Skocz do zawartości

[9990g] Cannondale Scalpel by kopaczus


kopaczus

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
jak dobrze że Cię na nie "namówiłem" :):P

No i namówiłeś :P

 

Nowe gadżety w moim haszplu:

 

Tire (Front): Geax Barro Race 2.0, 414

Tire (Rear): Geax Barro Race 2.0, 416

Tubes: Notubes Joe's Sealant, 56+60=116

Wheelset (Front): Omega Lefty SL, ZTR Olympic, Wheelsmith, alu nipples, 620

Wheelset (Rear): American Classic, ZTR Olympic, Wheelsmith, alu nipples, 724

 

Waga zeszła do 10.328g, jest już całkiem przyzwoicie :confused: 9-ki z przodu na razie nie będzie, następne zmiany będę robił z myślą o 8-ce :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Hehe a tutaj bardzo optymistyczny link :D : http://light-bike.com/forum/album_page.php?pic_id=2598

Musiał być efektowny dzwon :P

 

----

 

Siemka!

 

W związku z tym, że za rozsądne pieniądze mogę pod koniec roku wymienić ramę z amortyzatorem u mojego dilera Cannondale, postanowiłem wziąć nowego Scalpela i przez zimę poskładać nowego builda. Rama przyjdzie z korbą Hollowgram w wersji 2x9, więc trzeba będzie budować formę żeby nie cierpieć później na podjazdach ;) Ale z kasetą 34t nie powinno być tak tragicznie.

 

Do tego dorzucę parę lekkich komponentów (jak budżet pozwoli), ale bez przesadnego gadżeciarstwa i aluminowych śrubek w jarzmie siodełka na ten przykład. Rower z założenia ma służyć do jazdy a nie jako eksponat :P

 

Pierwsza rzecz to hamulce Hope Mono Mini Pro, lżejsze o jakieś 60g od Avidów Ultimate, ale hamujące pewno podobnie. Nie wiem jaki łańcuch, pokombinuję z Campagnolo, jak nie pójdzie to KMC. Kaseta zwykła, XTR, bo nie wierzę w te okrutnie drogie kasety typu KCNC. Przerzutka przednia SRAM Red albo Campa Record na obejmę, do 2x9 jak znalazł. Tłumik przyjdzie razem z ramą. Kiera i sztyca zostaną z aktualnego builda, Egg Beatery może wyrwę gdzieś po taniemu z Ebaya. Opony typowo lajtbajkowe, ale powinny zdać egzamin w terenach w jakich będę się tym rowerem poruszać. Kółka i zacisk zostają te co mam. Waga całości powinna oscylować wokół 8.5kg, raczej nie przekroczy 8.6.

 

Jako że rower będzie składany na przełomie roku, część sprzętu pewnie będzie z rocznika 2009, może pojawią się jakieś nowe części, więc sporo jeszcze się może zmienić :)

 

Co sądzicie o takim doborze komponentów? Gdzieś coś jeszcze można urwać? Albo dołożyć, dla bezpieczeństwa? :) Wagi katalogowe/domyślne podaję ze znaczkiem ~

 

Rozpiska projektu:

 

Brake (Front): Hope Mono Mini Pro, ~295

Brake (Rear): Hope Mono Mini Pro, ~310

Cables: Nokon/PowerCordz, ~80

Cassette: Shimano XTR 34t, ~230

Chain: KMC X9SL / Campa C9, ~260

Crankset: Hollowgram SL 29/44t, ~605

Derlr (Front): SRAM Red, ~72

Derlr (Rear): SRAM X0 long, ~203

Fork: Cannondale Lefty Carbon SL, ~1240

Rear Shock: DT Swiss XR Carbon, ~145

Frame: Scalpel Carbon 100 BB30, M, ~1850

Grips: Ritchey WTF cut, 26

Handlebar: Ritchey WTF Carbon 31.8, 580mm, 132

Headset: Cannondale Si, 54

Pedals: Egg Beater 4ti, ~170

Seat: Tune Speedneedle, ~100

Seatpost: Ritchey WTF Carbon, 27.2 x 350mm, 182

Seatpost clamp: Extralite USC 34.9, ~9

Shifters : SRAM X0 Gripsh*t, ~180

Skewer: BBB Wheelfix, 38

Stem: Cannondale Si 31.8mm, 204

Tire (Front): Schwalbe Furious Fred 2.0, ~320

Tire (Rear): Schwalbe Furious Fred 2.0, ~320

Tubes: Notubes Joe's Sealant, 60+60=120

Wheelset (Front): Omega Lefty SL, ZTR Olympic, Wheelsmith, alu nipples, 620

Wheelset (Rear): American Classic, ZTR Olympic, Wheelsmith, alu nipples, 724

 

Suma: 8489,-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lookas, czemu mocniejsze hamulce? Tzn. Mono Mini Pro są słabe? Bo ja na nich nie jeździłem, więc nie wiem B) Ale tak kombinuję że jak rower będzie ważył 8.5kg to jakichś supermocnych hebli nie trzeba...

 

FiFi - chwytów poszukam, na razie nie mam nic na oku. Z zaciskami jest ten problem, że kupuje się je w kompletach, a ja potrzebuję tylko tylny. Jak ktoś chce się zrzucić na zaciski Tune i wziąć sobie przedni to proszę dać znać :P Rurki WCS zostawiam z aktualnego roweru, nie widzę póki co sensu wydawać siana dla marginalnych różnic w wadze - na kierownicy zrzucę może 10g? a na sztycy może z 50g - New Ultimate Carbon za $250... ale może z czasem, kto wie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Miałem okazję pośmigać rowerkiem z nimi (hope mini) na pokładzie i siłą ani modulacją nie powalają - fakt są lekkie i nie są kosztowne ale... Potwierdziłem tym testem to co kiedyś doczytałem w magazynie rowerowym w testach hampli Hope mini - ostatnia pozycja jeśli chodzi o moc hamowania :] Alvaren swojego czasu używał M4 i też zadowolony nie był. W Konie miałem swojego czasu hamulce Formula ORO K24 super modulacja i siła na przyzwoitym poziomie, masa także bardzo dobra za komplet z tarczami 180mm dałem ok 1500zl. Obecnie formula wypuściła modele puro i jakieś inne, jeszcze lżejsze ale o nich się nie wypowiadam bo nie śmigałem. W hayesy też bym się nie pchał imho lipne hample jak dotychczas jeśli chodzi o klasę high-end model el-camino działa na zasadzie on/off praktycznie brak modulacji w porównaniu do konkurencji. Obecnie mam Xtr'y i są naprawdę dobre hamulce. Choć lubię mieć bardzo dużo mocy pod klamką i prawdopodobnie tylne 160mm zastąpię 180mm. Może dobrym rozwiązaniem byłaby marta sl lub avid 7 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..no kopaczus gratulacje..musisz mi dac namiar na tego twojego dilera..

 

..moim zdaniem kaseta wystarczy xt zamiast xtr..roznica w wadze zadna a cena xtr'a ponad 2x wyzsza..lancuch kmc tez drogo wychodzi jak na swa wage..

 

Pytanie:

Czemu rurki Ritcheya, jak można lżej i bardziej wytrzymale (Syntace)?

 

..syntace lekkie??ktore??

 

..co do chwytow to najlepiej cena/waga/jakosc wychodza bontrager 20-28g za 2 dychy ( http://bontrager.com/model/04262/en )..ewentualnie extralite (20g) za 65pln jak chcesz miec kultowy napis..

 

ps. odpuszczasz moto???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a mostek Syntace F99 na Ti śrubach? waga ~95g.

 

 

..jak znajdziesz na 1.5" to dam ci medal..a kiera i sztyca syntace sa ciezkie..

 

..co do mostka to FRM jest ciekawa propozycja ( http://www.frmbike.de/catalog/index.php?pa...amp;produkt=323 ) ..mozna go wyrwac na stalowych srubach za 360pln..mialem brac ale trzeba by bylo ciac rure sterowa..bo jest dosyc niski..a podkladek dystansowych na 1,5" nigdzie nie ma (ktos gdzies widzial..kopaczus moze ty?)..

 

..swoja droga SI canona jest tylko o 20g ciezszy od kompletu FRM + stery cannona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lookas - ja jestem człowiekiem Avida - mam Juicy 7 i uważam że pod względem modulacji siły i serwisowalności (wymyśliłem nowe słowo? :teehee:) są to najlepsze hamulce w swojej klasie na rynku. Niestety są za ciężkie do mojego nowego projektu o jakieś 3 tony :P a Ultimate też by musiały iść na dietę. Znajomy jeździ na Mono 6 w DH i bardzo chwali, macałem to trochę i sprawiają solidne wrażenie. Oczywiście to nie ta kategoria, ale mam ogólne wyobrażenie. Myślę, że wezmę te Mini Pro, przetestuję, a jak się nie sprawdzą to pchnę je komuś albo wrzucę do innego bajka :) Formula chociaż fajna i dobrze hamuje, niestety nie ma dla mnie propozycji satysfakcjonujących pod względem wagi. Na Hayes nawet nie patrzę, Shimano również nie lubię - subiektywne kwestie.

 

FiFi - ja mam mostek zintegrowany ze sterówką, to dla mnie propozycje Syntace odpadają.

 

bartmanin - Moto będzie, ale poczekam na ramę z alu, poskładam to na jakichś tanich częściach żeby mieć taką lekkiego kalibru zjazdówkę do rozwalenia. Bo z karbonem jak jest, wszyscy wiemy; stuknie się o kamień i pozamiatane...

 

Co do kasety XTR to się nie upieram, czekam aż SRAM zrobi kasetę 11-34 w tej technologii co w szosowym Red, powinna być dobra waga. W ogóle czekam na odświeżoną kolekcję SRAMa, bo Shimano z przerzutkami Shadow wyszło na prowadzenie pod względem wagi (choć trwałości niekoniecznie) i odpowiedź SRAMa może być ciekawa.

 

Podkładki 1.5" widziałem na Prophetach z bieżącego rocznika i na szosówkach SystemSix, sprawa jest pewnie do załatwienia jak będę w Norwegii za miesiąc, dam znać B)

 

A oponki za sugestią lukashsa pewnie będą Maxxis Maxxlite 285, o wadze, tak, 285 gram :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...