Skocz do zawartości

[KREW] klub Honorowych Dawców Krwi


virus81

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszę się, że widzę takie tematy na tym forum. Sam oddaję krew dopiero od roku (parę dni temu miałem rocznicę...) ale już uzbierało się 2.25 litra. Wszystkich zachęcam do oddawania krwi - osoby, które tego nigdy nie robiły nawet nie zdają sobie sprawy jakie to uczucie, gdy leżąc podpiętym pod woreczek człowiek uzmysławia sobie, że być może właśnie ratuje życie drugiej osobie... Właśnie dlatego warto zostać HDK, tu wcale nie chodzi o te 8 czekolad...

Następne oddanie planuję na sobotę bo muszę zawieźć rower na przegląd gwarancyjny więc będę miał trochę czasu aby podskoczyć do RCKiK :)

Widziałem parę pytań co do darmowych przejazdów MPK, więc postaram się Wam odpowiedzieć. Jeśli chodzi o Poznań to przysługuje ona osobom zamieszkałym na terenie miasta Poznania, posiadającym Odznakę Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi I stopnia (mężczyźni 18 litrów, kobiety 15 litrów krwi pełnej). Przy sobie należy mieć legitymację wydaną przez PCK oraz legitymację HDK PCK.

 

PS. Jeśli macie jakieś pytania dotyczące HDK to walcie śmiało. Powiedzmy, że "trochę" wiem na ten temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dzisiaj zdążyć na Marcelińską oddać krew. Jedyny problem jaki miałem razem z pielęgniarką to wybór ręki do kucia :) Ale jako, że częściej używam przedniego hamulca na próbki poszła lewa a na ostateczną donację prawa. Podczas wkuwania się pielęgniarka tylko powiedziała: "No to kujemy! Za hamulce!" :D

Oczywiście do domu miałem jechać wolniej... jednak zaczęło padać i mocniej przycisnąłem na pedały :) O dziwo nawet nie odczułem braku pół litra krwi. Szkoda mi tylko roweru bo okrutnie upaprałem całą ramę a jest koloru biały mat :) No nic... muszę go znowu umyć (ostatnio robiłem to... wczoraj :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez oddaje krew, ale niestety przez pare miesiecy jadlem antybiotyki z "czrnej listy" wiec nie moglem oddac...Generalnie zachecam wszystkich - pomyslcie ze mozecie w tym zasranym materialnym swiecie zrobic cos bezinteresownie dla innej osoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dają co mają :P Mi dali 7 czekolad, kawę małą, puszkę konserwy i wafla dużego ale tam się nie idzie dla tej paczki, to tylko taka mała rzecz w zamian coś ważniejszego i cennego :D

 

Fajna ta pielęgniarka musiała być skoro wyskoczyła z tym tekstem: to za hamulec :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

no ja sie dawno juz nie odzywałem ale widzę ze jest tu troszkę ludzi zainteresowanych tematem HDK.

ciesze sie tym faktem i namawiam wszystkich dalej do oddawania KRWI to ona ratuje życie.

tylko mię zastanawia czemu nie widać tu HDK z Warszawy czy w stolicy niema chętnych pomagać innym.

P.S: wszystkich chętnych z Warszawy proszę o kontakt to może wybierzemy sie wszyscy razem oddać Krew.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam prace fizyczna jako nosi woda w "ede.." buteleczki ważą po 20 kilo każda a nosimy po dwie do 4 pięterka i jakoś nigdy nie miałem problemu po oddaniu krwi choć lekarze odradzają w dzień oddania krwi jakikolwiek wysiłek . wiec lepiej nie przesadzać tego dnia katowaniem sie na rowerku .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

propozycja związana z tematem: czy ktoś z Poznania (lub okolic) nie chce stac się posiadaczem BrekOKa Krewniaków? Pytam bo w Empku zostały tylko "egzotyczne" grupy krwii, więc trzebaby zamówić ze sklepu krewniaków conajmniej 3 sztuki, a widze ze Krwiodawców z okolicy mamy sporo więc może idea nie jest taka głupia....przy okazji spotkalibysmy się i byłaby okazja razem rowerować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

co do wysiłku po oddaniu krwi. wczoraj po "spuszczeniu" mi 450ml krwi musiałem sie 200m przebiec. Niestety odrazu bardzo wysoki puls, okolice serca zaczęły kuć :/ aż do dziś rana.

Także, jakikolwiek wysiłek musi być wykluczony.

Był to już mój 6 raz. na razie nie zaprzestaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oddaje od 18 lat - mam teraz 23 i przeszlo 10 litrow krwi oddalem.

Kto moze niech odda to nic nie kosztuje a samemu robi sie cos dla innych!!!!

pozdrower :D

 

 

 

ten ból żyły to chyba u wszystkich występuje. Mam tak samo, często też pojawia się siniec w tej okolicy.

 

 

Dam CI rade po oddaniu mocno zacisnij reke i trzymaj kurczowo jakies 10 min.

Ja po oddaniu wieczorem gram w kosza i wszystko ok z reka :rolleyes: ............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...