Skocz do zawartości

[transport] Tygodniowy wyjazd w Beskidy - kierowca z autem poszukiwany ;)


Ecia

Rekomendowane odpowiedzi

W maju - z powodu pogody - się nie udało; planujemy zatem wyjazd w Beskidy w lipcu. Termin wyjazdu: generalnie 1. połowa miesiąca. Wyjazd na tydzień (czyli włączając w to poprzedzający weekend, na 9-10 dni :) : start w czwartek lub piątek, powrót w następną niedzielę). Trzyosobowy team już mamy, brakuje kierowcy z autem zaopatrzonym w bagażnik rowerowy (na 3 rowery + jeden na dachu bądź miejsce na 1 rower wewnątrz) :D ... Może ktoś np. chciałby, mógłby - ale finanse nie pozwalają? Otóż w niniejszym przypadku koszty benzyny rozłożyłyby się na 4 osoby, a kwaterka na miejscu byłaby gratis :P (mamy darmową miejscówkę w Łodygowicach). Bazując tam i dysponując autem, można by objechać kilka fajnych szlaków w Beskidzie Żywieckim i Śląskim. W październiku 2006 taka wycieczka udała się znakomicie :) . Przewodnikami, mapami dysponujemy.

Team zamieszkuje okolice Wawy, ale temat zakładam w Wycieczkach, bo może np. ktoś z terenów bardziej na północ by reflektował i zgarnął nas przelotem B) ...

Pozdrówko zapraszające :) ...

 

PS. Gdyby znalazły się 2 osoby z autami, istnieje prawdopodobieństwo, że udałoby się i ten drugi zapełnić bikerami - byłaby razem z kierowcą przynajmniej dwójka, a może i trójka bądź - kto wie - druga czwórka ;) ? ...

 

PS2. Termin wyjazdu oczywiście do negocjacji - choć chcielibyśmy jechać na minimum tydzień z uwagi tak na koszty, jak i na formę, którą trzeba złapać, zanim zacznie się prawdziwa zabawa ;) . No, i pogoda ma tu ostatnie słowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do lipca jest jeszcze troche czasu, więc jak juz będziecie mieli transport to dajcie znać gdzie dokładnie się wybieracie i kiedy?. Może dołączymy do was i pośmigamy razem :) . W tamtym roku byliśmy 2x w Ustroniu i Myślenicach i było jedwabiście :unsure:

pozdro :angry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzeszcze leżą koło oświęcimia czyli jakies 30 km do beskidu żywieckiego.

ja jak cos jestem chętny:)

i tu nawet nie chodzi o to żeby sie miejsce zwolniło, bo moge tam dojechac rowerem i pośmigac z wami 1 dzień, chyba że załatwił bym se nocleg w pobliżu was to został bym na dłużej. Jak coś to bedziemy jeszcze rozmawiać na ten temat:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwaterkę mógłbyś mieć nawet u nas, tylko kłopot w tym, że z Łodygowic w tereny, gdzie będziemy chcieli śmigać, jest kawałek drogi - dlatego też przede wszystkim potrzebny nam jest kierowca z autem. Bo gdyby nie to, można by i pociągiem w Beskidy śmignąć...

Gdyby nikt się nie zgłosił - pewnie ostatecznie tak zrobimy, ale wówczas już trzeba by szukać bazy (płatnej) bliżej tertenów, które nas interesują, czyli w Ustroniu, w Wiśle... a to by, niestety, zwiększyło koszty całego wyjazdu ;)

Pozdrówko niskobudżetowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje to łodygowice leżą w powiecie żywieckim, a to przecież beskidy:) no chyba że macie już ustalone jakies traski bardziej oddalone od tamtych rejonów.

Jeżeli by trzeba było załatwiać już te noclegi to w Wiśle można by coś załatwić taniego (za ok 10zł-sam nocleg).

 

 

 

P.s No chyba że wogóle pomyliłem te łodygowice z jakimś innymi gdzieś pod krakowem:)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samochodem nie byłoby problemu, bo mam kombi i pisałbym się na to. Tylko... że ja jestem z Oświęcimia,więc z tych okolic do których wybieracie się. Gdybym jechał po drodze z północy Polski, to zabrałbym Was,a tak musiałbym nadrobić drogi.Chyba że potrzebujecie częściowy transport tzn.z jakiegoś bliższego mi miejsca np. ze Śląska. Nie wiem jeszcze na 100% czy będę miał urlop w trakcie Waszego wyjazdu i tu tkwi następny problem.Będę wiedział to na ostatnią chwilę.Dlatego nie mogę nic obiecać,żę będę w stanie na 100% pomóc. Ale możecie mnie mieć na uwadze, jeśli chodzi o częściowy transport, jeśli to Was ratuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zibi - wprawdzie raczej potrzebujemy transportu z Wawy; ale jeśli nikt z bliższych nam terenów się nie zgłosi, wówczas kwestia nabierze aktualności, bo z Łodygowic na dojazdy też będzie nam potrzebny kierowca z autem :) ... Tak czy inaczej, zapraszamy na wspólny wypad :) .

marcin: tak, leżą w Beskidzie Żywieckim (nieomal nad samym zalewem), ale my planujemy traski trochę bardziej w głębi gór :) . Auto to bardzo duże ułatwienie - oszczędza się kilkadziesiąt km dojazdów w obie strony, a to dla zmęczonych nóg dużo... a i na regeneracyjny sen czasu więcej zostaje, bo później można wyjechać i wcześniej jest się z powrotem :) .

Pozdrówko klarujące :)

 

PS. W razie czego uśmiechniemy się do ciebie o namiary na te tanie kwaterki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urlop mam zaplanowany na poczętku lipca... i żadnych planów , przynajmniej na dzień dzisiejszy.

 

Jakby szło to chętnie bym się podłączył... :)

Tylko że mieszkam "prawie w Beskidach", a mój samochodzik jest raczej mały...

Mogę więc zaoferować przewóz na miejscu 3-4osób (gdyby był drugi samochód na rowery),

albo 1 osoby + rower... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) ... ale póki co, nadal czekamy na zgłoszenia warszawiaków i okołowarszawiaków. Jaka szkoda, że nie jesteśmy ze Śląska - i bliżej w górki, i, jak widzę, z transportem nie byłoby żadnego problemu :P .

Naprawdę nikt z centrum lub północy nie ma ochoty pośmigać po górkach :confused: ?

Pozdrówko kuszące :P ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostateczności tak zrobimy (i wówczas chętnie skorzystalibyśmy z propozycji zibiego6661, gdyby była wciąż aktualna ;) , bądź z twoich namiarów na tanie kwaterki) - ale ja mam ciągle nadzieję, że jednak uda się namówić jakiegoś kierowcę z terenów ulokowanych bliżej nas. Warunki są chyba interesujące (zwłaszcza kwestia darmowego noclegu) ;) ...

Ewentualnie start po 10.07. też by nam odpowiadał...

Pozdrówko nadal w oczekiwaniu ;) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Najbardziej prawdopodobne terminy: 13.-22.07. lub 20.-29.07. Samochód może będzie :) - a jeśli nie, śmigniemy pociągiem i zgadamy się z którymś z kolegów ze Śląska :P . W ostateczności - tania (jak najtańsza, luksusów nam nie potrzeba) kwaterka na miejscu, np. w Ustroniu.

Będę tu jeszcze pisać w miarę rozoju sytuacji. No, i wciąż czekamy na ewentualne zgłoszenia kierowców B) ...

Zapraszamy do wspólnej zabawy :D

Pozdrówko z raportem :)

 

PS. Uaktualniłam nazwę tematu - bo to już, jakby nie patrzeć, nie będzie pierwsza połowa lipca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ecia, wyjeżdżam dzisiaj w rodzinne strony i wrócę pewnie w połowie lipca. Nie wiem czy zdąże na Wasz wyjazd,ale jakby coś to polecam się.Na pewno jestem na Śląsku cały sierpień, więc jeśli Wasz wyjazd odbyłby się w wspomnianym przeze mnie miesiącu to nie będzie problemu. Na razie stoi pod znakiem zapytania czy zdążę wrócić do Waszego wyjazdu lipcowego. Jak wrócę to napiszę,bo tam niestety nie mam netu. Jednak bardzo chciałbym się z Wami wybrać na Waszą wyprawę, tylko jak piszę mogę nie zdążyć. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było, gdybyś zdążył, bo termin 20.-29.07. jest już w zasadzie zaklepany - jedyne, co może nas teraz powstrzymać, to jakiś gigantyczny kataklizm przyrodniczy, w rodzaju trzęsienia ziemi, tsunami albo oberwania 1000 chmur jednocześnie :P .

Napiszę obszerniej, co i jak, kiedy już wszystkie szczegóły zostaną ostatecznie doprecyzowane :P

Pozdrówko coraz bliżej :P

 

--- Pod wieczór:

 

Wiadomość z ostatniej chwili:

Autko będzie :P . Mamy zatem w chwili obecnej 3 osoby (wraz z kierowcą) - i teoretycznie 1 miejsce wolne, co prawda zaklepane, ale jeszcze muszę potwierdzić, czy aby klepnięcie nadal obowiązuje, bo planowane terminy wyjazdu kilkakrotnie się zmieniały.

Oczywiście w kwestii zaproszeń do wspólnej jazdy dla kolegów ze Śląska (i wszystkich innych :rolleyes: ) nadal obowiązują :P .

A teraz kolejna prośba, związana z czwartą osobą do auta z Wawy: czy ktoś dysponuje może bagażnikiem rowerowym na dach, który w w.w okresie nie byłby mu potrzebny i który w związku z tym mógłby nam pożyczyć :question:

Pozdrówko z innej beki :) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i znowu jesteśmy w potrzebie. Niestety, okazało się, że nasza kwaterka w Łodygowicach na okres wakacyjny jest zajęta :D . Toteż teraz prośba do wszystkich zorientowanych: czy ktoś ma namiar na jakąś fajną i jak najtańszą miejscówkę w Beskidzie Żywieckim bądź Śląskim :question: Im bliżej wysokich gór i ciekawych tras, tym oczywiście lepiej - mnie osobiście np. marzyłyby się okolice Ustronia - ale jeśli będzie gdzieś na uboczu, też nie ma problemu, bo będziemy dysponować autem.

Jadą 4 osoby + auto i oczywiście rowery. Dobrze by było, gdyby był dostęp do łazienki i nieźle, gdyby do kuchni - choć z brakiem kuchni sobie poradzimy, gdyby to miało wydatnie podnieść koszty.

Czekamy na jakieś info...

Pozdrówko bezdomne :P ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiar - ale może ktoś może coś polecić bezpośrednio, nie przez net? W necie z reguły ogłaszają się te najdroższe miejscówki... Ostatnio rozmawiałam na gg z właścicielem kwatery, która okazała się... hotelem :) : łazienka i kuchnia w pokoju, na wyposażeniu tegoż telewizja satelitarna, internet, telefon... i już nawet nie pamiętam, co jeszcze, a jeszcze parę gadżetów było. Jak na taką ofertę, w sumie nawet nie było drogo :P - pan wyliczył nam 27 zł od osoby, ale... wolałabym jednak 2-3x niższy standard za porównywalnie niższą cenę B)

Pozdrówko minimalistyczne :)

 

--- 13.07.07.:

 

No, to wszystko już ustalone: startujemy w sobotę, 21.07. z rana. Przystań w Węgierskiej Górce (dzięki, browar :D ). Powrót 29.07. Mamy już auto, komplet w aucie i wszystkie niezbędne bagażniki :) .

Ktoś się wybiera, żeby nam potowarzyszyć w wycieczkach B) ?

Pozdrówko dopięte na ostani guzik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...