Skocz do zawartości

[smarowanie] Zalety i wady olejów do łańcucha


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Na zdjęciach wygląd napędu po progold extreme na dystansie ok 110 km.
 

 

Jaki przebieg ma ta kaseta ? Jaki przebieg ma ten łańcuch ?


 

 

Zwróciłeś uwagę że używasz samych najtwardszych biegów z tyłu, chyba masz za duże blaty z przodu.

 

Chyba odwrotnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dosc ze szybciej ja zuzyje to mozna stwierdzic ze manewruje biegami tylko z przodu (jesli gorki) to oznacza duzy przeskok przelozenia i cios w kolana - po to jest tylna kaseta ciasno zestopniowana zeby łagodnie zmieniać przełożenia a nie z przodu np 42 od razu na 32.

 

Dzięki za sugestie. Jeżdżę niespełna rok i każde rady uważam za cenne. Zdaję sobie sprawę, że używam twardszych przełożeń na kasecie, jednak wydaje mi się, że troszkę mi brakuje przełożeń. 2 blat z przodu chyba mółgby być większy. Staram się również zwiększać kadencję, jednak trasy są dość wyboiste i mam wrażenie, że wysoka kadencja wybija mnie z rytmu.

 

 

 

Jaki przebieg ma ta kaseta ? Jaki przebieg ma ten łańcuch ?

 

Kaseta i łańcuch były wymieniane w sierpniu i mają przebieg ok 2600-2700km. Łańcuch jest według ostatnich pomiarów suwmiarką wyciągniety, także chyba czeka mnie niedługo wymiana. O ocene napędu niedługo będę prosił w odpowiednim dziale :icon_cool:

Edytowane przez Duratec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście postów wcześniej pisałem o oleju ProGold Xtreme. Przypomnę, łańcuch był bardzo brudny po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów. Kierując się zaleceniami producenta po aplikacji nie usuwałem nadmiaru. Zgodnie z Waszymi radami, po aplikacji na czyściutki, "wyshakowany" łańcuch, przetarłem go dokładnie. Przejechałem taką samą liczbę kilometrów i łańcuch bardzo czysty i piękny :-). Jeździłem w suchych warunkach. Reasumując, ja na pewno będę przecierał łańcuch, a sam olej jest naprawdę dobry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Łańcuch jest według ostatnich pomiarów suwmiarką wyciągniety, także chyba czeka mnie niedługo wymiana

 

Wywal tego connexa. IMHO connex to szajs mocno przereklamowany, który błyskawicznie się wydłuża i niszczy kasety. Opisywałem kiedyś moje przygody z connexem z "najwyższej półki". Kup Shimano CN-HG93 lub SRAM PC951. To dobre łańcuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

chce to wyprobowac na ramie roweru i lancuchu wlasnie.

 

Ale dlaczego na łańcuchu?

Chyba, że będziesz precyzyjnie zewnętrzną powierzchnię łańcucha smarował, bo środek, tulejki muszą się ślizgać, a do tego potrzebne im jest smarowanie, chyba, że czegoś nie rozumiem i można jeździć bez smarowania, oby nie było piachu w łańcuchu.

Poza tym fajnie byłoby potraktować tym blaty kasety, korby, kółka przerzutki i całą resztę roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wywal tego connexa. IMHO connex to szajs mocno przereklamowany, który błyskawicznie się wydłuża i niszczy kasety. Opisywałem kiedyś moje przygody z connexem z "najwyższej półki". Kup Shimano CN-HG93 lub SRAM PC951. To dobre łańcuchy.

 

Śmiem się nie zgodzić . Connexy to bardzo dobre łańcuchy i tylko campa bije je wytrzymałością na głowę .;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Squirtlube w celu testów, czytałem sporo dobrych opinii na jego temat. Trzeba przyznać ze jestem mile zaskoczony czystym łańcuchem ale czas jaki smar się utrzymuje wewnątrz łańcucha to czysta kpina... po 30 km już nieźle skrzypi. Zacząłem go stosować na nową kasetę oraz łańcuch. Skończy sie buteleczka i wracam do Rolhoffa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak długo schnie ten Squirtlube ? Chciałem go właśnie kupić ale tak krótkie dystanse w terenie nie są wystarczające. Wyczyściłeś dobrze nowy łańcuch i poczekałeś aż wyschnie pierwsza aplikacja?

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez tobike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz może jak smarujesz. Wspomnij również na czym jeździsz, mi osobiście nawet najmniejszy zgrzyt łańcucha przeszkadza i jestem na tym punkcie przewrażliwiony. Do 30 km śmiga cicho i czysto ale później to już tylko denerwuje. Jezeli to ma jakies znaczenie : kaseta Deore Xt, łańcuch CN-HG94-10 Dyna-Sys. Trasa to głównie teren.

Edytowane przez kontooo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to robisz ale mi squirt starczy spokojnie na ponad 100km jazdy głównie w lesie. Może nie odtlusciłeś dobrze łańcucha przed użyciem squirta. Jak i czym czyścisz i jak smarujesz? zdejmujesz łańcuch z roweru?

Ja szejkuje porządnie a potem suchy jak pieprz wiszący łańcuch smaruje dwa razy każde ogniwo z osobna. potem wycieram do sucha i można jechać.. Łańcuch to sram pc68 i kaseta pg850. Dziwne że na rolku strzały i zgrzyty Ci nie przeszkadzają skoro jesteś taki wrażliwy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przeszedłem z rohloffa na squirta i nie żałuję. 100km zrobiłem bez dotykania i nie widzę potrzeby jeszcze smarować a łańcuch czysciutki. Za pierwszym razem dałem ze 4 warstwy aby wypełnić rolki w łańcuchu. Mnie zadowala rohloff też nie jest idealny a nakladalem go z lekarską precyzją :-)

Kaseta hg-51 i łańcuch connex 804

Edytowane przez gello1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teren czy szosa?

 

W rowerze crossowym, którym jeżdżę na szosie i w terenie i w rowerze MTB, którym jeżdżę tylko w terenie.

Po jeździe przecieram łańcuch czystą szmatką (do sucha jeśli jest mokro) i nakładam Squirta, Przed jazdą już nie wycieram, ponieważ nie ma takiej potrzeby (na łańcuchu jest coś w rodzaju suchej warstwy wosku).

Na tym oleju -dzięki temu, że prawie nic się nie przykleja- napęd wytrzymuje wyraźnie dłużej niż na Rolhoffie.

Edytowane przez Darek14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc co panowie polecają w teren? Squirt Lube czy Prolink Extreme? Bo Rohloffa mam już dosyć... Jedna lepsza jazda i na całym napędzie istna plastelina... Nie powiem, napęd pracuje ładnie, cicho, ale czyszczenie całego napędu po dwóch jazdach już mi się znudziło.. Więcej pieniędzy idzie na rozpuszczalniki niż na cokolwiek innego..

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pełen podziwu jak Wy jeździcie na tym Squirtlube 100km na jednym smarowaniu. Juz chyba na wszystkimi metodami smarowałem i po 30 km łańcuch piszczy. Smar mi się podoba bo łańcuch jest czysty ale może ktoś mi napisze jak dla zupełnego laika jak się smaruje tym smarem. Nie chce wracać do Rolhoffa bo lunie czysty napęd.

Edytowane przez kontooo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...