Skocz do zawartości

[Oszust] z Przasnysza


wookie

Rekomendowane odpowiedzi

Razem ze znajomymi zamowilismy u niego korby truvativ stylo 3.3 ( to bylo jakies 3 miesiace temu).

Od tamtej pory kontakt jest znikomy, a jak juz sie z nim rozmawia to za kazdym razem mowi ze albo zle zaadresowal albo wlasnie idzie wyslac.

W sumie z tego co mowi to juz wysyla chyba z 4-5 raz. :D

Kase dostal i mimo ze to nie 2800 zl to sumka tez wcale niemala. :angry2:

Rozmawialem z jego ojcem, oczywiscie ten o niczym nie wie i za kazdym razem mowi ze "Maćka nie ma teraz w domu, bedzie po 18".

Podejrzenia pozostawie dla siebie...

Nam oczywiscie rowniez zadeklarowal sie ze kase odda (w ratach jak to okreslil).

Teraz nie ma ani czesci ani kasy.

Sam sie nie pofatyguje zeby dac znac jak ida sprawy.

 

Ktos wie jak zglosic to na policje? Ponoc trzeba wypelnic wniosek o popelnienie przestepstwa? Jakas wskazowka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem z pewnym typkiem z Przasnysza nieco inną przygodę. Zakupiłem dwa lata temu bike i po odbiorze i zapłacie ( niestety ) okazało się że rama wymaga interwencjii spawacza :angry: Brak też było uszczelki pod sterem , manetki LX były z różnych lat ( inny kształt dzwigni ) , tylny amo też nie był w pełni sprawny .Telefony nie pomogły typek miał je w d...... Jak na razie bike jezdzi i nabił prawie 4800 bez problemów z ramą. Nie wiem czy to ten sam osobnik ale chwalił się że tata pracuje w Kross'ie i że jeżdżą na maratony. Zainteresowanym mogę podać na PW jego dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeslij mi dane na PW.

 

 

Sytuacja nadal sie ciagnie jak smrod po gaciach.

Ostatecznie zadeklarowal sie ze wczoraj/dzis podpisuje umowe o prace , wezmie kredyt i do konca tygodnia splaci zadluzenie.

 

W sumie to jego ostatnia szansa - w poniedzialek sprawa laduje na policji , moja cierpliwosc sie konczy , zwlaszcza ze coraz wiecej sie dowiaduje i coraz wiecej klamstw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie jak napisal dzis ma miec pieniadze z kredytu ktory zaciagnal czyli jutro u mnie ostatecznie do piatku moge zaczekac. Jesli to sie okaze kolejna bujda to bedzie ta ostatnia z jego strony i ja sie wezme za sciagniecie naleznosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu sprawdził czy to prawda że jego ojciec pracuje w tej fabryce, zadzwoń tam i sie dowiedz, potem zadzwoń do gościa i powiedz że zgłosisz to do jego pracodawcy (jeżeli nim jest) że handluje na allegro wynoszonymi częściami,

Groźba utraty pracy podziała lepiej niż prośby, telefony itd,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pokwitowania i pisalem juz w temacie czemu. Jego ojciec w krosie nie pracuje , to nie ten gosc , ale co nieco wiem i w tym temacie ale nie bede sie wypowiadal nie moja sprawa.

 

Poza tym sam przyznal sie ze jest winien pieniadze , przelew tez jest udekumentowany wiec problemu z udowodnieniem nie bedzie.

 

Jak pisalem mam nadzieje ze poszedl po rozum do glowy i faktycznie na dniach splaci dlug dla swojego dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czymś takim nie ma na co czekać !!! Zebrać trzeba potwierdzenie przelewu. Wydrukuj poczte email lub inną korespondencje jaką z nim prowadziłeś. Również bedą potrzebne wyciągi przelewów również z jego strony oraz wszystko co sie z ta sprawą wiąże. Idź z tym na Policje ale to tylko formalność. :) Zmierzam do załatwienia sprawy która rozstrzygnie Sąd Cywilny w Twoim mieście. Złóż pozew przeciwko temu typowi. Sądy są od właśnie takich spraw. Ja się sadziłem o 96zł od gościa z aukcji Allegro. Nie ważne jaka kwota, ale ważne jest to że czujesz się oszukany. Płacimy podatki na sądy i to Twoje prawo by nam pomagały.

Aha wyslij jeszcze pismo za potwierdzeniem odbioru z ustaleniem ostatecznej daty spłaty i poinformuj go że przekazujesz sprawę do Sadu Cywilnego w razie nie spłacenia calej kwoty. Będziesz mógł je wykorzystać w Sadzie Cywilnym jako dowód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uwaga

 

Dalem mu czas do konca przyszlego tyg do splaty reszty czyli 1450 zl , do piatku w sumie kasa u mnie jesli nie dostane sprawa idzie na policje i do sadu wobec czego czy osoby ktore rownież maja z nim problemy sa zainteresowany wspolnym zalatwieniem tej sprawy przez policje/sad jesli zajdzie taka potrzeba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga

 

Dalem mu czas do konca przyszlego tyg do splaty reszty czyli 1450 zl , do piatku w sumie kasa u mnie jesli nie dostane sprawa idzie na policje i do sadu wobec czego czy osoby ktore rownież maja z nim problemy sa zainteresowany wspolnym zalatwieniem tej sprawy przez policje/sad jesli zajdzie taka potrzeba ?

 

Jak najbardziej!!!!! Nie ma sie co szczypac z typkiem. Jednak ja bede mogl sie tym zajac dopiero po 30.07.2007r. gdyz na dniach wyjezdzam na wakacje, a drugi znajomy w Irlandii aktualnie siedzi. Mysle jednak ze rozwiazanie tego poprzez sad/policje to najlepsze wyjscie!!!!!

Mam nadzieje ze pan M. osobiscie troche sie zainteresuje ta sprawa, tym bardziej ze to on jest jej glownym bohaterem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No poprostu koleś sobie w kulki leci :) wookie dziwie się że wytrzymałeś 4 miechy bo 2800 zł nie leży na ulicy , ale z tego co wynika z tego co piszecie to koleś zwinął pewnie koło 5 k :):D Napisz jakie będzie rozwiązanie sprawy .

Współczuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...