Skocz do zawartości

[buty SPD] 3 rzepy vs. klamra


Fistah666

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem butów speca - wersję Sport z 3 rzepami albo Comp z klamrą. Ciekaw jestem jaka jest zywotność rzepulcy :/ Warto dosypac kasy na wyższy model ? To będą moje pierwsze spdy.

 

i druga sprawa - jak wam sie jeździ w butach speca w których stopa jest odrobine pochylona ku zewnętrznej stronie (tzw Body Geometry) ? ma to zapobiegać kontuzjom stawów nogi czy cos takiego... to naprawde działa czy to taka bajka ? Stopa w innych butach tez jest tak pochylona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty Speca mam od Stycznia i jeżdze cały czas, z rzepami nie ma najmniejszych problemów , idealnie trzymają noge...

Co do tego pochylenia to , szybko się przyzwyczaisz. Chodząc w tych butach masz wrazenie jakbyś chodził na piętach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok więc domyślam się że wszyscy macie model Sport z 3 rzepami...?

 

czyli to pochylenie jest odczuwalne...ok, ja akurat mam tendencję do chodzenia na palcach i na zewnętrznej krawędzi stopy.

No , to jestem prawie zdecydowany, tylko czy warto brać wyższy model z klamrą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie klamra jest o tyle lepsza, ze na pewno nie pusci (wyrobiony pasek mozna wymienic) i nie poluzuje sie, no i bardzo latwo ja precyzyjnie zaciagnac czy popuscic w czasie jazdy. Jest w miejscu w ktorym dzialaja najwieksze sily, pozostale dwa rzepy na pewno beda sie dlugo trzymac. Moje pierwsze buty spd to takie turystyczne shimano na sznurowki i jeden rzep, po przejechaniu w nich okolo 10 tys km rzep trzyma na tyle slabo, ze gdyby nie sznurowadla to na pewno by puszczal. Zalezy ile jezdzisz. Jak kolo 10 tys km w roku, to chyba lepiej z klamra buty kupic, na pewno trzymanie stopy bedzie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takze juz drugi sezon mam Sporty

Co do rzepow- nie moge powiedziec zlego slowa, trzymaja dobrze, noga nie lata i nigdy jeszcze mi sie nie zdarzylo by cos sie rozpielo, czy zrabalo.

Co do klamerek nie wypowiadam sie.

Ale za to Body Geo jest swietna. Jezdzi sie bardzo dobrze, a jesli chodzi o chodzenie- szybko sie czlowiek przyzwyczaja. Raczej nie zdarzylo mi sie potykac, zawadzic o cos butem.

Zeby nie bylo zbyt sielankowo, powiem ze np gdy szedlem w nich dluzej <po awarii kola- do domu z buta> zaczely mnie troszke sciegna bolec te "z tylu nogi" <nie achilles>. Ale nic dziwnego- 3km w butach spd :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...