Skocz do zawartości

Serwis rowerowy w Lublinie, który polecacie


Qavtan

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Oto moja przygoda z serwisem.

 

Byłem na Wigilijnej w Cyklo i powiedziałem, że mi hamulec nie działa i olej wycieka pod przykrywką tłoczka.. Gościu powiedział, że nie mają i tylko na zamówienie. No to ja się zgodziłem. Po chwili gościu do mnie podszedł, wziął do ręki i powiedział, że trzeba będzie wymienić klamkę :bomb_ie: .Poruszał, poruszał...poszedł do szefa. Mówi: "Niestety ale szef powiedział,że nie będziemy tego robić"... Totalna lipa z tym serwisem. W dodatku się nie znają. Chciałem adapter PM na PM a ponieważ się jeszcze nie znałem, to kupiłem ale wcześniej zapytałem 3 razy czy na pewno będzie pasować. W domu patrzę a tu lipa ...nie pasuje. Dali mi IS/PM. Dlatego nie polecam sklepu/serwisu... :wallbash:

 

 

Za to na rusałce wszystko perfekcyjnie zrobili mi z hamulcem jak trzeba.

 

W InterSki centrowałem 2 koła. Jest tam 2 kolesi. Taki w okularach burak nie umie centrować baran jeden... Za to ten drugi taki wysoki gościu to centruje perfekcyjnie. Miałem pecha bo przednie koło wycentrowałem dobrze a tylne niestety nie. Jedynym wielkim plusem jest to, że wszystko zrobili za "free" :rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

Z racji ze jestem nowy na forum napisze ze jezde na rowerze (tzn. czyms wartym uwagi) ok 10 lat. Przez ten okres odwiedzilem wiele serwisow i pamietam czasy jak byl serwis na cichej, czy na rowerowej. Z Witeska mialem mala batalie, gdyz nie potrafili przyznac sie do bledu i w sposob perfidny probowali mi wmowic ze cos jest dobre, a takie nie bylo. Ostatecznie oddali mi kase. Serwisow i sklepow na wigilijnej, roznego rodzaju Rojaxow nie lubie bo straszni sa tam naciagacze. U Andrzeja w serwisie jeszcze nie zawitalem, a to glownie dlatego ze zawsze jezdze (jezdzilem na rowerowa) na Zana do Torro. Sklep zmienil sie, asortyment rowniez jest o niebo lepszy po tym jak sklep przeniosl sie z rowerowej. Serwis w Torro jest niezly i nie za drogi. Z jackiem da sie dogadac i a czesem niemozliwe staje sie mozliwe :)Zdaje sobie sprawe ze moj post wyglada jak bezkrytyczna reklama tego sklepu, lecz w moim mniemaniu jest to najlepszy sklep i serwis gdzie czlowiekowi doradza i nie potraktuja jak zlo konieczne. poza tym chyba jako jedyni robia cos ponad to. Z tego co wiem to w tej chwili zakladaja team XC i chetnie przyjma kazdego. Nie ma zadnej dyskryminacji itd.

Dodatkowym plusem jest to ze czesto daja upusty a jezeli staniesz sie stalym badz stala klientka to zawsze mozna liczyc na jakis bonus :P

Dodam jeszcze ze z racji ich wieloletniego doswiadczenia maja pojecie co da sie zrobic i dorobic bez zadnej sciemy i naciagania.

 

Polecam:

Torro (rog zana i nadbystrzyckiej)

Witeska (peowiakow)

 

W szczegolnosci nie polecam:

Rojax (zana)

 

Z pozostalymi sklepami nie mam zbyt przyjemnych doswiadczen, lecz od biedy moga byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja wrócę jeszcze do pana Cytawy z Wajdeloty. Rzeczywiście naprawia sporo "miejskich" rowerów, ale często jest z nich zrobić sensownie działające sprzęty. Niektórzy mówią humorystycznie, że jest cudotwórcą :). Żeby rozwiać wątpliwości co do jego wiedzy na temat nowych (z wyższej półki) rozwiązań, to zobaczcie sobie w "Zinn i sztuka serwisowania..." kto był konsultantem merytorycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko robie sam, no prawie wszystko. Jeśli cos to Cyrulicza. Nie ma serwisu z którego był bym w 100% kontent. Tuora świetnie radzi sobie z hydraulika centruje bdb, właściwie złożył mi cały bike za rozsądne piniadze. Zastrzeżenia – traktuje rower po macoszemu - rutyna zabija – pozajeżdżane śruby odpryski na lakierze. Ostatnią historią mocno mnie rozczarował - serwis marcocha mu nie wyszedł - zajechał śruby (brak odpowiedniego klucza) zupełnie niepotrzebnie jak się okazało dobierał się do bebechów - nic tam nie zrobił tzn. nie przeczyścił jak powinien zalał o polowe mniej oleju niż trzeba, odradził mi profilaktyczna wymianę uszczelek po wymianie oleju amor zaczął cieknąc. Gdy zająłem się nim sam serwis okazał się bajecznie prosty trwał z dokładnym umyciem wszystkiego wewnątrz i wymiana uszczelek ok. 2h. Śmieszne bo pan M. chwalił się, ze był na szkoleniu we Włoszech gdzie zdobył licencje;) Wniosek z tego taki, ze jak ktoś dużo jeździ z biegiem lat zaoszczędzi jeśli nawet wyda fakt nie malo na narzędzia, ja tak robie nie ma bata serwisanci sami się o to proszą po prostu się nie starają.

Najgorsze doświadczenie – Rojax - Jutrzenki wioski dziecięce - gość mnie rozbroił brakowało tylko żeby podczas mojej nieobecności położył nowy lakier na ramie – totalna samowolka i pretensje ze mi coś nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

hmm rekordy to bił swojego czasu klient z Vikinga w Świdniku na (ul. Kruczkowskiego bodajże) w sezonie zażyczył sobie za przegląd (smarowanie całego roweru) uwaga... 250 zł :) Jakiś czas temu przestał tam pracować... A jeżeli chodzi o przeglądy i naprawy to uwierzcie mi, że najlepiej jest robić to samemu. Warto zainwestować w narzędzia (ew. jakąś książkę, choć fora w zupełności wystarczą) i robić to samemu - dużo taniej no i jaka satysfakcja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Co prawda mieszkam w Krakowie ale jestem z Lublina, co do powyższej wypowiedzi- na Zana są dwa koło siebie sklepy z serwisami; Scott po lewej i chyba velo czy jakoś tak po prawej- bardziej profesjonalistami są w scocie a po prawej specjalizują się w niższej półce z tego co pamiętam, zaznaczę że swój rower (Scott) tam właśnie kupiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Jestem nowym forumowiczem. Posiadam rower Merida SUB-40 kupiony przez alledrogo od użytkownika z nowego targu. Kończy mi się gwarancji na niego w lipcu, w zeszłym roku zauważyłem, że w czasie pedałowania czuć luz pedału przeskakują gwałtowanie ale nie jest przekazywany napęd na koło tylne. zakładam, że to wina piasty. jeśli się myle proszę o pomoc, bo nie bardzo się znam na rowerach. A teraz setno mojego pytania. Czy któryś z serwisów w lublinie naprawi mi tą usterkę na gwarancji, czy muszę jechać do Puław, bo tam się dowiedziałem że jest autoryzowany serwis meridy

ATOL BIKE PIOTR KIRAGA. Proszę o pomoc, bo od maja już bym zaczął jeździć a nie mogę, z powodu usterki w rowerze.

 

przepraszam jeśli zamieściłem nie tutaj swoje pytanie, ale jeszcze nie bardzo jestem ze zaznajomiony z tym forum.

a dla szczegółu rowerem w ciągu 8 miesięcy przejechałem 1400km większość po lasach itp. i że rower jakoś to znosił, ale w zeszłym roku zaczął się sypać powoli

 

epson509, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Toro Bike na Zana i chyba w Witesce na Peowiaków jest sprzedawana Merida, to najlepiej jak byś się przeszedł i zapytał. Ja w Witesce robiłem przegląd gwarancyjny roweru, co prawda nie meridy, kupionego przez internet i nie było problemu. Jeszcze nie wiadomo czy Ci uznają tą usterkę jako wadę produkcyjną i zrobią za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

witam!

witeski zdecydowanie nie polecam. kupiłam MERIDĘ i naiwna pojechałam do nich na przegląd, nic nie zrobili a wzięli 80zł...

łańcuch mi przepuszcza, przerzutki nie wchodzą i słychać z daleka że jadę a oni twierdzą że jest ok... zdzierstwo i niekompetencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja korzystałam z serwisu na Weteranów w wieżowcu, tanio w porównaniu do innych, ale teraz podobno się przenieśli na Łuszczowską. Szkoda, bo miałam blisko, ale jak byłam ostatnio to Pan mówił, że zabierają rowery z domu od klienta i odwożą potem :). Kupiłam tam niezły choć używany rower w bardzo dobrym stanie i za bardzo przyzwoitą cenę.

www.herkuleslublin.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mieszkam w okolicach Lbn i chciałbym abyście polecili mi jakiś serwis rowerowy, który wykona mi naprawę w rozsądniej cenie. Mam mBike Renegade 0.5 i mam kilka rzeczy przy nim do zrobienia. Jest to ustawienie przerzutek (podchodziłem do tego ze 4 razy i nijak nie mogłem sam tego dobrze ustawić) i centrowanie kół, z wymianą jednej szprychy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu byłem w intisport na regulacji obu przerzutek i hamulcow (w tym jedna ze szczęk nie odbijała). W cenie było jeszcze dokręcenie kilku śrub, poprowadzenie linki, docięcie pancerza i minimalne centrowanie koła. Zapłaciłem 25zł i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mieszkam w okolicach Lbn i chciałbym abyście polecili mi jakiś serwis rowerowy, który wykona mi naprawę w rozsądniej cenie. Mam mBike Renegade 0.5 i mam kilka rzeczy przy nim do zrobienia. Jest to ustawienie przerzutek (podchodziłem do tego ze 4 razy i nijak nie mogłem sam tego dobrze ustawić) i centrowanie kół, z wymianą jednej szprychy.

Pozdrawiam.

 

Dziś zawiozłem go do decathlonu i we wtorek powinienem mieć go z powrotem. Wstępnie wycenili naprawę na około 48 zł, do ceny doszła wymiana łańcucha i zakucie nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś zawiozłem go do decathlonu i we wtorek powinienem mieć go z powrotem. Wstępnie wycenili naprawę na około 48 zł, do ceny doszła wymiana łańcucha i zakucie nowego.

 

 

W decathlonie raz uda sie im zrobić dobrze ( jak robią na miejscu i patrzysz na ręce) a jak zostawisz to spartolą kiedyś źle założyli mi korbę i rozlególowali przy okazji przerzutki, bo przecież korba miała podkładki których nie założyli no i z automatu całóśc sie przesuneła w lewo ....

Ale ogolnie polecam, ostatnio byłem tam bo zapiekł mi sie pedał i nie molem odkręcić patrze a tam laska dłubie w rowerach hmmmm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie polecam a właściwie stanowczo odradzam serwis na ul. Spółdzielczości pracy (hurtownia rowerowa "WILEX") Jak kupowałem rower u nich było wszystko ładnie, pięknie, pucówa konkretna...wszystko na tip top, doradztwo, itp na wysokim poziomie.Natomiast potem kiszka, rower na gwarancji, pojechałem po 250 km na przegląd i mo0je osobiste wrażenie jest takie, że nawet nie poświęcili 3 minut rowerowi, jak poprosiłem o wycentrowanie koła to olali totalnie, kazali zostawić sprzęt na 24 godz, ale i tak się nie dotknęli doi tego koła, jak zapytałem jak to jest, że inni robią takie rzeczy w 24 min a oni w 24 godziny nie potrafią to zostało bez odzewu, rower to dla mnie narzędzie rehabilitacji, kobieta przyjmująca rower miała to daleko gdzieś, nie kiwnęli palcem, a to ich zasrany obowiązek...Ceny owszem, ok, ale serwis, to jedna wielka nic nie wyszło i ściema, Uwaga!!!

Pojechałem wiec z qmplem dalej celem wycentrowania tylnego koła,w decatlonie kazali 2 tygodnie czekać, na cyruliczej też lipa, kowalska to samo, dopiero w cyklo zachowali sie jak należy, czekałem 20 min, zrobione na tip top, cena niska, bo 20 zł, koleś jeszcze z własnej inicjatywy podkręcił hamulce:)

Polecam Wigilijną - Cyklo:)

odradzam WILEX,spółdzielczości pracy, sh*t nie z tej ziemii:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...