Skocz do zawartości

[kask] szosowy a mtb - różnice


jacekkoz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przymierzam się do zakupu kolejnego kasku. Zastanawiam się nad Bell Furio: http://www.bobshop.de/oxid.php/sid/9fd47e4...zerwono-czarny/

 

Moge mo mieć za 150 pln - cena raczej dobra.

 

Zastanwiame się nartomiast nad tym, ze na swoich stronach Bell podaje że jest to kask z przeznaczeniem road http://www.bellbikehelmets.com/europe/prod...il.asp?prodID=4

 

W takim razie amm pytanie - czy to ma jakiekolwiek znaczenie. Potrzebuję klasku do jazdy w terenie i torcję po szosie.

 

Czy jakiś inny kask w tej cenie możecie polecić?

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 11 miesięcy temu...

witam,

 

Prawdopodobnie stane ponownie przed wyborem nowego kasku. Totez stawiam zapytanie : czym poza ksztaltem i brakiem daszku roznia sie kaski szosowe od mtb? Osobiscie kaski szosowe bardziej mi sie podobaja. Nadaja sie do mtb czy maja jakies "wady" przeszkadzajace w tej odmianie kolarstwa? Pisze bez PL bo nie mam polskich znakow na klawiaturze. :) Wiem ,wiem troche bzdurne pytanie ,ale mnie nurtuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice poza kształtem i daszkiem żadne ;) Bywają kaski sprzedawane jako szosowe(bez daszka i otworow do niego) i jako MTB (np. moj Indicator, czy Met Veleno/Estro ) ;)

 

PS. Blue, nasz mistrz na czerwonym rowerku jeździ z daszkiem ;) więc nie tylko w szosowych ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, odpowiedź już była na początku tematu,

co do różnic to pewnie, że są choćby wspomniany daszek, ale przy użytkowaniu nie ma najmniejszej różnicy. Wystarczy spojrzeć na czołówkę MTB, choćby CCC, śmigają w Met Inferno, ja osobiści też takiego używam. Z tego co kojarzę to sporo osób używa Lezer Genesis w wersji szosowej.

Także bierz to co ci podpasuje i nie patrz na przeznaczenie katalogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jezdze po lasach a na glowie nosze kask przeznaczony na szose - Met Volo. Kupilem go nie zastanawiajac sie czy jest to kask do takiej jazdy, czy innej. Po prostu ten model najlepiej lezal na mojej glowie, a po drugie jakos nie podobaja mi sie daszki w kaskach. Dla mnie liczy sie przede wszystkim wygoda i bezpieczenstwo. A te dwie sprawy gwarantuje mi ten kask i basta! ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...