Skocz do zawartości

[czyszczenie] sterów


Rekomendowane odpowiedzi

yo.

mam taki problem, otóż od spodu przy główce ramy w stery dostało się trochę piachu. I jak skręcę kierownicą to strasznie zgrzyta. moja kwestia to taka, czy da się to jakoś wyczyścić nie wyjmując amortyzatora (bo z tym jest trochę pieprzenia niestety)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm. oky podejmę się tego przeżyję, mam dużo czasu teraz ;d

tylko jest jeszcze sprawa: kiedys juz wyczyściłem (tak z grubsza, troszkę zgrzytało ale nie przeszkadzało) tylko, że znów się tam dostał ten piasek.

Ktoś ma pomysł jak to uszczelnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jak są osłony na dolną rurę trójkąta w ramie aby nie obijał jej łańcuch lub osłony na golenie w "amorze" są i osłony na dolne łożyskowanie sterów .Jest to rodzaj pianki z rzepem i na pewno robi to firma LIZARD byc moze i inni producenci . Cena może nie miło zaskoczyć tym nie mniej takowe osłony istnieją . POZDRAWIAM !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest coś takiego, faktycznie

http://allegro.pl/item208292208_ochraniacz...zard_skins.html

wyczyściłem porządnie stery (dostało się trochę piachu jak podejrzewałem) nic nie zgrzytało, stukało czy cokolwiek co by mnie mogło wprawić w niepokój.

Po następnej jeździe kiedy miałem choćby niewielką styczność z piachem, piach oczywiście wykorzystał perfidnie sytuacje i dostał się w stery. Nie miałem już siły ich czyścić więc powiedziałem sobie zrobię to po następnej jeździe (wiedziałem, że znów piach się dostanie)

Co ciekawe, po tej 'następnej jeździe' przestało zgrzytać o0

w każdym razie nie mam teraz żadnego zmartwienia związanego ze sterami ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...