopowe pytanko - skoro waga jest taka ważna i jedni robią SIDa poniżej 1kg, to czemu dużo osób jeździ na Torze 318 SA, która wazy z manetką koło 2200g? a np. takie go Recona sporo lżejszego nie wybiorą w tej samej cenie?

A tore 302 każdy omija łukiem, no chyba ze ma ograniczony budżet? Po prostu dziwne dla mnie ciutke to ze na maratonach wlasnie bardzo duzo osób ma sidy, reby, r7, foxy i właśnie Tore 318 - co w niej takiego wspaniałego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba decyduje wygoda użytkowania..... lepiej mieć blokade skoku w manetce na kierze niż schylać się i wyciagać ręke do korony.

W swoim amorze mam blokade własnie przy koronie i powiem tak....pare razy w chwili gdy zamierzałem włączyć lub wyłączyć blokade miałem duże szanse na groźną glebe.

 

Tak więc w tym przypadku, choroba psychiczna polegająca na odchudzaniu wszystkiego co się da ustępuje miejsca zdrowemu rozsądkowi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe offtopowe pytanko - skoro waga jest taka ważna i jedni robią SIDa poniżej 1kg, to czemu dużo osób jeździ na Torze 318 SA, która wazy z manetką koło 2200g? a np. takie go Recona sporo lżejszego nie wybiorą w tej samej cenie?

Bardzo duzo na rynku jest Tora`y 318 z rozbiorki Krossa. Za 500 zł to najlepszy wybor. Za katalogowe 1000 zł nikt by tego nie kupil.

 

A tore 302 każdy omija łukiem, no chyba ze ma ograniczony budżet?

Dlatego, ze nie ma Motion Control tylko jakies lipne tlumienie rodem ze starych Judy J.

 

Po prostu dziwne dla mnie ciutke to ze na maratonach wlasnie bardzo duzo osób ma sidy, reby, r7, foxy i właśnie Tore 318 - co w niej takiego wspaniałego?

To, ze jest tania. Sporo ludzi kupowalo A6-tki i pozniej sprzedawalo Tore i rame. Pozniej na allegro taka Tora stala za 500 czy 600 zł. Posiada MC, blokade, grube golenie, jest uniwersalna (80 - 130 skoku) wiec duzo ludzi ja ujezdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...