Skocz do zawartości

Masa Krytyczna - pomoc dla Lublina


M_A_L_Y

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! jestem z lbn i chciałbym prosić o pomoc w zorganizowaniu masy. Jak zachęcić ludzi, gdzie sie ogłaszać, jak przemówić zeby ludzie przyjechali na masę. i jeszcze jedno, jak prowadzić trase: czy jest sens w 15 os blokować 3 pasmową drogę? i czy warto jest załatwiać obstawę policji(oczywiscie na rowerach)? pomóżcie bo nasza masa kuleje, z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej po 10 osób to max!!! dzieki za wszystkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj możesz się popytać bezpośrednio organizatorów:

 

http://www.masa.waw.pl/

http://grono.net/forum/7526/0/ (jak nie masz konta to odezwij się na priva z mailem to ci podrzucę zaproszenie)

http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=13129

 

jedyne co mogę powiedzieć to: początki zawsze są trudne więc na pewno nie od razu zbierzecie te 1000 ludu do przejazdu... na razie warto skupić się na reklamie i pospamować trochę na regionalnych forach internetowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas reklama wyglądała tak:

- informacja na portalach regionalnych

- duże plakaty w każdym sklepie rowerowym, trochę ich było na mieście

- ulotki rozdawane znajomym

- reklama w szkołach

 

Podczas samej masy kilka osób jechało po chodniku i każdy pieszy otrzymywał ulotkę z informacjami. Widząc taka grupę rowerzystów na pewno z zainteresowaniem ją przeczytał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałem, że tylko na takim "zadupiu" jak moje miasto ( 50.000tysi) jest problem z realizacją...ale, ze w Lublinie jest problem??? trochę dziwne.....

 

a no jest i to duży, a tym zeby ktos jechał po chodniku to nie wpadłem, dzieki za podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Lublina, i pytam się, po co organizować masy rowerowe ? W jakim celu ? Do okoła Lublina są szlaki rowerowe. Na modernizowanych ulicach prowadzone są pasy dla rowerów (np. ul.Jana Pawła II i Nadbystrzycka). Nic więcej się nie zmieni, szkoda energii i bicia piany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Lublina, i pytam się, po co organizować masy rowerowe ? W jakim celu ? Do okoła Lublina są szlaki rowerowe. Na modernizowanych ulicach prowadzone są pasy dla rowerów (np. ul.Jana Pawła II i Nadbystrzycka). Nic więcej się nie zmieni, szkoda energii i bicia piany.

 

jak jesteś z Lublina to spróbuj sie przebić bez wypadkowo przez narutowicza o 7 rano. Jeśli chodzi o dalsze plany to było spotkanie "na szczycie" i podjęto pewne działania i plany, nawet kasa sie znalazła. ścieżki do okoła lublina są po to zeby pojechać na wycieczkę a nie do pracy. ale widze ze sie nie interesujesz lublinem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pracy jeżdze o 7.30 przez Nadbystrzycką i Piłsudskiego.

Może powiesz jak widzisz usprawnienie komunikacji rowerowej w Lublinie ? Chętnie się dowiem.

 

ps. widzę ograniczenia dla rowerzystów, ale sory, masa na której sie max 10 osób, żeby po 18 zrobić niewielki halas pod ratuszem, którego nie usłyszy nawet portier, chyba jedyna osoba o tej porze w urzędzie, nic nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...