Skocz do zawartości

[Buty] SIDI Bullet


Viviusek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Po zakupie butów przydałby sie ich mały test, który pomoże w zakupie innym. Buty Sidi model Bullet. Bardzo wygodne i przewiewne (plus latem, minus wiosną i jesienią), podeszwa sztywna – bardzo efektywnie przekazuje siłę na wiązanie. Trzy rzepy ( Bardzo mocno trzymają) gwarantują ścisłe dopasowanie do stopy. Buta nie czuje się na nodze nawet po dużym dystansie, nic nie obciera. Podeszwa plastikowa, troche źle sie w nich chodzi, ale wkońcu to są buty do jazdy na rowerze a nie chodzenia :).Materiał skóropodobny dobrej jakości. 24 miesięczna gwarancja producenta. Według mnie będą sie dobrze sprawować. Ciekawe kiedy ujrze pierwsze ślady zużycia. Aha , zapomniałem o odblaskowym logo pozwalającym kierowcom pojazdów spalinowych na lepsze celowanie, taki gadżet do akcji Bądź Widoczny Na Drodze.

 

Cechy:

- usztywniona podeszwa

- świetna wentylacja

- zapięcie na 3 rzepy

- pokrycie: sztuczna skóra + nylon

- kompatybilne ze wszystkimi typami zatrzasków

- specjalnie wzmocniona pięta

- elementy odblaskowe na pięcie

 

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2

Zdjęcie 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Da się, wykręcasz z przodu 2 śrubki i w ich miejsce wkręcasz właśnie kołki

http://www.velo.com.pl/php/produkty.php?m=...=110&id=916 13,90 :P

Ps. kołki są przydatne nie tylko przy podprowadzaniu roweru w terenie ale mogą również zapewnić większe obrażenia na ciele napastnika chcącego zaiwanić Twój rower ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W bullety zaopatrzyłem się bodajże 2 lub 3 lata temu, pare kilomatrów się już w nich przejechało od tamtego czasu. Nie jeździłem wcześniej w SPD-ach, więc są to moje pierwsze buty rowerowe.

 

Spisują się świetnie, dobre trzymanie (mimo, iż czasem podczas jazdy muszę sobie poprawić rzepy - prawdopodobnie wynika to najbardziej z faktu, że niewystarczająco mocno zapinam przed jazdą.. a może nie), rewelacyjna wentylacja (jak na termometrze jest poniżej 16-17 stopni, to mi marzną w nich stopy mimo ubrania cieplejszej skarpetki), wykonanie super, obawiałem się, że podeszwa się szybko zetrze, jednak proces ten jest bardzo wolny. No i jeszcze ten wygląd.. kolejna zaleta.

 

A teraz wady..

Wkładki.. otóż w pewnym momencie zaczęły się zwijać. Przemieszczają się delikatnie w tył buta i podwijają tam do góry. Powoduje to małokomfortowe uczucie dla palców. Zwijanie następuje tylko i wyłącznie podczas chodzenia w butach (wystarczy, że zrobię kilka kroków), podczas jazdy nie ma to miejsca.

Druga wada, bo odbieram to jako wadę... Wpływ butów na palce. Podczas ostatnich, jak i poprzednich wakacji, udałem się rowerem w podróż (najpierw 2-tygodniową, w tym roku 4-tygodniową). W sidikach spędzałem większość dnia, z tym, że w roku bieżącym zdejmowałem je przy każdej nadarzającej się okazji, jednak w końcu też mnie to dopadło.. Chodzi mianowicie o uczucie tjb. mrowienia w paluchach u obu stóp. Mrowienie, które to po obu wyprawach prześladowało mnie jeszcze przez kilka tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bullety używam od niespełna dwoch lat i są to moje pierwsze SPD.

Kupiłem tylko dlatego że za nówki dałem 150zl :rolleyes:, wcześniej z racji ceny butów nawet się im nie przyglądałem więc był to troche zakup w ciemno.

 

Testy praktyczne rozpoczełem od dopasowania buta. Było to dość łatwe ponieważ SIDI są raczej butami wąskimi co mi wybitnie przypasowało.

Już przy pierwszych próbach zapięcia/odpięcia stwierdziłem że rzep trzyma cholernie mocno i jeżeli nie przetrze się na szlufkach posłuży długo. No i się nie przetarł.

Podeszwa jak dla mnie sztywna ale nie mam stycznosci z innymi więc to nieco subiektywna ocena.

Wytrzymałość ogólna bardzo dobra. Pewne zastrzeżenia mam co do czubków które łatwo zarysować ponieważ nie są niczym chronione. W górach przy kilku krokach po kamieniach na moich zostały niestety ślady. Buty były już kilka razy prane w pralce :)i nie zaszkodziło to im w żaden sposób. Po praniu jedynie podeszwa zwineła się w precelek ale po włożeniu stopy zagięcia były nie odczuwalne i stopa idealnie rozkładała wkładkę. Podeszwa bardzo trwała. Mimo sporej trasy którą musiałem pokonać pieszo buty spisały się świetnie mimo bardzo sztywnej podeszwy. Protektor podczas chodzenia nieco rekompensował niewygody sztywnej podeszwy.

 

I ostatnia rzecz to wentylacja. W jesienno-zimowych temperaturach jest w nich poprostu cholernie zimno. Zakładam 2pary grubych skarpet jednak często i to jest mało. Czuje się jakbym do czubków butów miał przyczepione wentylatory. Co jest negatywnym zjawiskiem w niskich temperaturach jest niezmiernie pozytywnym w temperaturach wysokich, poprostu nie ma szans zeby noga się spociła.

 

Pozdrawiam!

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...