Skocz do zawartości

[Ciekawe aukcje] allegro i ebay oraz sklepy internetowe


KAZUMI

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam!

 

Właśnie buduję ostre i zostało mi już tylko złożenie tylnego koła. Szukam usilnie jakiejś dobrej piasty, ale chyba jest to część deficytowa na naszym rynku. BTW może ktoś ma na zbyciu? ;) Ale wracając do tematu... Natknąłem się na coś takiego

http://www.allegro.pl/item262799115_piasta...reme_shop_.html

 

Wydaje mi się, że tam z tyłu leży kontra :) No i niestety, jestem prawie pewien, że jest to piasta na zacisk. Może komuś się przyda. Dla mnie to trochę za drogo, bo z wymianą osi (co w tym modelu nie wygląda na proste chyba, że się mylę), przesyłką to koszt wyniesie grubo ponad 200zł... Szkoda.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz bardziej oplaca sie kupic miche piste http://www.bikom.pl/product_info.php?cPath...products_id=461

no chyba ze ktos sklada singla w ostry teren to moze troche wiecej wytrzyma ta z allegro..... co do mojego ostrego, to na razie jestem na etapie nr 1 czyli rozgladam sie za rama, cena docelowa: 150zl, ma ktos? ;)

mmi powodzenia z tym kolem...... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj czekam na odpowiedź z Bikomu czy mają piasty. W temacie nie jestem całkiem zielony, bo szukałem już po różnych sklepach i forach. Sytuacja wygląda następująco... W ArniKu nie mają piast Miche, a o szimanoskie się nawet nie pytałem. W Cykloturze może będą mieli Formule, ale nie wcześniej niż pod koniec lutego. U P.Gromady trzeba czekać min. miesiąc na komplet: niskie 4oo zł, wysokie 6oo zł. Mnie interesuje tylko tylna. Nie pytałem się czy moża tylko jedną, ale podejrzewam, że jeśli tak to po cenie ok.25o zł. To odpada. Jeśli z Bikomu otrzymam pozytywną odpowiedź to długo nie będę sie zastanawiał, ale jakoś mam złe przeczucia.

Używaną piastę można zdobyć chyba tylko przez dobre kontakty. Bida z nędzą.

 

A tak OT... Jeździłem trochę na klejonej piaście z kontrą od suportu, ale nie bardzo to się u mnie trzymało przy ostrym hamowaniu. Nie wiem dlaczego właściwie. Poza tym to było stare koło szosowe, więc linia łańcucha jak przekątna w kwadracie... Ze szprychami za duży kłopot. Raz, że pordzewiałe co poniektóre, dwa, kilka jest pogiętych. Ledwo udało mi się to nacentrować. Nie chcę już w to koło inwestować, tylko złożyć coś konkretnego. Rozważałem też piastę na tarczę, ale jakoś nie mam zaufania do kilku śrubek (trzech raczej, bo chcę mieć z tyłu 14z). Może to bezpodstawne obawy... Nie wiem. W każdym bądź razie szukam piasty stricte pod OK. Coraz poważniej rozważam fixera do piasty z bębenkiem. Do tego mam paralaxa w stanie dobrym. Sie obaczy. Na wiosnę OK musi być gotowe. Zdjęcia podeślę oczywiście :D

 

Kolejny OT. Sorry...

Rama za 150 to trochę sporo. Chyba, że razem z widelcem, mostkiem, kierą i kołami ;) Ja swoją (Bianchi) kupiłem za 2o kilka zł. Na allegro. Rama + widelec, stery i korba (42z) z nowym suportem. Może nie była w najlepszym stanie (rdza + stery do renowacji), ale z nowymi kulkami w sterach i fioletowym metalikiem będzie śmigała po szosach jak marzenie :D Do tego przednie koło za 2o zł (do małego centrowania i porządnego zakontrowania). Z zaciskiem, ale oś wymieniona. Mostek szosowy od ulicznego handlarza, stary baranek, platformy ostałe się po zamiamie w mtb na eSPeDy. Tylko sztyca i siodło nowe. No i te cholerne tylne koło z którym nie moge się uporać...

 

pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmi!

 

„Rozważałem też piastę na tarczę, ale jakoś nie mam zaufania do kilku śrubek (trzech raczej, bo chcę mieć z tyłu 14z). Może to bezpodstawne obawy... Nie wiem.”

 

Zupełnie bezpodstawne. Wydaje mi się, że osadzenie koronki na 6 śrubach jest aktualnie najpewniejszym z możliwych połączeń. Problemy są dwa: trudno dokładnie wytrasować i wywiercić te otwory (możesz o tym poczytać w opisie mojego Ptaśka w temacie exhibicjonistycznym), oraz możliwość założenie koronki nie MNIEJSZEJ niż 16T. O 14-tce zapomnij więc.

 

„Rama za 150 to trochę sporo.”

 

Nie wydaje mi się. Obawiam się, że stare stalówki będą wciąż drożały, tanie pozostaną tylko te, których stan będzie taki, że wejść w zakręt odważą się tylko Jakas.

 

Co do piast. Prognozy na dostępność piast w Polsce są mało obiecujące. Spróbował bym jeszcze u Kondeja – dość często do Włoch jeździ i bezpośrednio stamtąd przywozi towar.

Przy całym szacunku do P. Gromady, to ceny ma „dość” wygórowane. Moje zapędy ksenofobiczne niejednokrotne skłoniły mnie do zakupu do swoich bicykli polskich części, ale w tym przypadku, to wolał bym kupić piasty Suzue, albo dołożyć do Phila Wooda. Nie wiem, czy są lepsze od Gromady, ale bez wątpienia bardziej zasłużone dla ostrokolizmu, z dużo większymi tradycjami. To pewnie wydane pieniądze. Na opinie o piastach Gromady się jeszcze nie natknąłem (poza opinią jego samego).

 

Złomek!

 

Na piasty On-One'a sam się ślinię;) Niestety aktualnie można przyjąć, że ich nie ma (na stocku widać tylko jakieś resztki). Jeśli będą na poziomie ram (której jestem szczęśliwym posiadaczem), to można się pokusić o stwierdzenie, że są jedną z najkorzystniejszych światowych ofert (przód/tył na ażurowanym wysokim kołnierzu kosztował 15 gpb/sztuka!!!). Ponadto sa łudząco podobne do piast Milwoukee Bicycles i kilku innych. Czyżby to jakiś udany tajwański produkt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie rozumie jak mozna kupowac gotowe ostre, rower musi miec dusze i jedynym sposobem na to jest zlozenie samemu sprzetu :)

co do tej korby to zamierzam zalozyc podobna, full chromowana marki romet - zeby bylo oldschoolowo :) a na razie mecze sie z malowaniem ramy.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...