Skocz do zawartości

[hamulce] Avid sd7


kadlubek

Rekomendowane odpowiedzi

A chociażby wskutek zmęczenia materiału sprężyny. Sam mam Jakieś stare hamulce Tektro i jest to wyraźnie odczuwalne. Normalnie ten drucik (sprężyna) co odgina Vki do zewnątrz jest pod kontem prostym, a po kilku latach użytkowania wygina sie do wewnątrz. Przez co hamulce stają sie prawie nie do wyregulowania i tracą skuteczność. Druga sprawa to łapanie luzów i zapychanie się pancerzy, ale tego nie uniknie sie nawet w najlepszych Vkach.
Odhaczasz tą sprężyne z tego trzpienia na górze ramienia ,odginasz na zewnątrz roweru i jest jak nowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś rozwinąć? Wskutek czego niby ma sie zmniejszac skutecznosc hamowania?

wskutek spadku sztywnosci ramion- w momencie nacisniecia klamki ramiona sprezyscie odksztalcaja sie zamiast przekazywac sile hamowania na klocek. wieksza sztywnosc ramion w lepszych hamplach przeklada sie na mniejsze odksztalcenie i wiekszy docisk klocka. inna sprawa, ze klocki tektro sa tez bardzo marne.

ps. zuzycie sprezyny ma sie do sily hamowania nijak, bo sprezyna odpowiada jedynie za odbijanie ramienia do pozycji wyjsciowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie :

 

coś za często szwankuje mi odbijanie jednego ramienia tylniego hamulca, poprawiam a on znowu swoje juz tak z 3,4 razy dokrecałem, inne ramiona nie maja takiego problemu

czy ktoś sie z tym spotkał ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FiFi czy ty nie potrafisz napisac sensownego posta?? Wiesz, obserwuje troche to forum i zauwazylem ze twoje posty maja zazwyczaj dlugosc... kilku liter? Chcesz cos napisac, napisz konkretnie, rozwin swoja mysl, poprzyj jakimis argumentami (doswiadczeniem) a jak masz pisac "Maja taki maly bajer" to lepiej odpusc sobie bo nic do tematu nie wnosisz a infornacja to tez zadna. Zreszta coraz bezsensownych postow i tematow widac na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jakbys sobie na zywo zobaczyl i sie pobawil sd7 i fr5. Mam sd7 i dopiero ostatnio zaczalem sie bawic dodatkowa regulacja, fajny bajer dopiero teraz ustawilem hamulce tak jak chcialem. Klamki SD7 sa nieco ciezsze. Roznice miedzy nimi nie sa duze, wiec jezeli cena nie gra roli i nie jestes maniakiem lekkosci (25g wiecej) to ja akurat bralbym SD7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...