Skocz do zawartości

[opony] Opony 1,5 do górala


Pawel90

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu zacząłem dużo jeździć po szosie i zastanawiam się nad kupnem węższych opon. Chciałbym kupić takie o szerokości 1,5 tylko nie wiem czy bedą one pasowały na moją obręcz, ponieważ standardowo mam założone 2,0 x26. Jak myślicie czy opona 1,5 będzie pasowała na moją obręcz??? Jakie polecacie (nie drogie i w miarę dobre - do 100/komplet) Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się dziwnie składa, że nie wiemy jakie masz obręcze, może byś napisał jakie to są lub zmierzył ich szerokość, chociarz jeżeli nie są to jakieś wyjątkowo szerokie obręcze (do grawitacji czy coś) to będą pasować. A jakie konkretnie to ci nie powiem bo nie interesuje się tak cienkimi oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 99% będzie pasować skoro to fabryczna obręcz w rowerze.Sam ostatnio zmieniałem opony z 26x49/54 na slicki 1.5 bez żadnej zmiany obręczy.Opony które zakupiłem to Kendy Kwesty.Jak za te pięniądze to dobra opona,ale wjezdżając na piach nie zapomnij ze to slicki bo przyczepnośc jest do kitu.. Ogólnie jeszcze nie lubie wchodzić w zakręt(szybką prędkością) jeżeli jest mokro-nie pewnie troche tak na tych oponkach.Pozatym jest OK:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, będą pasowały. Chwalę sobie Author Slicki, możliwe że Kwesty są niegorsze, ale wiedz że Auhory wysoko postawiły poprzeczkę... Naprawdę kawał solidnej gumy i w terenie też można pojezdzić {bez szalenstw - walnąłem dzisiaj przednim kołem z tą opona w drzewo przy 10-15km/h i nic kompletnie się nie stało... prócz centry w tylnim kole z terenową gumą :lol:}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam oponkę Conti Travel Contact, przy czym ma ona szerokość 1,75. Przesiadłem się na nią z Hutchinson Scorpion. Pierwsze wrażenie było takie, że te 1,75 to strasznie cienkie jest, więc 1,5 pewnie jeszcze bardziej by mnie zszokowało. Te Conti miałem dzisiaj okazje wypróbować również w terenie (po szosie rewelacja). Wnioski takie, że trzeba uważać na piachu i w luźnej ziemi, bo łatwo stracić równowagę. Oponki mają wkładkę antyprzebiciową, ale o jej skuteczności to się wypowiem albo po pierwszej panie albo po kilku kkm (oby to drugie).

 

Aha, mam wersję z odblaskowym paskiem, bo często jeżdżę po zmroku po mieście i przydaje mi się taki bajer :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz wyzej pisali wypadaloby sie pochwalic obrecza, albo chociaz napisac jaka jest jej szerokosc:)

 

pasowac, zawsze bedzie pasowala, tylko pytanie czy bedzie "gryzla" krawedzi opony co w konsekwencji zaowocuje zniszczeniem opony i czestym lapaniem gum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

questionek podobny...co myslicie o panarace hi-road...tez 26x1.5 Wole ja od authorowskiej z powodu tego iz mozna ja dostac w wersji zwijanej. Ten fakt ma dla mnie duze znaczenie (nie mam przestrzeni by drutowki trzymac).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemy zaczynaja sie jak jest drobny piach - slizgaja sie ze szok, a jak asfalcik mokry, a nie daj boze pada to doznania gwarantowane;d

Z tym sie nie zgodze... Opisałes własciwości jakiegokolwiek wąskiego Slicka. Authory akurat się na deszczu spisują, na piach nie jest tak tragicznie.. {jak na innych oponach} Author ma świetną mieszankę gumy i w deszczu jest bardzo przyczepny {jak na slicka}. Nie daje rady jedynie na mokrej trawie przy większych prędkosciach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam Authory slicki, katuje je od niecałych dwóch tygodni, przejeździły po polskich drogach ponad 300 km i sprawują się super. Nie testowałam ich jeszcze w deszczu bo nie było okazji. Generalnie dobre oponki za dobrą cenę, opinię mają już tak wyrobioną tak, że brać i się nie zastanawiać! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...