Skocz do zawartości

Serwis rowerowy w Lublinie, który polecacie


Qavtan

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie najczęściej jeżdżę na ul. Cyruliczą (przegląd 60pln, wymiana szprychy+centrowanie 10pln), ale zastanawiam się nad sprawdzeniem serwisu na ul. Wigilijnej.

 

Trochę regulacji i napraw mam do zrobienia i myślę, gdzie to zrobić najlepiej.

Od razu mówię, że sam się za to nie wezmę, bo nie umiem, wolę zaufać profesjonalistom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był taki temat dosyć obszerny ,ale po awarii forum wszystko przepadło... w cyklo ceny podobne ale dla Mnie tak mało profesjonalnie < jak mi zakładali amora to nawet pancerzy nie docięli tylko miałem takie że aż sie zakręcały> jerzo bardzo dobry serwis tylko trochę za drogi, inter ski zaplatali mi tam tylne koło jest b.zadowolony<20zl> i jak na razie mam zamiar korzystać z tego serwisu :)witeksa z racji że jest przedstawicielem monitou na lbn muszę tam sie udać z amorkiem jak wrócę to napiszę , w decathlonie drogo, tyle wiem, podobno na rusałce serwis jest bardzo dobry, ale na razie tylko tak słyszałem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć na ul. Rowerowej w garażu (trzeba wjechać aż pod sam cmentarz) mają ponoć dobry serwis i tanio.

 

Kiedyś byłem też u gościa na bodajże Walejdoty (blisko przychodni), siedzi w takiej piwnicy z boku bloku (od ulicy). Starszy facet, widać, że się zna i czasem zaskakuje rozwiązaniami. Tylko jest problem bo przyjmuje wieczorami (od. 17?) i nie we wszystkie dni a nie pamiętam dokładnie kiedy (chyba bez poniedziałku). Nie wiem jak u niego jest jeśli sie tyczy o jakiś nowy sprzęt typu amortyzator, trzeba by się pytać. A i zazwyczaj jest mocno oblegany ;) Widać, że chce pomóc a nie tylko kase zwinąć. Niedrogo.

 

Jest też możliwość na kunickiego (za skrzyżowaniem z nowym światem trzeba szukać po lewej stronie jadąc od centrum). Facet składa rowery, ale i napraw się podejmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten na wajdeloty to cytawa dużo osób do niego przychodzi ale większość na ledwo działających już rowerach ale sprawy tupu centrowanie <ja po znajomości za dwa koła dałem 20zl> czy regulacje są śmiesznie tanie i na poziomie i prawda...że zaskakuję rozwiązaniami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej jeżdże do Mirka Karonia na Kunickiego 88 (zaraz za przystankiem) - jest dobry i niedrogi (jeżeli chodzi o serwis, bo za sprzęt to się ceni - ale da rade sie dogadać) :D

Na drugim miejscu jest Marcin Tuora na cyruliczej, no i Pan Jan Cytawa z Wajdeloty. Lubie do nich jeździć, wszyscy mają kariery zawodnicze za sobą to i ciekawych rzeczy można sie od nich dowiedzieć nie tylko o sprzecie...

Teraz powstała "inżynieria rowerowa" na Rusałce - tam bankowo będę serwisował swojego skareba :D

Szerokim łukiem omijam Rojaxa (nie napisze za co), Witeske i Cyklo... są drodzy, no i w tych miejscach nie ma "dobrego rowerowego ducha" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wigilijnej lecą sobie w kulki przy ustalaniu ceny (inna przy ustalaniu co jest do wymiany a inna - oczywiscie sporo wyzsza - przy odbieraniu roweru), kiedys dobrym serwisem był jerzo ale od kiedy nie pracuje tam juz nasz kolega :D to go nie odwiedzam, wart polecenia jest Karoń na kunickiego ceny w miare konkurencyjne. Ogólnie wiekszość (oprócz centrowania) napraw wykonujemy z bratem i kumplem w domu (ach to docinanie amorka kontówką o 1-ej w nocy w sobotę :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kiedyś u Tuory wyregulować przerzutki, co prawda nie bylo to w sezonie rowerowym i znalazl odrazu czas, po skonczonej regulacji zapytalem ile sie nalezy, aaa ile pan da, no to dalem 5 zł to mi wydal jeszcze 2 zł :) Ogołnie facet godny polecenia, robi tanio a co najważniejsze dobrze. Byłem również kiedyś u Pana Cytawy ale niestety nie jestem zbytnio zadowolony....Oddalem rower na przegląd (czyli smarowanie, regulacjia, centrowanie itd) Hamulce, koła i jeszcze pare innych rzeczy było zrobionych. Natomiast korba stukała po paru godzinach jazdy a tego wczesniej nie bylo, w przednim napedzie w ogole nie wchodzil 1 bieg (a wczesniej rowniez dzialal) Prawde mowiąc spodziewalem sie czegoś więcej...

Serwis Rojaxu tez pozostawia wiele do zyczenia.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ogólnie uniam serwisuów ale miałem doswiadczenie tylko z 2, a mianowicie:

 

Witeska: (musiałem skorzystać z serwisu bo śpieszyłem sie na pociag bo na maraton jechałem) mieli wymienic suport okazało sie ze nie wymienili bo nie mieli i ze niby jeszcze jest ok a luz nadal był, wycentrować koła i luz zlikwidowac na kole, wycentrować wycentrowali a luz nadal jest bo śrubki nie mogli odkręcić <lol2>

 

I Serwis na ul. Cyruliczej: Kiedys jeszcze za czasów Makro..hehe wymieniali mi korbe i suport i ogólnie przeglad i byłęm zadowolony bardzo i z ceny również, szybko naprawili i dokładnie. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Jak z kręcasz z ulicy Zamojskiej w Rusałke to serwis masz po prawej stronie po około 150 metrach.

Pozatym jadąc ścieżka rowerowa wzdłuż Bystrzycy od strony Piłsudskiego do Zamojskiej, przy scieżce po lewej stronie masz taki baner reklamowy Inżynieria Rowerowa. Serwis jest widoczny ze ścieżki...szukaj pomarańczowych kolorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Zbliza sie sezon, czas serwisów wiec warto temat ozywić

 

Ja osobiscie po swoich przygodach z serwisami rowerowymi w tym roku zrobilem totalny przeglad roweru sam, przynajmniej wiem że wszystko jest wyczyszczone i nasmarowane jak należy, bo w serwisie za 60 zl to ty tyle ze linki naciagna, przerzutke wyreguluja i kola nacentruja...bezsens, przy odrobinie dobraj woli to kazdy (oprócz centrowania oczywiscie) jest to wsatnie zrobic w ciagu max 1 godziny.

 

Ale nie kazdemu sie chce i nie kazdy ma czas.

Wiec co do serwisow to moim zdaniem warto pojechac na KUNICKIEGO, gosc naprawde spoko, mozna pogawedzic, jakis uzywane czesci za dobra cene wyhaczyc (choc z ta "dobra" cena to bywa różnie :), ale zawsze mozna zrobic handel wymienny i to jest git!), ale generalnie serwis spoko, jak mam jakis problem ktorego nie moge rozwiazac lub nie mam narzedzi to zawsze do niego (urwalem srube mocujaca linke w swoim sramie, a tam ta sroba jest inna niz w shimano, ale na kunickiego w ciagu 10 min mialem nowa tuningowana śrubkę i chyba nawet kasy odemnie nie wzial ;).

Co do CYRULICZEJ to ja tam nigdy wiecej nogi nie postawie. Zawiozlem tam rower zeby pancerz nowy i linke wstawic przy przerzutkce (nie mam czym uciac), powiedzialem ze mi sie nie spieszy i ze moge rower jutro odebrac, dowiedzialem sie ze bedzie rowniez policzone mi za regulacje przerzutki...w sumie tak regulacja mi zajmyje jakies 10 min wiec powiedzialem ok. Na drugi dzien jak przyszedlem po rower okazalo sie ze mam do zaplacenia chyba cos 30 czy 40 pln ??!!!!!!!!! bo sie jeszcze manetka rozsypala i on ja musial skladac (tak mi zlozyl ze 2 spreżyny zupelnie nie na swoim miejscu byly jak sie potem okazalo, chyba poraz pierwszy w rekach trigery srama trzymal) i to za komplikacje! nosz q.... to gosc rozwala mi manetke i jeszcze za to kase odemnie zdziera?!!!!! wpienil mnie strasznie i wiecej tam nie pojade chociaz zpoczatku mialem o tym serwisie dobre zdanie! ;)

WITESKA o tak o...tak jak ktos napisal....brak klimatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej anty-klimatyczne serwisy w moim odczuciu to te w sklepach na Zana.

Dla mnie jakiś tam klimat jest w Inżynierii Rowerowej na Rusałce, czasem tam przesiadują ulubieńcy Lukasa_Mako, czyli starsze dziadki w czapkach na głowie ;)

Ale recepta na najlepszy klimat jest taka:

ustawiasz ślicznie rower na środku pokoju, obok kładziesz narządzie, zapalsz parę świeczek i puszczasz nastrojową muzyczke :)

 

Gdzie jest dokładnie ten serwis na Kunickiego ?, mam w sumie niedaleko od pracy, więc może warto tam podskoczyć.

 

ps. niedawno samodzielnie zakładałem linke do przerzutki tylnej i regulowałem. Zajęło mi to troche czasu, pancerze czyściłem benzyną, potem nasmarowałem olejem z teflonem i na koniec regulacja. Manetki to stare dobre Alivio....efekt: cyk cyk lekko i rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwis u karonia jest: jadąc w stronę miasta na pierwszym przystanku mpk za głodnym królikiem a przed ulicą Zaciszną (sklep z lakierami/farbami itd) lub też jadąc od miasta naprzeciwko serwisu ogumienia "Orzeł" (róg Pięknej i Kunickiego) :P

 

a tutaj widac to na mapie :)

http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=&lo...p;x=94&y=16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do cyruliczej wiadomo nie mam takiego sklepu żeby były SAME dobre opinie, zdarzają sie wpadki, ale co do samego sklepu to gość naprawdę sie zna na rzeczy ..wystarczy pogadać z nim by zobaczyć że jest w temacie....właśnie karoń mnie do niego odsyłał (chodziło o amora) i w ogóle jeśli chodzi o hydraulikę to serwis jest chwalony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja mu wysatwie niegatywna opinie. Kiedys jak jeszcze miał serwis na dlugiej to strasznie grymasił i zachowywał sie tka jak by tylko on robiłserwis rowerów w całym lbn. No ale to jest moja opinia o nim moze teraz zmieił sie ale ja podchodził bym scepytcznie. Proponował bym sie rozejrzec za mnijeszymi serwisami np facet na osiedlu kruczkowskiego w grarzu robi serwis rowerów i dzuo osb sobie go chwali i jest nie drogi a robi dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...