Skocz do zawartości

[Sztyca] Promax Carbon


skrzynia

Rekomendowane odpowiedzi

Dane techniczne:

- długość 350mm

- średnica 27.2

- waga katalogowa - ?

 

Sztyca zastąpiła poprzednią, WCS'a, ponieważ był trochę za krótki. Ta jest idealna. Jarzemko jest zaciskane na jedną śrubę (jest też wersja na 2 śruby), siodełko się nie przesuwa. Śruba jest stalowa (można wymienić na tytanową gg_krzywy.gif ), jarzemko aluminiowe, reszta jest karbonowa. Sztyca nie sprawia żadnych problemów, ani nie wydaje żadnych dziwnych odgłosów ( :lol: ). Jest po prostu OK.

Najlepsze zostawiłem na koniec - jest BARDZO lekka. Dodatkowo, po wymianie śruby na tytanową można tą wagę jeszcze obniżyć gg_krzywy.gif Ja kupiłem ją dosyć tanio (za co jeszcze raz dzięki dla Żbika :grin: ) i gorąco polecam :!: Niska masa, niska cena, świetny wygląd. Nic dodać, nić ująć.

 

promax350mm272mmwidok5qf.jpg

 

Waga faktyczna - 206g :!:

promax_350mm_27.2mm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

hmm nie orientujesz sie kto/gdzie/jakie sztyce mozna kupic w podobnych wagach i cenach no troszke wiekszych wiadomo :)

swietna sztyca ktora na razie zjada moj chyba przyszly zakup -> smica pro post ~217g 350mm 27.2 alu

widzialem u kumpla sztyce carbonowa :P jak ja troszke nagial ;) praca takiej sztycy to juz cos w stylu softaila :)

ok rozgadalem sie :P

cos z carbonu w niskiej cenie/wadze :) z gory dzieki z odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kurde nosze sie z tymi sztycami i juz szlag mnie trafia a tu Skrzynia przeciez tez ma Hawk'a...slepy normalnie jestem :)

 

Skrzynia ile cm masz wysunieta ta sztyce Promax'a?

 

Ja teraz mam 400mm i wystaje ponad 19cm, wydaje mi sie ze 350mm bedzie zbyt krotka.

Jak to jest u Ciebie??

Hawk ma dosc specyficznie rozmiazane spawy rury podsiodlowej.

 

Byl bys wstanie zapodac fotki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała ma 350mm, musi być wsunięta na minimum 8cm, u mnie jest wsunięta dokładnie na 10cm. Więc nie będzie problemu jeżeli Ty potrzebujesz mieć wysunięta na 19cm :wink: Starczy spokojnie 350mm.

Przedtem miałem WCS'a 300mm i był na krótki, ta jest w sam raz ;)

 

Fotkę mam tylko taką "pod ręką" gdzie widać całą sztycę :] Jutro pstryknę jakieś lepsze i wrzucę do południa w tym poście :wink:

promax6ri.th.jpg

 

 

BTW. na tej sztycy mam zrobione w tym momencie ~3000km, i jak na razie wszystko super, żadnych problemów.

Jestem przekonany, że to jest w moim biku cześć o najlepszym stosunku jakości (i wagi :grin: :lol:) do ceny :!:

 

Edit:

Dodatkowe fotki, na pierwszej na niebiesko zaznaczyłem gdzie kończy się sztyca.

http://img294.imageshack.us/img294/339/p81000120qm.jpg

http://img114.imageshack.us/img114/8228/p81000069jf.jpg

http://img114.imageshack.us/img114/1778/p81000073zt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No i mam swoją sztyce, waży 209g a nie opisywane 198 :twisted:

dobre jest to że śruba w jarzemku jest zamontowana pod kątem dzięki czemu zwykłem kluczem imbusowym można kręcić dookoła, w mojej strej sztycy śruba była równolegle do samej rury sztycy, a to oznacza co niecały obrót - przekladanie klucza :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no mnie coś trafi :D:D tych promaxów pełno a nigdzie niema mojego rozmiaru :x a w ogóle jest taki rozmiar 31mm. Jakby ktoś widział takasztyce w miare lekka to niech podeśle linka :-D

A tak przy okazji moze ktoś wie czy do gianta iguany jaki jest rozmiar sztycy ?? niemam czym zmierzyc dokładnie :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Chciałbym prosić o podzielenie się wrażeniami z eksploatacji (parę miechów i km minęło - można więc ocenić z dystansu) użytkowników tej sztycy tj. Promax Carbon 27,2 mm/350 mm. Muszę się jakoś przekonać do jej zakupu, a nie dużo mi brakuje :D Prośbę mą kieruję szczególnie do Żbika i Skrzyni jako tejże sztycy lobbystów ;-) Dodam tylko, że ważę 90kg i świadomość tego każe mi zapytać czy ta sztyca podoła (powiedzmy XC/Maraton), czy rozglądnąć się za jakąś ALU.

 

Z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam

 

dygresja: no i pierwszy post z głowy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum :D

 

Trochę czasu mineło, zaliczyłem kilka górskich szlaków m. in.na słowacji :]

Przebieg jak na razie wynosi 4200km, żadnych problemów, jestem bardzo zadowolony; będe składał szosówkę i na 100% kupię do niej taką sztycę :)

Kupiło je także kilku kumpli - jeden waży ponad 80kg, ale niestety jeszcze nie złożył do końca roweru... Jeździł za to kilka razy na moim i nic się nie stało :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia czy mogl bys zrobic fotke jarzemka a konkretnie miejsca styku rury z jarzmem?

 

Pytam o to bo w zoom'ie to jest troche kiepsko zrobione przez co jedna sztyca mi pekla.

W zoomie jest wcisnieta "zawleczka" ktora zapobiega obracaniu sie jarzma i w tym miejscu pekl kawalek rury co powodowalo obracanie o kilka cm siodla w jedna strone :D

Wymienili bez problemu na gwarancji ale ciekawi mnie jak jest to rozwiazane w promax'ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...