Skocz do zawartości

[tarczowe] avid juicy 7: ciemny nalot na tarczy


mj2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zauwazylem ostatnio nastepujaca rzecz: w/w hamulec, przod 185mm, zrobione okolo 250km (gory wiec duzo zjazdow) po ostrym zjezdzie (ostatni to okolo 7km roznica wzniesien tak z 600m) ma taki ciemny nalot, schodzacy bardzo powoli pozniej przy normalnym hamowaniu.

Nalot nalotem ale mam wrazenie, ze hamulec powinien miec wieksza sile hamowania, zablokowac kola nie jestem w stanie. Fading tak szybko?

Zaskoczyny jestem tą niewielką siłą hamowania biorąc pod uwagę entuzjastyczne opinie uzytkownikow tych hampli a takze porownujac z bb7, takze 185, ktore mialem poprzednio - modulacja oczywiscie duzo gorsza, ale bylem w stanie zahamowac na zjazdach szybciej...

 

Czy ten nalot ma cos z tym wspolnego? Czy moze sa to slady po mocno tartym klocku? Jesli tak to dlaczego w samochodach po dlugim i intensywnym hamowaniu tarcze wrecz sie swieca - brak jakiegokolwiek nalotu? Zasada dzialania niby taka sama...

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie dostał Ci się na klocki jakiś smar? Najwyżej wyjmij klocki, przejedź parę razy po arkuszu papieru ściernego, upewnij się że klocki są czyste. Potem przejedź po tarczach jakimś alkoholem ekstrakcyjnym. Potem zrób parę kilometrów żeby dać klockom się dotrzeć, powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A takie coś bardzo podobnego sie dzieje jak wezmę "myję" klocki na zjeździe. Biore wtedy wodą z bidonu polewam tarcze soczyscie i klocki - potem zjazd na zaciśnietej klamce i mam bardzo czarniutką tarcze - zobacz czy nie masz co podobnego. Wystarczy wtedy umyć tarcze i klocki - potem papierem ściernym warto potraktować i bedzie hulać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojemu Juicy 7 nie było nic po zjeździe o wręcz identycznych gabarytach (tutaj wykres: http://picasaweb.google.com/masloxc/KellyS...690418370279634 ) ;) Do tego dochodziły bardzo ciężkie warunki pogodowe i mniejsza od twojej tarcza. Dohamowania przed zakrętami a nawet hamowanie po ściance przed kamieniami do 5km/h nie sprawiało problemu. Pokombinuj z klockami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...